Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ENERGA-OPERATOR: przetarg na dzierżawę infrastruktury dla sieci TETRA

ENERGA-OPERATOR: przetarg na dzierżawę infrastruktury dla sieci TETRA

ENERGA-OPERATOR S.A. podejmuje kolejne kroki w kierunku wdrożenia łączności TETRA na obszarze swojej działalności (ok. 75 tys. km2 na terenach województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego). Tym razem dostawca energii ogłosił przetarg na dziesięcioletnią dzierżawę infrastruktury telekomunikacyjnej dla potrzeb wdrożenia systemu TETRA.

 

 

Przedmiot zamówienia obejmuje:

 

  • infrastrukturę pasywną: miejsca na wieżach, masztach, w drogach kablowych, pomieszczeniach/kontenerach technicznych,
  • pozostałą infrastrukturę: wsporniki/wysięgniki antenowe, instalację uziemiającą/wyrównawczą,
  • instalacje alarmów środowiskowych i alarmów zasilania,
  • łącza teletransmisyjne — wykonawca na każdym dzierżawionym obiekcie musi zapewnić łącze o stabilnej przepustowości 1 Mbit/s (symetrycznie) i opóźnieniu max. 50 ms, z co najmniej sprzętową (a najlepiej geograficzną) redundancją,
  • punkty styku sieci teletransmisyjnych Zamawiającego i Wykonawcy — podstawowy w Centrum Przetwarzania Danych w Gdańsku i zapasowy w Centrum Przetwarzania Danych w Płocku,
  • zasilanie — na każdym dzierżawionym obiekcie wykonawca musi zapewnić zasilanie 48 V i zasilanie rezerwowe umożliwiające podtrzymanie pracy przez co najmniej 36 h od momentu zaniku zasilania podstawowego.

 

W toku prac przygotowawczych, Zamawiający oszacował, iż liczba 124 stacji bazowych systemu TETRA powinna zapewni pokrycie obszaru działalności ENERGA-OPERATOR SA sygnałem radiowym na satysfakcjonującym poziomie. W liczbie tej 69 obiektów to wieże i maszty, które są własnością EOP, a 55 obiektów to obiekty obce.

 

Zamawiający dopuszcza ofertę Wykonawcy obejmującą inną liczbę obiektów obcych przeznaczonych na instalację stacji bazowych TETRA Zamawiającego oraz inny stopień wykorzystania obiektów Zamawiającego na potrzeby montażu systemu TETRA. Warunkiem koniecznym rozpatrzenia oferty Wykonawcy jest przedstawienie planu propagacji radiowej opracowanego na podstawie parametrów określonych przez Zamawiającego, który potwierdzi osiągnięcie pożądanych wskaźników pokrycia, przy jednoczesnym założeniu minimalizacji ogólnej liczby stacji bazowych oraz maksymalizacji wykorzystania obiektów EOP.

 

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się tylko wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 3 lat wykonywali lub wykonują dzierżawę infrastrukyury telekomunikacyjnej o łącznej wartości min. 5 mln. zł. netto.

 

Oferty można składać do 3 listopada br. do godz. 10:00. Będą one oceniane względem ceny oraz liczby obiektów wystarczających do uzyskania założonego pokrycia sygnałem (im mniejsza, tym wyższa ocena), z wagami odpowiednio 65% i 35%. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 5% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie.

 

Źródło: zakupy.energa-operator.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń