Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sieci TETRA Motoroli na wyspach Jersey i Guernsey

Sieci TETRA Motoroli na wyspach Jersey i Guernsey

Jersey-and-Guernsey-Launch-Interoperable-Motorola-TETRA-Networks-small.jpgFirma Motorola Solutions poinformowała niedawno o zainstalowaniu współpracujących ze sobą cyfrowych sieci radiowych TETRA dla służb porządkowych i ratunkowych na wyspach Jersey i Guernsey. Nowy system pozwoli służbom obu wysp na skuteczniejszą współpracę w sytuacjach zagrożenia i na lepsze zapewnianie bezpieczeństwa ich 158 tysiącom mieszkańców. Po raz pierwszy na świecie, systemy radiowe dwóch oddzielnych jednostek administracyjnych pozostają osiągalne w każdej chwili.

Dzięki zmodernizowaniu i zintegrowaniu ze sobą dwóch sieci TETRA, Motorola umożliwi pracownikom służb ratowniczych z Jersey i Guernsey lepiej czuwać nad bezpieczeństwem ludności, ponieważ oferuje zwiększony zasięg i lepszą możliwość śledzenie jednostek pływających przy jednoczesnej redukcji wydatków na własne sieci łączności. Strefy kanału La Manche wokół wysp Jersey i Guernsey, dotychczas pozostające poza zasięgiem radiowym, będą obecnie obsługiwane przez sieci TETRA.

Kluczowe fakty

  • Firma Motorola Solutions na obu wyspach Jersey i Guernsey zainstalowała infrastrukturę TETRA Dimetra w wersji 7.1. Pozwala ona na działanie dwóch niezależnych, bezpiecznych sieci TETRA z możliwością łatwego uruchomienia interoperacyjności obu systemów bezpieczeństwa publicznego. Systemy te oddano do użytku w pierwszym tygodniu kwietnia.
  • Nowe systemy zaoferują obu wspólnotom powiększony zasięg radiowy, szczególnie w strefie kanału La Manche między wyspami Jersey i Guernsey. Pozwoli to służbom na prowadzenie akcji ratowniczych w rejonach klifów, które nie były do tej pory pokryte zasięgiem radiowym. Dodajmy, że radiotelefony przewoźne Motorola MTM5400 używane na wyspie Jersey posiadają funkcję bramki radiowej, która daje możliwość tymczasowego zwiększenia zasięgu sieci TETRA dla indywidualnych radiotelefonów.
  • Systemy Dimetra IP 7.1 oferują zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Udostępniają szyfrowanie łączności przy użyciu algorytmu TEA2 i obsługują GCK (Group Cypher Key).
  • Na wyspie Jersey działała już sieć TETRA, która została zainstalowana 10 lat temu przez Motorolę i była to jedna z pierwszych tego typu sieci na świecie. Sieć ta została zmodernizowana. Natomiast na Guernsey, sieć TETRA zastąpiła całkowicie poprzedni system łączności. Nowe platformy są najwyższej klasy, są bardziej niezawodne i udostępniają rozszerzoną paletę usług dla służb bezpieczeństwa publicznego.
  • Sieci Motorola obsługują ponad 2000 użytkowników, do których zalicza się policję, straż pożarną i straż przybrzeżną.
  • Obie strony podpisały dziesięcioletni kontrakt dotyczący serwisowania sieci.
  • Rozwiązanie Dimetra IP może zostać łatwo dostosowane do obsługi TETRA Enhanced Data Services (TEDS). Gwarantuje to długoterminową możliwość rozwoju sieci w zależności od potrzeb służb obu wysp.
  • Motorola dostarcza dla Jersey całą gamę urządzeń takich jak radiotelefony przenośne MTP850 S TETRA czy też przewoźne MTM5400. Radiotelefon MTM5400 posiada odbiornik charakteryzujący się dużą czułością co gwarantuje dobry odbiór nawet przy niskim poziomie sygnału. Jest to też pierwsze urządzenie przewoźne umożliwiające nie tylko transmisję głosową, ale także transmisję danych TEDS.
  • W ramach innego przetargu, Motorola udostępniła służbom pożarniczym z Jersey radiotelefony iskro-bezpieczne MTP850Ex. Nie tylko oferują one komunikację wysokiej jakości, ale także duży poziom bezpieczeństwa dla użytkownika i pełną zgodność z normami ATEX oraz IECEx, dzięki czemu można je używać w środowiskach wypełnionych niebezpiecznym gazem lub pyłem. Solidnie wykonane produkty firmy Motorola przechodzą serię testów, które gwarantują wysoką jakość nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

To właśnie na wyspie Jersey miały miejsce, w 1996 roku, pierwsze testy „beta” systemu TETRA (przy wykorzystaniu infrastruktury i terminali od Motoroli).

W roku 1997 Motorola uruchomiła tam system TETRA typu trail.

A rok 2000 to wdrożenie komercyjnego system Dimetra IP, który zmodernizowano w 2002 roku.


Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny, światowa organizacja TETRA, Motorola Solutions
„Systemy TETRA na wyspach Jersey i Guernsey są pierwszymi tego rodzaju. W dużym stopniu odpowiadają potrzebom obu wysp. Jesteśmy dumni z możliwości dostarczenia i serwisowania  systemów, które z pewnością poprawią współpracę służb bezpieczeństwa publicznego na tych wyspach”.

Senator Ian Le Marquand, Minister Spraw Wewnętrznych stanu Jersey
„Ten projekt ma znaczenie strategiczne dla bezpieczeństwa naszej wspólnoty. Został dostarczony z powodzeniem na czas i zgodnie z zakładanym budżetem. Jest to doskonała ilustracja współpracy sektora publicznego z sektorem prywatnym. Jestem szczególnie zadowolony z tego, że udało się poprawić zasięg i zestawić połączenie  z naszymi kolegami z Guernsey”.

Glen Le Cheminant, kierownik ds. teleinformatyki, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stanu Guernsey
„Nowy system firmy Motorola usprawni łączność służb bezpieczeństwa publicznego na wyspie  Guernsey. Realizacja projektu i migracja do nowego systemu odbyły się bezproblemowo, zgodnie z założonym harmonogramem i z ustalonym budżetem. Teraz, kiedy mamy łączność z kolegami z Jersey, będziemy mogli lepiej realizować swoje zadania na naszych wodach terytorialnych”.

Źródło: http://mediacenter.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń