Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ogólnokrajowe sieci TETRA w Norwegii i Szwecji zostaną połączone

Ogólnokrajowe sieci TETRA w Norwegii i Szwecji zostaną połączone

Za trzy lata użytkownicy ogólnokrajowych sieci TETRA z Norwegii i Szwecji uzyskają możliwość nawiązywania łączności pomiędzy sobą. Norweska Nødnett i szwedzka Rakel zostaną połączone przy pomocy interfejsu międzysystemowego TETRA (ISI). Będzie to pierwszy przypadek zintegrowania dwóch w pełni niezależnych, ogólnokrajowych sieci łączności radiowej zbudowanych przez różnych dostawców.

W sierpniu miało miejsce dwudniowe spotkanie reprezentantów norweskich i szwedzkich służb bezpieczeństwa publicznego oraz dostawców świadczących usługi dla wspomnianych sieci, firm Motorola Solutions i Cassidian. Jego uczestnicy mogli się zapoznać z planowanym zakresem prac i możliwościami łączności, jakie daje ISI. Spotkanie zostało zorganizowane przez DNK (Dyrekcję ds. Łączności Kryzysowej w norweskim Ministerstwie Sprawiedliwości), odpowiedzialną za sieć Nødnett i MSB (Szwedzką Cywilną Agencję ds. Sytuacji Nadzwyczajnych), zarządzającą siecią Rakel.

Nietrudno domyślić się, że połączenie dwóch ogólnokrajowych sieci TETRA, budowanych niezależnie od siebie i optymalizowanych dla innych potrzeb, będzie niezwykle złożone. Zadanie dodatkowo komplikuje fakt, że obydwa kraje różnią się między sobą procedurami operacyjnymi i wykorzystaniem funkcji, jakie oferuje TETRA.

Służby bezpieczeństwa publicznego ze Szwecji i Norwegii często współpracują ze sobą, dlatego możliwość korzystania ze wspólnej łączności będzie bardzo cenna. Po zintegrowaniu Nødnett i Rakel radiotelefony użytkowników przekraczających granicę będą się swobodnie logować do stacji bazowych w sąsiednim kraju. Interfejs międzysystemowy obsłuży również wywołania grupowe do użytkowników z obydwu sieci, a także wywołania indywidualne, połączenia telefoniczne, przesyłanie statusów i transmisję krótkich wiadomości (Short Data Service).

Na razie jednak muszą być ustalone zasady współpracy pomiędzy organizacjami korzystającymi z obydwu sieci, zdefiniowane protokoły łączności oraz przeprowadzone odpowiednie szkolenia. Kwestie związane z dynamicznym przydzielaniem terminali do grup rozmównych będą rozwiązywane w dalszej kolejności. Łączność pomiędzy sieciami Nødnett i Rakel ma rozpocząć funkcjonowanie w 2015 roku.

 

 

 

Źródło: www.landmobile.co.uk

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń