Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Libański rząd zamówił łączność TETRA u Airbus Defence and Space

Libański rząd zamówił łączność TETRA u Airbus Defence and Space

Firma Airbus Defence and Space, za pośrednictwem swojego lokalnego dystrybutora typu VAR — Serta Channels SAL, dostarczy system łączności radiowej TETRA dla Generalnego Dyrektoriatu Bezpieczeństwa Libanu. Zamówienie obejmuje centrale cyfrowe TETRA, stacje bazowe, konsole dyspozytorskie i ponad 2000 terminali radiowych. Nowy system ma zostać w pełni wdrożony do końca I kw. bieżącego roku.

Sieć TETRA, która zastąpi obecnie użytkowaną w Libanie łączność analogową, będzie dostępna dla ponad 3000 abonentów z rządowych służb wywiadowczych. Swoim zasięgiem pokryje całą powierzchnię kraju.

To wdrożenie jest elementem kilkuletniego, szeroko zakrojonego procesu modernizacji, zwiększenia wydajności i przejrzystości działania oraz reorganizacji departamentów, rozpoczętego przez szefa Dyrektoriatu Bezpieczeństwa, gen. Abbasa Ibrahima. Położenie geograficzne Libanu stanowi wyzwanie dla tamtejszych służb bezpieczeństwa, a nowa sieć TETRA ułatwi im ochronę strategicznych punktów, takich, jak porty lotnicze i morskie oraz granice państwa.

„Ten kontrakt jest rezultatem naszego długoletniego zaangażowania w region Środkowego Wschodu i stanowi kolejny przykład zaufania dla naszych możliwości w dziedzinie radiokomunikacji profesjonalnej”, skomentowała Nicole Lecca, szefowa działu Secure Land Communications w firmie Airbus Defence and Space. „Podkreśla to fakt, że technologia TETRA jest sprawdzającym się rozwiązaniem, wybieranym przez bezpieczeństwa publicznego do spełnienia swoich wygórowanych potrzeb w zakresie łączności”.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń