Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ogólnokrajowe sieci TETRA w Norwegii i Szwecji zostaną połączone

Ogólnokrajowe sieci TETRA w Norwegii i Szwecji zostaną połączone

Za trzy lata użytkownicy ogólnokrajowych sieci TETRA z Norwegii i Szwecji uzyskają możliwość nawiązywania łączności pomiędzy sobą. Norweska Nødnett i szwedzka Rakel zostaną połączone przy pomocy interfejsu międzysystemowego TETRA (ISI). Będzie to pierwszy przypadek zintegrowania dwóch w pełni niezależnych, ogólnokrajowych sieci łączności radiowej zbudowanych przez różnych dostawców.

W sierpniu miało miejsce dwudniowe spotkanie reprezentantów norweskich i szwedzkich służb bezpieczeństwa publicznego oraz dostawców świadczących usługi dla wspomnianych sieci, firm Motorola Solutions i Cassidian. Jego uczestnicy mogli się zapoznać z planowanym zakresem prac i możliwościami łączności, jakie daje ISI. Spotkanie zostało zorganizowane przez DNK (Dyrekcję ds. Łączności Kryzysowej w norweskim Ministerstwie Sprawiedliwości), odpowiedzialną za sieć Nødnett i MSB (Szwedzką Cywilną Agencję ds. Sytuacji Nadzwyczajnych), zarządzającą siecią Rakel.

Nietrudno domyślić się, że połączenie dwóch ogólnokrajowych sieci TETRA, budowanych niezależnie od siebie i optymalizowanych dla innych potrzeb, będzie niezwykle złożone. Zadanie dodatkowo komplikuje fakt, że obydwa kraje różnią się między sobą procedurami operacyjnymi i wykorzystaniem funkcji, jakie oferuje TETRA.

Służby bezpieczeństwa publicznego ze Szwecji i Norwegii często współpracują ze sobą, dlatego możliwość korzystania ze wspólnej łączności będzie bardzo cenna. Po zintegrowaniu Nødnett i Rakel radiotelefony użytkowników przekraczających granicę będą się swobodnie logować do stacji bazowych w sąsiednim kraju. Interfejs międzysystemowy obsłuży również wywołania grupowe do użytkowników z obydwu sieci, a także wywołania indywidualne, połączenia telefoniczne, przesyłanie statusów i transmisję krótkich wiadomości (Short Data Service).

Na razie jednak muszą być ustalone zasady współpracy pomiędzy organizacjami korzystającymi z obydwu sieci, zdefiniowane protokoły łączności oraz przeprowadzone odpowiednie szkolenia. Kwestie związane z dynamicznym przydzielaniem terminali do grup rozmównych będą rozwiązywane w dalszej kolejności. Łączność pomiędzy sieciami Nødnett i Rakel ma rozpocząć funkcjonowanie w 2015 roku.

 

 

 

Źródło: www.landmobile.co.uk

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń