Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Premiera nowej centrali TETRA DXT3c firmy Cassidian

Premiera nowej centrali TETRA DXT3c firmy Cassidian

Cassidian-DXT3C-TETRA-switch-small.jpgNa Światowym Kongresie TETRA w Dubaju, Cassidian zaprezentował nową centralę TETRA DXT3c, oferującą kompletną funkcjonalność w kompaktowej formie. Nowa centrala cyfrowa DXT3c jest tak mała, jak dobrze znane stacje bazowe TB3 i trzykrotnie mniejsza od bardzo wydajnej wersji DXT3. Dzięki wysokiej pojemności i pełnej funkcjonalności, kompaktowa centrala cyfrowa DXT3c stanowi dobry wybór do zastosowań takich, jak lotniska i porty, linie metra oraz duże i małe miasta. Może być też zainstalowana tymczasowo dla zapewnienia zasięgu na żądanym obszarze.

  • DXT3c to pełna funkcjonalności, wysokopojemna centrala cyfrowa TETRA
  • Ma trzykrotnie mniejsze wymiary i ponad dwukrotnie mniejszą wagę od bardzo wydajnej centrali DXT3
  • Obsługuje zarówno połączenia E1, jak i IP

DXT3c waży ponad dwukrotnie mniej od DXT3 oraz pobiera dwa razy mniej prądu niż większa centrala cyfrowa. Kompaktowe urządzenie oszczędza także miejsce i obniża koszty obsługi. Pomimo jego małych rozmiarów, oferuje pełną funkcjonalność najlepszego w swojej klasie centrali TETRA. Poza obsługą wszystkich funkcji systemu TETRA, łączy w sobie również funkcję bramki przesyłającej pakiety danych, kontrolera stacji bazowej, kontrolera dyspozytorskiego, jak i również mnogość połączeń aplikacyjnych. DXT3c jest w stanie obsłużyć ponad 900 aktywnych grup rozmównych przy średnim ruchu oferowanym na grupę wynoszącym 0,2 Erlanga.

Dzięki obsłudze protokołu IP w DXT3c można z jego pomocą wdrożyć usługę „push-to-talk over LTE”, zademonstrowaną na Światowym Kongresie TETRA 2012. Oznacza to, że abonent LTE z nadanymi odpowiednimi prawami jest w stanie brać udział w połączeniu grupowym w systemie TETRA, korzystając z przycisku PTT (push-to-talk).

„Bezproblemowa łączność i elastyczność to kluczowe zagadnienia nad jakimi pracuje nasz zespół badawczo-rozwojowy,” mówi Eric Davalo, dyrektor ds. technologii Bezpiecznych Rozwiązań Łączności w firmie Cassidian. „DXT3c przeniesie bezproblemowe działanie na nowy poziom, pozwalając użytkownikom LTE z łatwością łączyć się z grupami rozmównymi TETRA. DXT3c daje również większą elastyczność operatorom sieci, pozwalając im wybierać preferowany sposób łączności osobno dla każdego przełączanej komórki”.

Centrala jest doskonałym szkieletem sieci łączności radiowej – wszystkie pozostałe elementy sieci są przyłączane do niej. Obsługuje ona różnorodne topologie sieci i została opracowana tak, aby zmniejszyć całkowite koszty posiadania sieci.

Źródło: http://www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń