Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura zdobywa ważny kontrakt w Norwegii

Sepura zdobywa ważny kontrakt w Norwegii

Firma Sepura ogłosiła, że jej radiotelefony zostały wybrane przez norweską policję jako sprzęt, który wejdzie do użytku w ramach pierwszej transzy ogólnokrajowego projektu modernizacji systemu radiokomunikacyjnego. Kontrakt dotyczący ogólnokrajowej sieci łączności Nødnett, obejmujący dwa pierwsze etapy tego projektu, został przyznany firmie VHF Communication AS, długoletniemu partnerowi firmy Sepura na rynku norweskim.

W sierpniu 2012 roku Dyrekcja ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w norweskim Ministerstwie Sprawiedliwości podpisała porozumienia z trzema dostawcami radiotelefonów, które będą używane w jej sieci. Upoważniają one dostawców do składania ofert w kolejnych etapach modernizacji sieci na terenie całego kraju. VHF Communication wygrało organizowany przez policję przetarg na pierwsze trzy etapy rozbudowy Nodnett, które obejmują między innymi obszar aglomeracji Oslo. W pierwszym i drugim etapie rozbudowy sieci firma będzie wyłącznym dostawcą terminali radiowych Sepura – niedawno wprowadzonych na rynek ręcznych STP9000 i przewoźnych SRG3900. Radiotelefony te będą użytkowane przez wybrane jednostki policji – zostaną w różnych konfiguracjach zainstalowane w samochodach, na motocyklach oraz łodziach. Sprzęt ten został wybrany ze względu na takie cechy, jak odporność na trudne warunki eksploatacji, łatwość obsługi oraz wysoka jakość.

Lars-Magnus Gustafsson, dyrektor ds. rozwoju na Skandynawię w firmie Sepura tak komentuje podpisanie kontraktu: „Jest to bardzo ważny krok dla naszej firmy. W tym momencie jesteśmy liderem rynku w Szwecji i w Danii, więc nie jest dla nas zaskoczeniem, że jakość, niezawodność i walory użytkowe naszych radiotelefonów przemówiły do norweskiej policji. Nasi partnerzy na obu tych rynkach, VHF Gruppen oraz VHF Communication, zdobyli ogromne doświadczenie w sektorze telekomunikacji związanej z bezpieczeństwem publicznym oraz mają dużą wiedzę na temat rozwiązań, jakie proponuje Sepura.” Dodaje: „STP9000, z szerokim wyborem interfejsów użytkownika, stopniem ochrony IP67 oraz niezwykłą jakością dźwięku zdobywa popularność na całym świecie. Jestem szczególnie zadowolony, że norweska policja dostrzegła jego zalety i wybrała go tego projektu.”

Źródło: sepura.com

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska, która wraz z VHF Communication AS jest członkiem VHF Group.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń