Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze 60% mniejsze zużycie energii dzięki nowej platformie TETRA Dimetra 8.0 od Motoroli

60% mniejsze zużycie energii dzięki nowej platformie TETRA Dimetra 8.0 od Motoroli

Dimetra™SR 8.0 oferuje operatorom sieci wydajniejszą i ekonomiczniejszą architekturę TETRA dla potrzeb łączności krytycznej służb bezpieczeństwa publicznego.

Firma Motorola zapowiedziała (podczas TWC 2011) udostępnienie nowej, znacznie ulepszonej wersji 8.0 swojej platformy systemu Dimetra, zgodnej ze standardem TETRA.

System Dimetra 8.0 zapewnia wysoki poziom usług i dostępności przy zachowaniu kompaktowej architektury. Dzięki temu klienci mogą lepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń a jednocześnie zwiększyć niezawodność i pojemność sieci oraz uprościć procedury wymagane przy aktualizacji i utrzymaniu systemu.

(…) możliwości integracji z sieciami szerokopasmowymi uczynią z platformy Dimetra 8.0 system otwarty na przyszły rozwój, co pozwoli użytkownikom na stałą modernizację i rozwój ich sieci TETRA zgodnie z potrzebami i rozwojem technologii.

Platforma Dimetra już teraz oferuje swoim użytkownikom uproszczony dostęp do szybkiej transmisji danych, zwiększone bezpieczeństwo i elastyczność w dopasowywaniu pojemności i zasięgu sieci.

Dimetra SR 8.0 jako pierwsza umożliwi współpracę z sieciami innymi niż TETRA, na przykład z sieciami LTE. Pozwoli to służbom bezpieczeństwa publicznego takim jak policja, straż pożarna czy pogotowie opracować w przyszłości rozwiązania techniczne, które umożliwią ujednolicenie łączności w sieciach szerokopasmowych z systemem Motorola TETRA. Tego typu działania biorą pod uwagę długoterminowe plany rozwoju infrastruktury sieci TETRA przy jednoczesnym odpowiadaniu na specyficzne potrzeby użytkowników, zwiększaniu wydajności operacyjnej i optymalizacji wydatków inwestycyjnych.

Kluczowe fakty

  • Dimetra SR 8.0 oferuje prostszy, bardziej niezawodny i ekonomiczniejszy system TETRA, który obsłuży transmisje głosu i danych o znaczeniu strategicznym przy wykorzystaniu zaawansowanych funkcji nowej platformy informatycznej.
  • Dimetra SR 8.0 obsługuje architekturę nowej generacji, która pozwala na zmniejszenie wydatków operacyjnych (OPEX). W porównaniu z poprzednimi wersjami systemu, oszczędności wynoszą 60% jeśli chodzi o pobór energii i 30% jeśli chodzi o zajmowane miejsce w pomieszczeniu technicznym.
  • Dimetra SR 8.0 posiada funkcję automatycznej aktualizacji, która pozwala oszczędzić czas i ograniczyć ilość potrzebnych specjalistów. Cała operacja dokonuje się w sposób płynny, a przerwy w świadczeniu usług zmniejszają się o ponad 60% w porównaniu z poprzednimi wersjami systemu.
  • Należy też dodać, że możliwości integracji z sieciami szerokopasmowymi uczynią z platformy Dimetra SR 8.0 system otwarty na przyszły rozwój, co pozwoli użytkownikom na stałą modernizację i rozwój ich sieci TETRA zgodnie z potrzebami i rozwojem technologii.
  • Dimetra SR 8.0 będzie dostępna w listopadzie 2011 roku.


Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny, światowa organizacja TETRA, Motorola Solutions
Dimetra SR 8.0 wyróżnia się na rynku możliwością współpracy z sieciami innymi niż TETRA, takimi jak na przykład LTE. Jest to dowód na nasze zaangażowanie we wdrażanie naszej wizji przyszłych sieci dla służb bezpieczeństwa publicznego opartych na standardzie TETRA, obsługujących zarówno transmisje głosowe jak i współpracujące z szerokopasmowymi sieciami. Jest to przyszłościowe rozwiązanie, które nie tylko pozwoli obniżyć koszty ale także poprawić wydajność”.

Aby dowiedzieć się więcej zobacz też:

Strona: www.motorola.com/tetra
Portal: www.motorola.com/twc

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń