Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze LTE dla łączności krytycznej

LTE dla łączności krytycznej

LTE-Long-Term-Evolution-small.png„Następna generacja”, 3,9G, 4G…mniejsza o nazwę, szerokopasmowa transmisja danych to dzisiaj słowo klucz w dyskusji o sieciach bezprzewodowych. Jedną z wiodących obecnie technologii jest bez wątpienia „Long Term Evolution”, w skrócie LTE. W jaki sposób LTE wpłynie w przyszłości na branżę profesjonalnej łączności o znaczeniu krytycznym? Czy LTE w ogóle znajdzie zastosowanie w bezpieczeństwie publicznym? Odpowiedzi znajdziemy w publikacji Tonego Gray’a z P3 Communications pt: „LTE for Critical Communications. Drivers, Benefits and Challenges”.


Zarówno operatorzy sieci komercyjnych jak i użytkownicy łączności kryzysowej i bezpieczeństwa publicznego już teraz szacują swoje przyszłe zapotrzebowanie na  mobilny dostęp szerokopasmowy. Wielkie nadzieje są pokładane właśnie w technologi LTE oraz w jej późniejszych modyfikacjach i rozwinięciach.

Standard 3GPP LTE oferuje użytkownikom możliwość przesyłanie danych na poziomie prawie 300 MB/s podczas ściągania, przy opóźnieniach wynoszących mniej niż 10 ms oraz równie wysokie transfery danych dla użytkowników znajdujących się w ruch (120-350 km/h). Sieć LTE oparta jest na nowym interfejsie radiowym (OFDM) oraz architekturze sieciowej all-IP, co pozwala na zaoferowanie jeszcze bogatszych usług i aplikacji szerokopasmowych. Dodatkowo LTE posiada zalety trudne do zbagatelizowania, głównie przez operatorów sieci komercyjnych, oferując zmniejszenie kosztów operacyjnych związanych z samo -konfiguracją, -optymalizacją i -naprawianiem dzięki technologi SON (Self-Organizing Networks) oraz wysokiej wydajności bit/symbol co pozwoli na dostarczenie dostarczanie użytkownikom usług po relatywnie niskich kosztach.

A jak LTE spełni wymagania użytkowników sieci bezpieczeństwa publicznego ?

  • Czy możliwe jest ustanowienie jednolitego widma częstotliwości, w ramach którego możliwe będzie korzystanie z usług szerokopasmowych takich jak LTE?
  • Czy komercyjne technologie LTE są w stanie zapewnić stabilny, bezpieczny i niezawodny zestaw usług, które będą w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez użytkowników łączności kryzysowej?
  • Czy da się tak uregulować aspekty finansowe, aby inwestorzy mogli sensownie umotywować konieczność pozyskania funduszy na inwestycje?
  • I w końcu, co nie znaczy wcale, że jest to najmniej ważne – czy LTE będzie w stanie właściwie współpracować i współistnieć z opracowanymi wcześniej wąskopasmowymi technologiami, takim jak: TETRA,  P25, TETRAPOL itp.?

Aby znaleźć odpowiedź na te i inne pytania czytaj cały dokument:

Ikona PDF mała Tony-Gray-P3-LTE-for-Critical-Communications-White-Paper.pdf

Tony Gray

Tony-Gray-Tetra-Consultant-P3-Communications.pngDyrektor Regionalny w firmie P3. Od 35 lat jego działalność zawodowa związana jest z łącznością w sektorze bezpieczeństwa publicznego.  Na przestrzeni lat zdobył bogate doświadczenie inżynierskie  z czego większość poświęcił aspektom technologi TETRA i jej zastosowaniu w projektach na całym świecie. Prywatnie mieszka w Gdańsku a jego żona jest Polką.

Specjalnie dla tetraforum.pl Tony Gray opowiada o swojej firmie i branży PMR.

Oglądaj więcej ciekawych filmów na naszym kanale YouTube

O firmie P3 Communications http://www.p3-group.com

P3 Communications company logoFirma P3 posiada bogate zaplecze wsparcia inżynieryjnego w zakresie usług konsultacyjnych ogólnie pojętemu przemysłowi telekomunikacyjnemu,  ze szczególnym naciskiem na  sektor łączności kryzysowej. P3 zdobyła duże doświadczenie praktyczne oraz wiedzę o standardach LTE podczas współpracy z operatorami sieci komercyjnych wdrażającymi sieci nowej generacji. Niezależna firma, P3 stale poszerza wiedzę o najlepszych rozwiązaniach technologicznych w celu zmierzenia się z obecnymi wyzwaniami na polu mobilnych i stacjonarnych sieci telekomunikacyjnych.

Źródło: p3-group.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń