Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Vattenfall zamówił system TETRA Motoroli na Śląsku

Vattenfall zamówił system TETRA Motoroli na Śląsku

Motorola Solutions poinformowała o zdobyciu kontraktu na dostawę cyfrowego systemu radiowego Dimetra IP TETRA (TErrestrial TRunked RAdio) dla firmy Vattenfall Distribution Poland. Rozwiązanie gwarantuje komunikację między pracownikami rozproszonymi na kilku tysiącach kilometrów kwadratowych, oferując wysoką wydajność operacyjną, krótszy czas napraw i przerw w dostawach prądu, a także bezpieczne medium transmisyjne na potrzeby telemechaniki i telemetrii.

Głównym Wykonawcą Projektu jest partner Motoroli – firma IT Partners Telco, która poza dostawą rozwiązań Dimetra IP ma w swoim zakresie m.in. przygotowanie infrastruktury skojarzonej (wieże telekomunikacyjne, kontenery, pomieszczenia, zasilania, transmisja, etc.), integrację rozwiązania TETRA z istniejącymi aplikacjami SCADA i konsol dyspozytorskich oraz wszelkie prace związane z instalacją i utrzymaniem systemu.

Sieć zostanie uruchomiona w południowej Polsce, na Śląsku i pozwoli na szybsze przywracanie zasilania 1,1 mln klientów. Wdrażanie systemu rozpoczęło się w kwietniu tego roku i zakończy w 2012 roku.

Dodatkowe informacje:

• System cyfrowej dwukierunkowej radiotelefonii TETRA zastąpi obecnie używany system analogowy.
• System TETRA zapewni firmie Vattenfall Distribution Poland dostęp do baz danych i do publicznej sieci telefonicznej. Wdrożone rozwiązanie umożliwi również zdalne, radiowe sterowanie urządzeniami, a także na monitoring odległych obiektów energetycznych.
• System TETRA pozwoli firmie Vattenfall Distribution Polska na szerokie zastosowanie procesów telemechaniki i telemetrii. Rozwiązanie przyczyni się tym samym do znacznej poprawy funkcjonowania sieci elektrycznej i umożliwi szybkie i skuteczne reagowanie na wszelkie sytuacje w ramach sieci. Dzięki temu użytkownicy końcowi będą mieli zapewnioną najwyższą dostępność energii elektrycznej.
• System składa się z 28 stacji bazowych. Dostarczonych zostanie również 1000 radiotelefonów TETRA MTP850 S oraz terminali mobilnych MTM5400 TETRA. MTM5400 zapewnia stałą łączność dzięki wysokiej jakości dźwięku i dużej czułości odbiornika i jest pierwszym terminalem mobilnym TETRA z obsługą głosu oraz TEDS (TETRA Enhanced Data Services).
• Sieć TETRA Motoroli opiera się na skalowalnej architekturze IP, którą w razie potrzeby można rozszerzać o obsługę dodatkowych funkcji i nowych użytkowników.
• Wdrożenie systemu TETRA odbędzie się w kilku etapach. Ostateczne przejście z systemu analogowego na cyfrowy jest planowane na 2012 r.

CYTATY

Janusz Kurpas, Wicedyrektor ds. Planowani i Rozwoju Sieci, Vattenfall Distribution Poland

„Wdrożony system TETRA to gwarancja bezpieczeństwa informacji, która w branży energetycznej ma fundamentalne znaczenie. Posiadanie niezależnego, stałego i pewnego dostępu do danych w sytuacjach takich jak utrata zasilania, zapewnia kontrolę nad sytuacją i umożliwia szybkie usuwanie awarii. Mamy nadzieję, że po wdrożeniu systemu skrócenie przerw w zasilaniu zauważą nasi klienci”.

 

Tomasz Piktel, Key Account Director, Motorola Solutions

“Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że firma Vattenfall Distribution Poland wybrała rozwiązania Motoroli. Standard TETRA to technologia bardzo wysokiej skuteczności i niezawodności, których nie gwarantują konkurencyjne rozwiązania. Niezależność od jakichkolwiek czynników zewnętrznych sprawia, że rozwiązania TETRA wybierane są na całym świecie, zarówno przez firmy z sektora energetycznego, jak również służby bezpieczeństwa publicznego oraz jednostki ratownictwa. Motorola zaopatruje w cyfrowe radiotelefony TETRA klientów z ponad 100 krajów. Firma dostarczyła ponad 1,5 mln radiotelefonów na całym świecie”.

 

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

 

Informacje o firmie Vattenfall Distribution Poland (VDP)

VDP zajmuje się dystrybucją energii elektrycznej. Swoją działalnością obejmuje teren Górnego Śląska gdzie obsługuje 1.1 mln klientów. Dostarcza do klientów 11% energii elektrycznej sprzedawanej w kraju. Jest właścicielem linii energetycznych o łącznej długości 25.759 km,  rozmieszczonych na obszarze 4.221 km2. VDP wchodzi w skład koncernu Vattenfall, czwartego w Europie producenta energii elektrycznej i największego wytwórcy ciepła.

Informacje o firmie IT Partners Telco

IT Partners Telco jest dostawcą rozwiązań I usług w zakresie profesjonalnych systemów radiowych na potrzeby klientów korporacyjnych oraz przemysłowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wysoce wykwalifikowanej kadrze inżynierów, firma prowadzi pionierskie projekty w dziedzinie telekomunikacji oraz teleinformatyki.

Źródło: Motorola

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń