Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Pomyślny test transgranicznej komunikacji TETRA-Tetrapol

Pomyślny test transgranicznej komunikacji TETRA-Tetrapol

Pod koniec września br. dokonano udanego testu transgranicznej łączności radiowej pomiędzy europejskimi sieciami TETRA i Tetrapol. Trwające dwa dni przedsięwzięcie zorganizowano w ramach projektu ISITEP (Inter System Interoperability for Tetra-Tetrapol Networks). Kluczową rolę w dostarczeniu niezbędnej technologii odegrała firma Airbus Defence and Space.

Należące do poszczególnych krajów systemy łączności o znaczeniu krytycznym działały na wspólnych platformach technicznych w celu umożliwienia wymiany informacji pomiędzy różnymi organizacjami. Test koncentrował się wokół symulowanego europejskiego szczytu w Brukseli, w którym brały udział: Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Holandia i Luksemburg. Dla przykładu, odgrywające rolę policjantów osoby ochraniały fikcyjne delegacje państw przemieszczające się przez stolicę Brukseli i biorące udział w konferencjach. Realistyczny scenariusz obejmował złożone procedury bezpieczeństwa przestrzegane przy zagranicznych spotkaniach wysokiego szczebla. Oprócz członków projektu ISITEP, w symulacji brała udział belgijska policja federalna i operator tamtejszej rządowej sieci radiowej ASTRID.

„Technologia firmy Airbus Defence and Space miała decydujące znaczenie w tym teście interoperacyjności”, powiedział Olivier Koczan, szef działu Secure Land Communications w Airbus Defence and Space. „Wspieraliśmy to wydarzenie wspólnie z naszymi partnerami, a nasze zaangażowanie pokazuje, że pracujemy nad rozwiązaniami usprawniającymi transgraniczną komunikację radiową”.

Aby umożliwić nawiązywanie międzynarodowych łączności, uruchomiono dwie niezależne technicznie platformy radiowe. Pierwsza składała się z trzech działających na co dzień sieci: belgijskiej, francuskiej i holenderskiej. Druga z kolei obejmowała sieci laboratoryjne z Belgii, Danii, Finlandii i Luksemburga. Radiotelefony w każdej z platform mogły migrować pomiędzy poszczególnymi sieciami. Demonstracja powiodła się przede wszystkim dzięki belgijskiej ogólnokrajowej sieci ASTRID i jej testowej odpowiedniczce zlokalizowanej w Brukseli. Obydwie sieci zostały dostarczone przez firmę Airbus Defence and Space, a ich operatorem jest organizacja ASTRID.

W ostatnich latach policja i służby ratunkowe z różnych krajów Europy współpracują coraz częściej. Potrzeba wspólnej, bezpiecznej infrastruktury komunikacyjnej jest zatem coraz bardziej nagląca. Poszczególne kraje Europy stosują różne systemy łączności radiowej od różnych dostawców, lecz brukselska symulacja udowodniła, że możliwa jest ich współpraca.

Projekt ISITEP ma na celu znalezienie wszechstronnego rozwiązania zapewniającego interoperacyjność systemów komunikacji o krytycznym znaczeniu działających w różnych standardach. Bierze w nim udział konsorcjum 15 wiodących przedsiębiorstw, w tym Airbus Defence and Space, i instytucje akademickie z 10 krajów. Projekt rozpoczął się w 2013 roku i otrzymał unijne fundusze w wysokości 10 milionów euro. Ma również wsparcie TCCA (TETRA + Critical Communications Association) oraz organizacji służb ratunkowych z dziewięciu krajów.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.


O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń