Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ruszył projekt budowy systemu TETRA dla Energa-Operator

Ruszył projekt budowy systemu TETRA dla Energa-Operator

Firma Motorola Solutions wraz z Energa-Operator przystąpiły do wdrożenia systemu łączności trankingowej w standardzie TETRA. Projekt będzie realizowany na obszarze działania Energa-Operator czyli ok. jednej czwartej powierzchni Polski. W sieci TETRA, składającej się z około 115 stacji bazowych, ma pracować ponad 2 tys. radiotelefonów oraz docelowo ponad 8 tys. modemów. W ramach zamówienia Motorola wdroży kompleksową infrastrukturę sieci TETRA obejmującą stacje bazowe TETRA, węzły centralne sieci zapewniające redundancję funkcjonalną i geograficzną, terminale przewoźne i przenośne, radiomodemy przeznaczone do transmisji komunikatów SCADA oraz niezbędne oprogramowanie i licencje.

Sieć TETRA będzie służyć do komunikacji głosowej między brygadami pogotowia energetycznego, a dyspozytorami oraz do transmisji danych technologicznych dla systemów SCADA. Spółka zapewnia, że realizacja projektu bezpośrednio wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa prac na sieci elektroenergetycznej, pozwoli przyspieszyć tempo usuwania awarii masowych oraz poprawi ciągłość dostaw energii elektrycznej dzięki zapewnieniu niezawodnej komunikacji dla urządzeń zdalnie sterowanych.

Dystrybutor energii podał, że „w ramach wdrożenia prowadzone są prace związane z adaptacją wież telekomunikacyjnych, dostosowywane są systemy teletransmisyjne i zasilania gwarantowanego, aby wykonawca wyłoniony w postępowaniu mógł jak najszybciej przystąpić do wdrożenia systemu”.

Energa-Operator to spółka Grupy Energa i jeden z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Zasila odbiorców na obszarze 75 tys. km2 (ok. jednej czwartej powierzchni Polski). Spółka eksploatuje ponad 180 tys. km linii elektroenergetycznych wszystkich napięć, którymi przesyła do odbiorców ponad 20 TWh energii rocznie, co daje jej 16,8 proc. udział w rynku. Misją spółki jest „niezawodność”. W tę misje doskonale wpisuje się system łączności standardu TETRA.

Źródło: własne, wyborcza.biz

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń