Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space wybrany do pilotażowych testów bezpiecznej sieci danych dla...

Airbus Defence and Space wybrany do pilotażowych testów bezpiecznej sieci danych dla Rakel w Szwecji

Szwedzka Cywilna Agencja ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MSB) zleciła firmie Airbus Defence and Space (dawniej Cassidian) uruchomienie pilotażowej usługi bezpiecznej transmisji danych dla Rakel, szwedzkiej ogólnokrajowej sieci łączności radiowej TETRA. Projekt ten będzie realizowany w oparciu o model MVNO (wirtualny operator komórkowy) i uzupełni istniejące sieci łączności radiowej dla bezpieczeństwa publicznego, wykorzystując różne komercyjne sieci szerokopasmowej łączności ruchomej. Umożliwi także uzyskiwanie na bieżąco dostępu do informacji operacyjnych i szerokiego wyboru zaawansowanych usług multimedialnych.

Pilotaż potrwa do maja 2014 roku, a w jego ramach będą współpracować MSB, szwedzka policja, pogotowie z Uppsali, gmina Falun oraz firma Airbus Defence and Space jako dostawca techniczny. Usługa szerokopasmowej łączności będzie obsługiwana przy pomocy opracowanego przez Airbus Defence and Space narzędzia do zarządzania abonentami — Tactilon — które jest również wykorzystywane w sieci Rakel.

“Aby sprostać rosnącemu popytowi na szybką łączność LTE, nasza rola polega na pomaganiu naszym klientom w wykorzystywaniu komercyjnych sieci szerokopasmowych, lecz z wysokim poziomem bezpieczeństwa i dostępności oraz ścisłą integracją z istniejącymi usługami wąskopasmowymi,” powiedział Robert Westin, menedżer regionu w dziale Bezpiecznych Rozwiązań Łączności firmy Airbus Defence and Space w Szwecji.

Rakel jest jedną z największych sieci łączności radiowej TETRA na świecie. Służy wszystkim głównym siłom bezpieczeństwa w Szwecji, co w sumie daje ponad 300 organizacji takich, jak policja, straż przybrzeżna, służba celna, pogotowie i inne służby ratownicze, siły zbrojne, siły obronne, a także samorządy i prywatne firmy, między innymi przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Sieć pozwala organizacjom użytkowników współdziałać w pełni na szczeblu krajowym. Obecnie korzysta z niej ponad 50 tys. abonentów, a wkrótce ta liczba ma wzrosnąć do 70 tys.

 

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

Źródło: http://airbusdefenceandspace.com/about-us/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń