Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Premiera nowej centrali TETRA DXT3c firmy Cassidian

Premiera nowej centrali TETRA DXT3c firmy Cassidian

Cassidian-DXT3C-TETRA-switch-small.jpgNa Światowym Kongresie TETRA w Dubaju, Cassidian zaprezentował nową centralę TETRA DXT3c, oferującą kompletną funkcjonalność w kompaktowej formie. Nowa centrala cyfrowa DXT3c jest tak mała, jak dobrze znane stacje bazowe TB3 i trzykrotnie mniejsza od bardzo wydajnej wersji DXT3. Dzięki wysokiej pojemności i pełnej funkcjonalności, kompaktowa centrala cyfrowa DXT3c stanowi dobry wybór do zastosowań takich, jak lotniska i porty, linie metra oraz duże i małe miasta. Może być też zainstalowana tymczasowo dla zapewnienia zasięgu na żądanym obszarze.

  • DXT3c to pełna funkcjonalności, wysokopojemna centrala cyfrowa TETRA
  • Ma trzykrotnie mniejsze wymiary i ponad dwukrotnie mniejszą wagę od bardzo wydajnej centrali DXT3
  • Obsługuje zarówno połączenia E1, jak i IP

DXT3c waży ponad dwukrotnie mniej od DXT3 oraz pobiera dwa razy mniej prądu niż większa centrala cyfrowa. Kompaktowe urządzenie oszczędza także miejsce i obniża koszty obsługi. Pomimo jego małych rozmiarów, oferuje pełną funkcjonalność najlepszego w swojej klasie centrali TETRA. Poza obsługą wszystkich funkcji systemu TETRA, łączy w sobie również funkcję bramki przesyłającej pakiety danych, kontrolera stacji bazowej, kontrolera dyspozytorskiego, jak i również mnogość połączeń aplikacyjnych. DXT3c jest w stanie obsłużyć ponad 900 aktywnych grup rozmównych przy średnim ruchu oferowanym na grupę wynoszącym 0,2 Erlanga.

Dzięki obsłudze protokołu IP w DXT3c można z jego pomocą wdrożyć usługę „push-to-talk over LTE”, zademonstrowaną na Światowym Kongresie TETRA 2012. Oznacza to, że abonent LTE z nadanymi odpowiednimi prawami jest w stanie brać udział w połączeniu grupowym w systemie TETRA, korzystając z przycisku PTT (push-to-talk).

„Bezproblemowa łączność i elastyczność to kluczowe zagadnienia nad jakimi pracuje nasz zespół badawczo-rozwojowy,” mówi Eric Davalo, dyrektor ds. technologii Bezpiecznych Rozwiązań Łączności w firmie Cassidian. „DXT3c przeniesie bezproblemowe działanie na nowy poziom, pozwalając użytkownikom LTE z łatwością łączyć się z grupami rozmównymi TETRA. DXT3c daje również większą elastyczność operatorom sieci, pozwalając im wybierać preferowany sposób łączności osobno dla każdego przełączanej komórki”.

Centrala jest doskonałym szkieletem sieci łączności radiowej – wszystkie pozostałe elementy sieci są przyłączane do niej. Obsługuje ona różnorodne topologie sieci i została opracowana tak, aby zmniejszyć całkowite koszty posiadania sieci.

Źródło: http://www.cassidian.com

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń