Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Funkcjonariusze wciąż będą korzystać z dwóch urządzeń do łączności

Funkcjonariusze wciąż będą korzystać z dwóch urządzeń do łączności

Według szefów firm z branży radiokomunikacji profesjonalnej, w ciągu nadchodzących lat użytkownicy ze służb bezpieczeństwa publicznego będą wykorzystywać po dwa urządzenia: jedno do łączności głosowej, a drugie do aplikacji związanych z transmisją danych.

Tom Quirke, dyrektor działu Global TETRA Organization w Motorola Solutions, powiedział, że badania przeprowadzone przez jego firmę wykazały, że użytkownicy wciąż będą chcieli posiadać osobne urządzenie do łączności głosowej, nawet gdy upowszechnią się systemy transmisji danych dla operacji o kluczowym znaczeniu. Jak wiadomo, radiotelefony TETRA wspierają również funkcje takie, jak pozycjonowanie GPS i przesyłanie wiadomości tekstowych. Mimo to, do zastosowań wymagających szerszego pasma transmisji nadal będą używane dodatkowe urządzenia, pracujące w komercyjnych sieciach, a przynajmniej będzie tak poza USA. Quirke wymienił też powody, dla których funkcjonariusze służb wolą mieć osobny radiotelefon do łączności głosowej. Korzystając z niego nie muszą odrywać oczu od obserwowanego obszaru, ani wyjmować radiotelefonu z kabury, dzięki zestawowi słuchawkowemu.

“Użytkownicy będą akceptować osobne urządzenia przez pewien czas, przede wszystkim dlatego, że na początku aplikacje przeznaczone do sporządzania raportów, korzystania z wewnętrznych baz oraz intranetu, do działań dyspozytorskich i przesyłania nagrań wideo lub zdjęć będą uruchamiane na wzmocnionych laptopach instalowanych wewnątrz pojazdów lub ewentualnie na dużych tabletach,” powiedział Christian Moraux, kierownik działu zarządzania produktem i wywiadu rynkowego w ASTRID. “Spodziewam się zobaczyć prototypy urządzeń umożliwiających łączność TETRA oraz 3G/LTE podczas targów i wystaw w 2013 roku, a potem – rynek zdecyduje,” dodał.

Według Jolly’ego Wonga, głównego inżyniera ds. telekomunikacji w policji z Hong Kongu, kolejna generacja urządzeń łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego będzie oparta o technologię 4G/LTE. Wong przewiduje, że stanie się to za około trzy lata. Jak jednak zaznacza, rozwój w tej materii jest mocno uzależniony od dostępności widma radiowego dla usług szerokopasmowych.

W Europie i niektórych częściach Azji wprowadzenie prywatnych sieci szerokopasmowych dla służb bezpieczeństwa publicznego będzie niemożliwe jeszcze przez lata, właśnie przez brak widma. Takiego problemu nie ma w USA, gdzie dla potrzeb służb wydzielono część pasma 700 MHz. Steve Barber, kierownik strategii produktowej w firmie Sepura twierdzi, że z powodu niedostatku widma oraz innych przyczyn, urządzenia TETRA będą łączyć się z innym sprzętem poprzez Bluetooth oraz podobne technologie bezprzewodowe.

Tom Quirke przyznaje, że Bluetooth 2.1 jest najbezpieczniejszą metodą komunikacji pomiędzy urządzeniami do transmisji danych i łączności głosowej. Według niego, użytkownicy najprawdopodobniej będą rozróżniać transmisję danych na mającą oraz nie mającą krytycznego znaczenia. Ta pierwsza, na przykład podawanie lokalizacji funkcjonariuszy, będzie realizowana w bezpiecznych sieciach. Mniej wrażliwe dane, takie jak zdjęcia tablic rejestracyjnych, zostaną przesłane sieciami komercyjnymi.

 

 

 

Źródło: mccmag.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń