Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ogólnokrajowe sieci TETRA w Norwegii i Szwecji zostaną połączone

Ogólnokrajowe sieci TETRA w Norwegii i Szwecji zostaną połączone

Za trzy lata użytkownicy ogólnokrajowych sieci TETRA z Norwegii i Szwecji uzyskają możliwość nawiązywania łączności pomiędzy sobą. Norweska Nødnett i szwedzka Rakel zostaną połączone przy pomocy interfejsu międzysystemowego TETRA (ISI). Będzie to pierwszy przypadek zintegrowania dwóch w pełni niezależnych, ogólnokrajowych sieci łączności radiowej zbudowanych przez różnych dostawców.

W sierpniu miało miejsce dwudniowe spotkanie reprezentantów norweskich i szwedzkich służb bezpieczeństwa publicznego oraz dostawców świadczących usługi dla wspomnianych sieci, firm Motorola Solutions i Cassidian. Jego uczestnicy mogli się zapoznać z planowanym zakresem prac i możliwościami łączności, jakie daje ISI. Spotkanie zostało zorganizowane przez DNK (Dyrekcję ds. Łączności Kryzysowej w norweskim Ministerstwie Sprawiedliwości), odpowiedzialną za sieć Nødnett i MSB (Szwedzką Cywilną Agencję ds. Sytuacji Nadzwyczajnych), zarządzającą siecią Rakel.

Nietrudno domyślić się, że połączenie dwóch ogólnokrajowych sieci TETRA, budowanych niezależnie od siebie i optymalizowanych dla innych potrzeb, będzie niezwykle złożone. Zadanie dodatkowo komplikuje fakt, że obydwa kraje różnią się między sobą procedurami operacyjnymi i wykorzystaniem funkcji, jakie oferuje TETRA.

Służby bezpieczeństwa publicznego ze Szwecji i Norwegii często współpracują ze sobą, dlatego możliwość korzystania ze wspólnej łączności będzie bardzo cenna. Po zintegrowaniu Nødnett i Rakel radiotelefony użytkowników przekraczających granicę będą się swobodnie logować do stacji bazowych w sąsiednim kraju. Interfejs międzysystemowy obsłuży również wywołania grupowe do użytkowników z obydwu sieci, a także wywołania indywidualne, połączenia telefoniczne, przesyłanie statusów i transmisję krótkich wiadomości (Short Data Service).

Na razie jednak muszą być ustalone zasady współpracy pomiędzy organizacjami korzystającymi z obydwu sieci, zdefiniowane protokoły łączności oraz przeprowadzone odpowiednie szkolenia. Kwestie związane z dynamicznym przydzielaniem terminali do grup rozmównych będą rozwiązywane w dalszej kolejności. Łączność pomiędzy sieciami Nødnett i Rakel ma rozpocząć funkcjonowanie w 2015 roku.

 

 

 

Źródło: www.landmobile.co.uk

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń