Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Najlepszy rok dla łączności TETRA

Najlepszy rok dla łączności TETRA

(Aleksandra Stanisławska z Dubaju, Rpkom.pl) Rynek łączności TETRA, z której korzystają m.in. służby ratownicze na całym świecie, w ubiegłym roku wart był 1 mld dol. – podaje firma IMS Research. W latach 2007 – 2011 system TETRA objął 57 nowych krajów, a w efekcie rozwiązanie to jest obecne w 100 krajach – powiedział Tom Quirke, dyrektor generalny działu produktów i rozwiązań TETRA w firmie Motorola, podczas kongresu TETRA World w Dubaju.

Tom-Quirke-Motorola-Swiatowy-Kongres-TETRA-2012-small.JPG

Fot: Tom Quirke podczas konferencji prasowej Motorola Solutions TWC 2012 (fot. tetraforum.pl)

System TETRA to system trakingowy wykorzystywany przez służby ratownicze na całym świecie (ten cel stanowi 65 proc. przypadków zastosowań TETRY). W Polsce korzystają z niego m.in. policja i straż graniczna, ale są to zastosowania miejscowe, bo ogłoszony w ubiegłym roku przetarg na centralny system łączności TETRA dla Polski został przez MSWiA unieważniony z powodu braku funduszy na  ten cel.

Tymczasem TETRA na świecie rozrasta się gwałtownie. Z tego rozwiązania korzystają wszystkie kraje ościenne, z wyjątkiem naszego. W 2011 roku sprzedano o ponad 9 proc. więcej terminali TETRA niż w poprzednim roku – ogłosiła firma analityczna IMS Research. Całkowita liczba sprzedanych w ubiegłym roku urządzeń to około 500 tys. sztuk. Największy wzrost w 2011 roku odnotowały kraje Bliskiego Wschodu i Afryki.

– Wartość rynku TETRA w 2011 roku szacuję na 1 mld dol., a 40 proc. z tego stanowiły terminale  – powiedział rpkom.pl Thomas Lynch z IMS Research.

– W 2011 roku nastąpił rozwój infrastruktury TETRA, który oceniam na 45-proc. wzrost – powiedział rpkom.pl Phil Kidner, szef organizacji TCCA (TETRA + Critical Communications Association). – Obecnie 80 proc. odbiorców analogowej łączności TETRA przechodzi na cyfrową transmisję danych, dlatego ten rynek rośnie bardzo szybko.

– TETRA pozwala na integrację łączności wszystkich służb ratowniczych, dlatego jest to tak użyteczny i szybko rosnący standard – dodaje Tom Quirke.

Autor: Ola Stanisławska z Dubaju

Źródło: http://www.ekonomia24.pl/artykul/756488,875614-2011—najlepszy-rok-dla-lacznosci-TETRA.html

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń