Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Libański rząd zamówił łączność TETRA u Airbus Defence and Space

Libański rząd zamówił łączność TETRA u Airbus Defence and Space

Firma Airbus Defence and Space, za pośrednictwem swojego lokalnego dystrybutora typu VAR — Serta Channels SAL, dostarczy system łączności radiowej TETRA dla Generalnego Dyrektoriatu Bezpieczeństwa Libanu. Zamówienie obejmuje centrale cyfrowe TETRA, stacje bazowe, konsole dyspozytorskie i ponad 2000 terminali radiowych. Nowy system ma zostać w pełni wdrożony do końca I kw. bieżącego roku.

Sieć TETRA, która zastąpi obecnie użytkowaną w Libanie łączność analogową, będzie dostępna dla ponad 3000 abonentów z rządowych służb wywiadowczych. Swoim zasięgiem pokryje całą powierzchnię kraju.

To wdrożenie jest elementem kilkuletniego, szeroko zakrojonego procesu modernizacji, zwiększenia wydajności i przejrzystości działania oraz reorganizacji departamentów, rozpoczętego przez szefa Dyrektoriatu Bezpieczeństwa, gen. Abbasa Ibrahima. Położenie geograficzne Libanu stanowi wyzwanie dla tamtejszych służb bezpieczeństwa, a nowa sieć TETRA ułatwi im ochronę strategicznych punktów, takich, jak porty lotnicze i morskie oraz granice państwa.

„Ten kontrakt jest rezultatem naszego długoletniego zaangażowania w region Środkowego Wschodu i stanowi kolejny przykład zaufania dla naszych możliwości w dziedzinie radiokomunikacji profesjonalnej”, skomentowała Nicole Lecca, szefowa działu Secure Land Communications w firmie Airbus Defence and Space. „Podkreśla to fakt, że technologia TETRA jest sprawdzającym się rozwiązaniem, wybieranym przez bezpieczeństwa publicznego do spełnienia swoich wygórowanych potrzeb w zakresie łączności”.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń