Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Energa Operator blisko uruchomienia systemu TETRA

Energa Operator blisko uruchomienia systemu TETRA

Energa Operator powoli zbliża się do zakończenia wdrażania sieci radiokomunikacyjnej w standardzie TETRA – informuje portal wnp.pl. Spółka energetyczna produkcyjnie planuje uruchomić TETRĘ na przełomie lat 2017/2018, a projekt zakończyć formalnie w październiku 2018. ENERGA-OPERATOR SA zdecydowała się na wykorzystanie rozbudowanego systemu Dimetra IP od firmy Motorola Solutions. Projekt jest największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce wykonanym przez firmę Motorola Solutions na rzecz podmiotu z sektora usług komunalnych.

Rozpoczęcie projektu TETRA nastąpiło w maju 2014 roku. Spółka wskazuje, że trwające obecnie w firmie wdrożenie sieci radiokomunikacyjnej w standardzie TETRA jest najważniejszym krokiem do zapewnienia efektywnej i niezawodnej komunikacji w najbardziej krytycznym obszarze jakim jest łączność dyspozytorska. Sieć TETRA zastąpi używane sieci łączności realizowane za pośrednictwem komercyjnych sieci GSM oraz sukcesywnie wycofywaną z eksploatacji sieć analogową Digicom.

Energa Operator informuje, że TETRA, w odróżnieniu od zawodnej sieci komercyjnej i wyeksploatowanego systemu Digicom, zapewni nieprzerwaną łączność głosową i transmisję danych na potrzeby sterowania przez co najmniej 36 godzin od zaniku zasilania podstawowego. Operator wskazuje ponadto, że poza niezawodnością, która jest szczególnie ważna w sytuacjach awarii masowych i katastrofalnych, sieć Tetra zapewni m.in. większą efektywność w zakresie komunikacji głosowej poprzez natychmiastowe zestawianie połączeń, połączenia grupowe, priorytetyzację połączeń i lokalizację użytkowników.

Według uzyskanych przez portal wnp.pl informacji Energa Operator planuje uruchomić produkcyjnie sieć TETRA na przełomie lat 2017/2018, a formalne zakończenie projektu przewidywane jest w październiku 2018 roku.

Źródło: http://energetyka.wnp.pl, własne.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń