Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA wciąż przoduje w łączności krytycznej

TETRA wciąż przoduje w łączności krytycznej

Londyn, 17 kwietnia 2013 roku — TETRA wciąż dominuje na rynku łączności krytycznej. Dane zebrane przez firmę analityczną IMS Research (należącą do IHS Inc.) pokazują, że 2012 był trzecim z kolei rekordowym rokiem pod względem dostaw zrealizowanych przez producentów wyposażenia TETRA. Technologia ta jest wdrażana w większej liczbie regionów, niż kiedykolwiek wcześniej i akceptuje ją rosnąca liczba rynków pionowych.

Z powodu rosnącej popularności standardu TETRA, podczas tegorocznej branżowej konferencji i wystawy Critical Communications World spodziewana jest rekordowa liczba wystawców i odwiedzających. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Paryżu, w dniach 21-24 maja br.

“TETRA jest solidnym i wysoko specyfikowanym standardem, który za każdym razem dowodzi swojej wartości jego użytkownikom oraz szerszej społeczności, której bezpieczeństwo zależy od łączności krytycznej,” powiedział Phil Kidner, dyrektor generalny Stowarzyszenia TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA). “TETRA ma ugruntowaną pozycję lidera na świecie, lecz wciąż są nowe, otwierające się rynki, takie jak Ameryka Północna, gdzie standard ten jest po raz pierwszy przyjmowany przez sektory usług i transportu publicznego.”

Deryn Evans, starszy analityk rynku radiokomunikacji mobilnej w IMS Research, stwierdził: “Nasze badanie pokazuje wzrost o ponad 12% w liczbie terminali dostarczonych w 2012 roku, w porównaniu do roku 2011. Europejskie rynki ochrony oraz bezpieczeństwa publicznego pozostają rdzeniem rynku TETRA, lecz widzimy, że TETRA odnosi coraz większy sukces w regionach zwykle nie uznawanych za bastiony technologii. TETRA dywersyfikuje swoją bazę klientów za sprawą klientów związanych bardziej z biznesem, niż z operacjami o znaczeniu krytycznym. Szczególnie istotny jest sukces radiotelefonów TETRA z certyfikatem ATEX, z racji, że stają się one najczęściej wybieranym sprzętem do pracy w strefach zagrożenia wybuchem.”

Critical Communications World to doroczne, sztandarowe wydarzenie w branży TETRA. Teraz, na 15 edycję jego zakres został rozszerzony na wszystkie technologie łączności krytycznej, gdyż TCCA przewodzi rozwojowi mobilnych rozwiązań szerokopasmowych do transmisji danych o znaczeniu krytycznym. W szczególności na konferencji zostaną rozważone możliwości połączenia LTE z TETRĄ w celu zwiększenia przepustowości przy jednoczesnym zachowaniu odporności, bezpieczeństwa i dostępności.

“Critical Communications World to miejsce spotkania międzynarodowej społeczności komunikacji krytycznej. W następnym miesiącu powitamy delegatów z ponad 85 krajów, którzy wysłuchają ponad 150 prelegentów i zobaczą ekspozycje 125 przedsiębiorstw. Podczas tego wydarzenia zostaną zaprezentowane wszystkie ostatnie innowacje w technologii TETRA oraz omówiona przyszłość szerokopasmowej łączności krytycznej. Z wielką przyjemnością przygotowaliśmy i prezentujemy to wydarzenie w partnerstwie z TCCA,  w tak ekscytującym okresie dla tej branży,” powiedział Hanna Jackson, dyrektor Critical Communications World for IIR Telecoms.

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń