Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Energa Operator blisko uruchomienia systemu TETRA

Energa Operator blisko uruchomienia systemu TETRA

Energa Operator powoli zbliża się do zakończenia wdrażania sieci radiokomunikacyjnej w standardzie TETRA – informuje portal wnp.pl. Spółka energetyczna produkcyjnie planuje uruchomić TETRĘ na przełomie lat 2017/2018, a projekt zakończyć formalnie w październiku 2018. ENERGA-OPERATOR SA zdecydowała się na wykorzystanie rozbudowanego systemu Dimetra IP od firmy Motorola Solutions. Projekt jest największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce wykonanym przez firmę Motorola Solutions na rzecz podmiotu z sektora usług komunalnych.

Rozpoczęcie projektu TETRA nastąpiło w maju 2014 roku. Spółka wskazuje, że trwające obecnie w firmie wdrożenie sieci radiokomunikacyjnej w standardzie TETRA jest najważniejszym krokiem do zapewnienia efektywnej i niezawodnej komunikacji w najbardziej krytycznym obszarze jakim jest łączność dyspozytorska. Sieć TETRA zastąpi używane sieci łączności realizowane za pośrednictwem komercyjnych sieci GSM oraz sukcesywnie wycofywaną z eksploatacji sieć analogową Digicom.

Energa Operator informuje, że TETRA, w odróżnieniu od zawodnej sieci komercyjnej i wyeksploatowanego systemu Digicom, zapewni nieprzerwaną łączność głosową i transmisję danych na potrzeby sterowania przez co najmniej 36 godzin od zaniku zasilania podstawowego. Operator wskazuje ponadto, że poza niezawodnością, która jest szczególnie ważna w sytuacjach awarii masowych i katastrofalnych, sieć Tetra zapewni m.in. większą efektywność w zakresie komunikacji głosowej poprzez natychmiastowe zestawianie połączeń, połączenia grupowe, priorytetyzację połączeń i lokalizację użytkowników.

Według uzyskanych przez portal wnp.pl informacji Energa Operator planuje uruchomić produkcyjnie sieć TETRA na przełomie lat 2017/2018, a formalne zakończenie projektu przewidywane jest w październiku 2018 roku.

Źródło: http://energetyka.wnp.pl, własne.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń