Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura w rekordowym czasie realizuje kontrakt w Kazachstanie

Sepura w rekordowym czasie realizuje kontrakt w Kazachstanie

mapa-kazahstan-small.gif

Sepura w rekordowym czasie realizuje duży kontrakt na radiotelefony TETRA w Kazachstanie.

W ramach najnowszej serii wygranych, ważnych kontraktów w centralnej i wschodniej Europie, firma Sepura ukończyła właśnie dostawę radiotelefonów TETRA dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Kazachstanu. Jest to największe pojedyncze zamówienie dla służb bezpieczeństwa publicznego w tym regionie, a zostało zrealizowane w zaledwie trzy miesiące od podpisania kontraktów.

Radiotelefony pomogą oddziałom policji z całego kraju utrzymywać kontakt, wymieniać się informacjami i koordynować działania na duże odległości, na terytorium wielkością porównywalnym z całą zachodnią Europą. Oprócz ponad 1000 w pełni funkcjonalnych, stacjonarnych i przewoźnych radiotelefonów SRG3900 z możliwością pracy jako bramka lub przemiennik, kazachstańska policja będzie również wyposażona w ponad 8300 wytrzymałych, ręcznych radiotelefonów STP8000. Na dodatek, zgodnie ze specyfikacją techniczną MSW, wszystkie radiotelefony będą zawierać aplikację specjalnie stworzoną przez firmę Agat, ałmaackiego integratora systemów, opartą na Short Data Applications (SDA) Sepury.

Radiotelefony firmy Sepura zapewniają krystalicznie czystą łączność nawet przy wysokim poziomie szumów tła i idealnie nadają się do działań o znaczeniu krytycznym. Radiotelefony posiadają istotne funkcje związane z ochroną i bezpieczeństwem takie, jak pozycjonowanie GPS, przycisk bezpieczeństwa i technologię wykrywania ruchu służącą do automatycznego wysyłania alertów o braku ruchu (man-down alert). Zaprojektowane aby radzić sobie w najbardziej niekorzystnych środowiskach, radiotelefony te są w stanie funkcjonować w skrajnych warunkach pogodowych, jakie występują w Kazachstanie.

 

To właśnie Sepura wraz z Thales wygrały kontrakt na budowę narodowej sieci łączności TETRA dla służb w Kazachstanie o którym pisaliśmy tutaj: Kazachstan otworzył przetarg na system TETRA

Wspomniany kontrakt wynika z procesu przechodzenia z łączności analogowej na cyfrową w standardzie TETRA, jaki obecnie ma miejsce w Kazachstanie. Sieć radiowa, wdrożona przez dostawcę infrastruktury, firmę Thales, opiera się na istniejących elementach systemów radiowych i komunikacyjnych prowincjonalnych kazachstańskich miejscowości, wliczając główne miasta – Astanę i Ałma-Atę. Możliwość pracy radiotelefonów Sepury jako przemiennik lub bramka pozwolą użytkownikom nawiązywać łączność także poza zasięgiem stacji bazowych.

Sprzęt radiowy firmy Sepura był dystrybuowany lokalnie przez Wellcomma, partnera Sepury. „Jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z Sepurą w realizowaniu tego ogromnego przedsięwzięcia wysokiego szczebla tak szybko, jak wymagał tego klient,” skomentował dyrektor generalny Wellcoma, Aleksiej Tyan.

Kasper Barfoed, dyrektor regionalny Sepury na północną Europę, dodał: „Przez ostatnie kilka lat dostarczyliśmy wyposażenie radiowe do kazachstańskiej sieci radiowej, jak również terminale TETRA dla oddziału policji w Ałma-Acie. Ten kontrakt zaznacza kontynuację naszych powiązań z rządami w tamtym regionie. Kontynuujemy także ścisłą współpracę ze służbami bezpieczeństwa publicznego Rosji i Ukrainy, dwóch największych państw centralnej i środkowej Europy.”

Źródło: http://sepura.com

O firmie SEPURA

Sepura - wiodący dostawca radiotelefonów TETRASEPURA jest wiodącym dostawcą na świecie terminali radiowych w standardzie TETRA, oferując bogata gamę produktów przeznaczonych dla sektora publicznego, przemysłu i innych profesjonalnych zastosowań. Założona w roku 2002, ta brytyjska firma  stworzyła wraz z ponad 80 regionalnymi partnerami sieć sprzedaży i serwisu obsługującą rynki ponad 90 krajów. Sepura jest rynkowym liderem w ponad 30 krajach; klienci produkowanych przez firmę produktów to sektor bezpieczeństwa publicznego, wojsko, transport publiczny, lotniska, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oraz firmy handlowe. Sepura oferuje najszerszy zakres produktów TETRA pracujących we wszystkich infrastrukturach systemu TETRA.


Wyłącznym dystrybutorem produktów SEPURA w Polsce jest firma SRS Polska.

SRS_Polska_logo_smallhttp://srspolska.pl/

tel.  +48 58 7463612
fax: +48 58 7463612
email: handlowy@srspolska.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń