Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze 60% mniejsze zużycie energii dzięki nowej platformie TETRA Dimetra 8.0 od Motoroli

60% mniejsze zużycie energii dzięki nowej platformie TETRA Dimetra 8.0 od Motoroli

Dimetra™SR 8.0 oferuje operatorom sieci wydajniejszą i ekonomiczniejszą architekturę TETRA dla potrzeb łączności krytycznej służb bezpieczeństwa publicznego.

Firma Motorola zapowiedziała (podczas TWC 2011) udostępnienie nowej, znacznie ulepszonej wersji 8.0 swojej platformy systemu Dimetra, zgodnej ze standardem TETRA.

System Dimetra 8.0 zapewnia wysoki poziom usług i dostępności przy zachowaniu kompaktowej architektury. Dzięki temu klienci mogą lepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń a jednocześnie zwiększyć niezawodność i pojemność sieci oraz uprościć procedury wymagane przy aktualizacji i utrzymaniu systemu.

(…) możliwości integracji z sieciami szerokopasmowymi uczynią z platformy Dimetra 8.0 system otwarty na przyszły rozwój, co pozwoli użytkownikom na stałą modernizację i rozwój ich sieci TETRA zgodnie z potrzebami i rozwojem technologii.

Platforma Dimetra już teraz oferuje swoim użytkownikom uproszczony dostęp do szybkiej transmisji danych, zwiększone bezpieczeństwo i elastyczność w dopasowywaniu pojemności i zasięgu sieci.

Dimetra SR 8.0 jako pierwsza umożliwi współpracę z sieciami innymi niż TETRA, na przykład z sieciami LTE. Pozwoli to służbom bezpieczeństwa publicznego takim jak policja, straż pożarna czy pogotowie opracować w przyszłości rozwiązania techniczne, które umożliwią ujednolicenie łączności w sieciach szerokopasmowych z systemem Motorola TETRA. Tego typu działania biorą pod uwagę długoterminowe plany rozwoju infrastruktury sieci TETRA przy jednoczesnym odpowiadaniu na specyficzne potrzeby użytkowników, zwiększaniu wydajności operacyjnej i optymalizacji wydatków inwestycyjnych.

Kluczowe fakty

  • Dimetra SR 8.0 oferuje prostszy, bardziej niezawodny i ekonomiczniejszy system TETRA, który obsłuży transmisje głosu i danych o znaczeniu strategicznym przy wykorzystaniu zaawansowanych funkcji nowej platformy informatycznej.
  • Dimetra SR 8.0 obsługuje architekturę nowej generacji, która pozwala na zmniejszenie wydatków operacyjnych (OPEX). W porównaniu z poprzednimi wersjami systemu, oszczędności wynoszą 60% jeśli chodzi o pobór energii i 30% jeśli chodzi o zajmowane miejsce w pomieszczeniu technicznym.
  • Dimetra SR 8.0 posiada funkcję automatycznej aktualizacji, która pozwala oszczędzić czas i ograniczyć ilość potrzebnych specjalistów. Cała operacja dokonuje się w sposób płynny, a przerwy w świadczeniu usług zmniejszają się o ponad 60% w porównaniu z poprzednimi wersjami systemu.
  • Należy też dodać, że możliwości integracji z sieciami szerokopasmowymi uczynią z platformy Dimetra SR 8.0 system otwarty na przyszły rozwój, co pozwoli użytkownikom na stałą modernizację i rozwój ich sieci TETRA zgodnie z potrzebami i rozwojem technologii.
  • Dimetra SR 8.0 będzie dostępna w listopadzie 2011 roku.


Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny, światowa organizacja TETRA, Motorola Solutions
Dimetra SR 8.0 wyróżnia się na rynku możliwością współpracy z sieciami innymi niż TETRA, takimi jak na przykład LTE. Jest to dowód na nasze zaangażowanie we wdrażanie naszej wizji przyszłych sieci dla służb bezpieczeństwa publicznego opartych na standardzie TETRA, obsługujących zarówno transmisje głosowe jak i współpracujące z szerokopasmowymi sieciami. Jest to przyszłościowe rozwiązanie, które nie tylko pozwoli obniżyć koszty ale także poprawić wydajność”.

Aby dowiedzieć się więcej zobacz też:

Strona: www.motorola.com/tetra
Portal: www.motorola.com/twc

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń