Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions dostarczy zaawansowaną sieć TETRA hiszpańskim liniom lotniczym Iberia

Motorola Solutions dostarczy zaawansowaną sieć TETRA hiszpańskim liniom lotniczym Iberia

Firma Motorola Solutions, światowy lider w dostarczaniu systemów łączności o znaczeniu strategicznym, zapowiedziała właśnie, że podpisała kontrakt na dostarczenie zaawansowanego systemu cyfrowej łączności TETRA głównym hiszpańskim liniom lotniczym Iberia. Po instalacji infrastruktury sieci TETRA Dimetra IP Compact, łączność personelu linii Iberia zarówno wewnątrz budynku lotniska jak i na zewnątrz zostanie znacznie poprawiona.

Motorola Solutions dostarczy zaawansowaną sieć  TETRA hiszpańskim liniom lotniczym Iberia

Motorola będzie instalowała swój system Dimetra IP Compact wraz ze swoim partnerem, firmą  Amper Sistemas. Ulepszone rozwiązanie TETRA, oparte na protokole IP, gwarantuje wysoce elastyczną architekturę obsługującą usługi oparte na transmisji głosu i danych a także wiele mobilnych aplikacji, takich jak zdalny dostęp do baz danych i przesyłanie obrazu. A wszystko to w ramach jednej i tej samej sieci.

PODSTAWOWE FAKT:


  • W 2000 roku, Iberia uruchomiła system TETRA, dostarczony przez Motorola Solutions, który miał usprawnić komunikację personelu pracującego na lotnisku Madryt Barajas.
  • System funkcjonuje na lotnisku Madryt Barajas, które jest jednym z głównych turystycznych punktów wejścia na terytorium Hiszpanii. W roku 2010 obsłużyło ono ponad 49 milionów pasażerów, co odpowiada średnio 136000 podróżnym każdego dnia. Niezawodna i sprawna łączność jest konieczna do zapewnienia takiego poziomu usług jakiego oczekują wymagający użytkownicy.
  • Najnowsza generacja systemu TETRA Dimetra IP Compact zapewni wysokiej jakości cyfrową łączność na lotnisku w Madrycie.

  • System TETRA Dimetra poprzedniej generacji zostanie zastąpiony najnowszą wersją Dimetra IP Compact, który zapewnia redundancję a także oferuje 14 stanowisk dyspozytorskich i logowania. Ponad tysiąc terminali wraz z sześcioma stacjami bazowymi będzie nadal funkcjonować w ramach nowego systemu, ponieważ systemy Dimetra firmy Motorola są ze sobą w pełni kompatybilne.
  • Cyfrowy system Dimetra IP Compact TETRA dostarczony przez Motorola Solutions zapewni skuteczną, bezpieczną i niezawodną łączność w każdej chwili na terenie całego lotniska, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Zastosowane rozwiązanie  odpowiada rosnącym potrzebom w dziedzinie transmisji danych i głosu dla obsługi statków powietrznych.
  • Dla linii lotniczych Iberia ważne jest podtrzymanie wysokiego poziomu zadowolenia klienta poprzez sprawne wykonywanie czynności przy samolotach. Nowa sieć radiowa, oparta na protokole IP, zapewnia niezawodną łączność, która umożliwia bardzo efektywne zarządzanie operacyjne i gwarantuje bezpieczeństwo podróżnych.

CYTATY
Manuel Torres, wiceprezes i dyrektor generalny Motorola Solutions dla regionu Europy i Bliskiego Wschodu

„Coraz więcej linii lotniczych i lotnisk na świecie poszukuje skutecznych i niezawodnych systemów łączności zapewniających bezpieczeństwo podróżnym. Fakt, że udało nam się podpisać kontrakt z liniami Iberia dotyczący dostawy systemu do obsługi naziemnych operacji na lotnisku Madryt Barajas świadczy o naszej wysokiej pozycji rynkowej zarówno w przypadku systemów łączności operacyjnych jak i dla służb bezpieczeństwa publicznego. Nowe zlecenie z Hiszpanii pokazuje rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania TETRA Motoroli w sektorze transportu”.

Źródło: http://www.motorola.com/tetra

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń