Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola wspólnie z CAT Telecom wdrożą pierwszą w Tajlandii komercyjną sieć TETRA

Motorola wspólnie z CAT Telecom wdrożą pierwszą w Tajlandii komercyjną sieć TETRA

Motorola Solutions ogłosiła, że jest w trakcie modernizacji istniejącej analogowej sieci radiowej CAT Telecom Public Company do standardu TETRA, co będzie się wiązało z optymalizacją wykorzystania pasma radiowego należącego do firmy. Przy realizacji tego zlecenia Motorola współpracuje ze swoim miejscowym partnerem, firmą Samart Telecoms Public. Zmodernizowana, wieloobiektowa sieć TETRA będzie pierwszą tego typu komercyjną cyfrową siecią w Tajlandii, w której użytkownicy państwowi oraz z sektora przemysłu będą mogli wykupić usługi radiowe, nie inwestując we własną infrastrukturę.

Modernizacja sieci odbywać się będzie etapami. Pierwszym z nich będzie zbudowanie stacji bazowych oraz centrali, co umożliwi wprowadzenie do użytku kilku tysięcy radiotelefonów TETRA. Tak zbudowana sieć będzie pokrywała swoim zasięgiem obszar metropolitalny Bangkoku oraz ośrodek przemysłowy Eastern Sea Board. Docelowi użytkownicy tej sieci to sektor paliwowy, transport oraz inni abonenci, zarówno państwowi, jak i komercyjni, w których pracy pewna i bezpieczna komunikacja jest koniecznością.

Kluczowe fakty:

  • Smartnet to analogowa sieć, której właścicielem i operatorem jest firma CAT Telecom Public Company. Motorola Solutions modernizuję tę sieć tak, aby spełniała standard TETRA.
  • CAT Telecom był pierwszym w Tajlandii operatorem abonenckiej sieci radiowej, z której korzystali użytkownicy państwowi i komercyjni. Była to analogowa sieć Motoroli. Obecna modernizacja do standardu cyfrowego następnej generacji znów czyni z CAT Telecom lidera.
  • Budowa sieci cyfrowej bazuje na długoletnich doświadczeniach firmy Motorola Solutions w dostarczaniu niezawodnych rozwiązań radiokomunikacyjnych. Sieć będzie działała w oparciu o technologię TDMA, dzięki czemu zostanie uzyskana wysoka czystość dźwięku, zwiększony zasięg, możliwość przesyłu danych, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz dostęp do takich aplikacji jak wysyłanie wiadomości tekstowych, śledzenie lokalizacji oraz usługi dyspozytorskie. Z sieci będzie można korzystać za przystępną cenę na dużym obszarze. Zmodernizowana sieć zwiększy wydajność i bezpieczeństwo pracowników operujących w terenie, szczególnie w sektorach transportu i logistyki, paliwowym oraz organizacji publicznych.
  • Dzięki obecnej modernizacji sieć CAT Telecom będzie mogła sprostać przyszłym wymaganiom w zakresie usług przesyłu danych, poprzez zastosowanie standardu TEDS (TETRA Enhanced Data Service), który może zapewnić dwudziestokrotnie szybszy dostęp do aplikacji wspomagających prowadzenie biznesu, na przykład do baz danych czy informacji gospodarczych.
  • Motorola Solutions dostarczyła sprzęt TETRA dla ponad dwóch milionów odbiorców, co wybitnie świadczy o ogólnoświatowym rozwoju tego standardu oraz uznaniu dla pionierskiej pozycji Motoroli w rozwoju innowacyjnych rozwiązań w zakresie sieci TETRA. Motorola Solutions jest także globalnym liderem w zakresie dostarczania bezpiecznych i pewnych rozwiązań radiokomunikacyjnych, którym zaufało wielu użytkowników z sektora bezpieczeństwa publicznego.

Supranee Kueakoonggern, dyrektor Motorola Solutions w Tajlandii powiedział: „Kontrakt na modernizację sieci CAT Telecom jest bardzo istotny z punktu widzenia Motoroli. Pokazuje on zaangażowanie firmy w ten rynek oraz podkreśla pozycję lidera w cyfrowej telekomunikacji trankingowej następnej generacji w Tajlandii. Dzięki zmodernizowanej sieci TETRA użytkownicy komercyjni i publiczni będą mogli niewielkim kosztem rozwijać możliwości komunikacji, przy zwiększonym zasięgu oraz dostępie do różnorodnego oprogramowania. Wszystko to przy lepszej niż dotychczas jakości dźwięku i wyższym poziomie bezpieczeństwa. Prawdę mówiąc, łączność cyfrowa jest obecnie podstawowym wymogiem dla wielu klientów, a wprowadzenie standardu TETRA zapewnia im pełną funkcjonalność dziś oraz duże możliwości rozwoju w przyszłości.

Na koniec dodał: Wypróbowana w rozmaitych warunkach platforma TETRA zapewnia pewną satysfakcję z zainwestowanych w nią pieniędzy, ułatwiając użytkownikom przejście na szybsze i bardziej wydajne sieci cyfrowe, które umożliwiają zwiększoną efektywność i bezpieczeństwo pracy. Nasze rozwiązania są obecne w ponad 120 państwach na całym świecie i świadczą o sukcesie tej zaawansowanej technologii. Wierzymy, że sieć, którą budujemy będzie idealnym rozwiązaniem dla każdego użytkownika, który potrzebuje elastycznego, pewnie działającego rozwiązania radiokomunikacyjnego na dużym obszarze.

O Motorola Solutions

Motorola Solutions jest wiodącym dostawcą bezpiecznych rozwiązań radiokomunikacyjnych dla użytkowników komercyjnych oraz publicznych. Dzięki dostarczaniu rozwiązań opartych o najwyższą technologię jest światowym liderem w swoim segmencie rynku, a klienci, którzy korzystają z dostarczonych przez firmę rozwiązań są pewni ich niezawodności. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło:businesswire.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń