Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ruszył projekt budowy systemu TETRA dla Energa-Operator

Ruszył projekt budowy systemu TETRA dla Energa-Operator

Firma Motorola Solutions wraz z Energa-Operator przystąpiły do wdrożenia systemu łączności trankingowej w standardzie TETRA. Projekt będzie realizowany na obszarze działania Energa-Operator czyli ok. jednej czwartej powierzchni Polski. W sieci TETRA, składającej się z około 115 stacji bazowych, ma pracować ponad 2 tys. radiotelefonów oraz docelowo ponad 8 tys. modemów. W ramach zamówienia Motorola wdroży kompleksową infrastrukturę sieci TETRA obejmującą stacje bazowe TETRA, węzły centralne sieci zapewniające redundancję funkcjonalną i geograficzną, terminale przewoźne i przenośne, radiomodemy przeznaczone do transmisji komunikatów SCADA oraz niezbędne oprogramowanie i licencje.

Sieć TETRA będzie służyć do komunikacji głosowej między brygadami pogotowia energetycznego, a dyspozytorami oraz do transmisji danych technologicznych dla systemów SCADA. Spółka zapewnia, że realizacja projektu bezpośrednio wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa prac na sieci elektroenergetycznej, pozwoli przyspieszyć tempo usuwania awarii masowych oraz poprawi ciągłość dostaw energii elektrycznej dzięki zapewnieniu niezawodnej komunikacji dla urządzeń zdalnie sterowanych.

Dystrybutor energii podał, że „w ramach wdrożenia prowadzone są prace związane z adaptacją wież telekomunikacyjnych, dostosowywane są systemy teletransmisyjne i zasilania gwarantowanego, aby wykonawca wyłoniony w postępowaniu mógł jak najszybciej przystąpić do wdrożenia systemu”.

Energa-Operator to spółka Grupy Energa i jeden z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Zasila odbiorców na obszarze 75 tys. km2 (ok. jednej czwartej powierzchni Polski). Spółka eksploatuje ponad 180 tys. km linii elektroenergetycznych wszystkich napięć, którymi przesyła do odbiorców ponad 20 TWh energii rocznie, co daje jej 16,8 proc. udział w rynku. Misją spółki jest „niezawodność”. W tę misje doskonale wpisuje się system łączności standardu TETRA.

Źródło: własne, wyborcza.biz

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń