Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze LTE dla łączności krytycznej

LTE dla łączności krytycznej

LTE-Long-Term-Evolution-small.png„Następna generacja”, 3,9G, 4G…mniejsza o nazwę, szerokopasmowa transmisja danych to dzisiaj słowo klucz w dyskusji o sieciach bezprzewodowych. Jedną z wiodących obecnie technologii jest bez wątpienia „Long Term Evolution”, w skrócie LTE. W jaki sposób LTE wpłynie w przyszłości na branżę profesjonalnej łączności o znaczeniu krytycznym? Czy LTE w ogóle znajdzie zastosowanie w bezpieczeństwie publicznym? Odpowiedzi znajdziemy w publikacji Tonego Gray’a z P3 Communications pt: „LTE for Critical Communications. Drivers, Benefits and Challenges”.


Zarówno operatorzy sieci komercyjnych jak i użytkownicy łączności kryzysowej i bezpieczeństwa publicznego już teraz szacują swoje przyszłe zapotrzebowanie na  mobilny dostęp szerokopasmowy. Wielkie nadzieje są pokładane właśnie w technologi LTE oraz w jej późniejszych modyfikacjach i rozwinięciach.

Standard 3GPP LTE oferuje użytkownikom możliwość przesyłanie danych na poziomie prawie 300 MB/s podczas ściągania, przy opóźnieniach wynoszących mniej niż 10 ms oraz równie wysokie transfery danych dla użytkowników znajdujących się w ruch (120-350 km/h). Sieć LTE oparta jest na nowym interfejsie radiowym (OFDM) oraz architekturze sieciowej all-IP, co pozwala na zaoferowanie jeszcze bogatszych usług i aplikacji szerokopasmowych. Dodatkowo LTE posiada zalety trudne do zbagatelizowania, głównie przez operatorów sieci komercyjnych, oferując zmniejszenie kosztów operacyjnych związanych z samo -konfiguracją, -optymalizacją i -naprawianiem dzięki technologi SON (Self-Organizing Networks) oraz wysokiej wydajności bit/symbol co pozwoli na dostarczenie dostarczanie użytkownikom usług po relatywnie niskich kosztach.

A jak LTE spełni wymagania użytkowników sieci bezpieczeństwa publicznego ?

  • Czy możliwe jest ustanowienie jednolitego widma częstotliwości, w ramach którego możliwe będzie korzystanie z usług szerokopasmowych takich jak LTE?
  • Czy komercyjne technologie LTE są w stanie zapewnić stabilny, bezpieczny i niezawodny zestaw usług, które będą w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez użytkowników łączności kryzysowej?
  • Czy da się tak uregulować aspekty finansowe, aby inwestorzy mogli sensownie umotywować konieczność pozyskania funduszy na inwestycje?
  • I w końcu, co nie znaczy wcale, że jest to najmniej ważne – czy LTE będzie w stanie właściwie współpracować i współistnieć z opracowanymi wcześniej wąskopasmowymi technologiami, takim jak: TETRA,  P25, TETRAPOL itp.?

Aby znaleźć odpowiedź na te i inne pytania czytaj cały dokument:

Ikona PDF mała Tony-Gray-P3-LTE-for-Critical-Communications-White-Paper.pdf

Tony Gray

Tony-Gray-Tetra-Consultant-P3-Communications.pngDyrektor Regionalny w firmie P3. Od 35 lat jego działalność zawodowa związana jest z łącznością w sektorze bezpieczeństwa publicznego.  Na przestrzeni lat zdobył bogate doświadczenie inżynierskie  z czego większość poświęcił aspektom technologi TETRA i jej zastosowaniu w projektach na całym świecie. Prywatnie mieszka w Gdańsku a jego żona jest Polką.

Specjalnie dla tetraforum.pl Tony Gray opowiada o swojej firmie i branży PMR.

Oglądaj więcej ciekawych filmów na naszym kanale YouTube

O firmie P3 Communications http://www.p3-group.com

P3 Communications company logoFirma P3 posiada bogate zaplecze wsparcia inżynieryjnego w zakresie usług konsultacyjnych ogólnie pojętemu przemysłowi telekomunikacyjnemu,  ze szczególnym naciskiem na  sektor łączności kryzysowej. P3 zdobyła duże doświadczenie praktyczne oraz wiedzę o standardach LTE podczas współpracy z operatorami sieci komercyjnych wdrażającymi sieci nowej generacji. Niezależna firma, P3 stale poszerza wiedzę o najlepszych rozwiązaniach technologicznych w celu zmierzenia się z obecnymi wyzwaniami na polu mobilnych i stacjonarnych sieci telekomunikacyjnych.

Źródło: p3-group.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń