Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Energa Operator blisko uruchomienia systemu TETRA

Energa Operator blisko uruchomienia systemu TETRA

Energa Operator powoli zbliża się do zakończenia wdrażania sieci radiokomunikacyjnej w standardzie TETRA – informuje portal wnp.pl. Spółka energetyczna produkcyjnie planuje uruchomić TETRĘ na przełomie lat 2017/2018, a projekt zakończyć formalnie w październiku 2018. ENERGA-OPERATOR SA zdecydowała się na wykorzystanie rozbudowanego systemu Dimetra IP od firmy Motorola Solutions. Projekt jest największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce wykonanym przez firmę Motorola Solutions na rzecz podmiotu z sektora usług komunalnych.

Rozpoczęcie projektu TETRA nastąpiło w maju 2014 roku. Spółka wskazuje, że trwające obecnie w firmie wdrożenie sieci radiokomunikacyjnej w standardzie TETRA jest najważniejszym krokiem do zapewnienia efektywnej i niezawodnej komunikacji w najbardziej krytycznym obszarze jakim jest łączność dyspozytorska. Sieć TETRA zastąpi używane sieci łączności realizowane za pośrednictwem komercyjnych sieci GSM oraz sukcesywnie wycofywaną z eksploatacji sieć analogową Digicom.

Energa Operator informuje, że TETRA, w odróżnieniu od zawodnej sieci komercyjnej i wyeksploatowanego systemu Digicom, zapewni nieprzerwaną łączność głosową i transmisję danych na potrzeby sterowania przez co najmniej 36 godzin od zaniku zasilania podstawowego. Operator wskazuje ponadto, że poza niezawodnością, która jest szczególnie ważna w sytuacjach awarii masowych i katastrofalnych, sieć Tetra zapewni m.in. większą efektywność w zakresie komunikacji głosowej poprzez natychmiastowe zestawianie połączeń, połączenia grupowe, priorytetyzację połączeń i lokalizację użytkowników.

Według uzyskanych przez portal wnp.pl informacji Energa Operator planuje uruchomić produkcyjnie sieć TETRA na przełomie lat 2017/2018, a formalne zakończenie projektu przewidywane jest w październiku 2018 roku.

Źródło: http://energetyka.wnp.pl, własne.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń