Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions zmodernizuje i rozbuduje sieć TETRA spółki Vattenfall w Niemczech

Motorola Solutions zmodernizuje i rozbuduje sieć TETRA spółki Vattenfall w Niemczech

Vatenfall-Berlin-Centrum-kontrolne-small.JPG

Firma Motorola Solutions, wiodący dostawca rozwiązań komunikacyjnych o znaczeniu krytycznym, zapowiedziała, że spółka Vattenfall Europe Distribution zleciła jej rozbudowę swoich dwóch systemów TETRA w Berlinie i w Hamburgu.

Motorola zaktualizuje istniejące sieci TETRA Dimetra IP do najnowszej wersji 8.0. Ponadto poprawi niezawodność tych systemów poprzez dołączenie dodatkowych elementów, które zwiększą redundancję. Wszystkie prace przeprowadzone zostaną do końca bieżącego roku.
Wersja 8.0 platformy Dimetra oferuje użytkownikom wiele nowych funkcji, a także pomaga zredukować koszty operacyjne dzięki mniejszym rozmiarom elementów infrastruktury, skuteczniejszej łączności między stacjami bazowymi i o 60% niższemu poborowi mocy.

KLUCZOWE FAKTY:


  • Cyfrowy system TETRA Motoroli gwarantuje niezawodną łączność pracownikom spółki Vattenfall w Berlinie i w Hamburgu. Nawet jeśli katastrofa uszkodzi stacjonarne lub komórkowe sieci telefoniczne, pracownicy Vattenfall nadal będą mogli ze sobą rozmawiać dzięki redundancji zapewnionej przez infrastrukturę cyfrowej sieci TETRA.
  • W ramach prac modernizacyjnych, Motorola dostarczy spółce Vattenfall swoją najnowszą, rozwojową platformę Dimetra 8.0. Jest ona wydajniejsza, odporniejsza na uszkodzenia, pojemniejsza i tańsza w eksploatacji.
  • Spółka Vattenfall Europe współpracuje z Motorolą od 2006 roku. Sieć TETRA oferuje niezawodną łączność i pozwala pracownikom na sprawną wymianę informacji, dzięki czemu udaje się ograniczyć przerwy w dostawie energii.
  • Znaczne ograniczenie przerw w dostawie energii może być osiągnięte dzięki zdalnemu sterowaniu podstacjami średniego napięcia z wykorzystaniem sieci TETRA. Pole manewrów w tej dziedzinie może być dodatkowo rozszerzone przez zastosowanie nowej platformy Dimetra 8.0.
  • W ofercie TETRA Motoroli znajdują się elementy infrastruktury, terminale, aplikacje i usługi, które wykorzystywane są już w ponad 100 krajach na świecie. Firma ta zajmuje dominującą pozycję na rynku łączności TETRA i dostarczyła już ponad półtora miliona terminali na całym świecie. Motorola wygrała niedawno przetargi na dostawę systemów TETRA do niemieckich landów Hessen i Dolnej Saksonii.
  • Podczas ostatniego wydarzenia PMRExpo w Kolonii, Motorola pokazała swoją pełną ofertę sprzętu informatycznego i sprzętu TETRA dostosowanego zarówno do potrzeb służb rządowych jaki i firm prywatnych. Zaprezentowała m.in. przenośne radiotelefony MTP830 FuG i MTP850 FuG, a także przewoźny MTM800 FuG. Pokazała również swój przenośny radiotelefon TETRA MTP850Ex, spełniający normy ATEX, a także swoje rozwiązania DMR i VoIP.

CYTATY

Elektrocieplownia-Vatenfall-Hamburg-mid.JPGKlaus-Dieter Drossel, dyrektor ds. sprzedaży, dział strategicznych klientów, Motorola Solutions Germany GmbH
„Cieszymy się, że możemy pomóc w rozwoju cyfrowej sieci radiowej TETRA spółki Vattenfall Europe Distribution i tym samym dostosować łączność tej firmy do przyszłych wymagań. Nasze liczne udane projekty w sektorze przemysłowym, komercyjnym i publicznym są dowodem na to, że zawsze dostarczamy naszym klientom nowoczesne i rozwojowe rozwiązania. Goście obecni na PMRExpo mogli samemu się o tym przekonać i poznać nasze najnowsze osiągnięcia”.

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

Źródło: http://mediacenter.motorolasolutions.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń