Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space tworzy centrum serwisowe TETRA w Bejrucie

Airbus Defence and Space tworzy centrum serwisowe TETRA w Bejrucie

Firma Airbus Defence and Space zachęcona rosnącym znaczeniem systemów TETRA na libańskim rynku radiokomunikacyjnym zdecydowała się na stworzenie centrum serwisowego TETRA na terytorium tego kraju. Wybór padł na firmę Serta Channels SAL mieszczącą się w Bejrucie, będącą lokalnym dystrybutorem i integratorem systemów TETRA w Libanie.

serta-airbus-tetra-repair-center

Ponadto z początkiem bieżącego roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Libanu zawarło kontrakt z firmą Airbus Defence and Space oraz jej partnerem Serta Channels na budowę systemu radiokomunikacyjnego dla krajowych służb bezpieczeństwa (General Directorate of General Security – GDGS). Bliskość centrum serwisowego zapewni użytkownikom możliwość stałej konserwacji i szybkiej naprawy radiotelefonów TETRA.

W ramach planu modernizacji krajowego systemu łączności, TETRA zastąpi istniejące sieci analogowe. Nowy system będzie wykorzystywany przez ponad 3000 abonentów należących do rządowych służb wywiadowczych, co przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na terenie całego Libanu. System obejmie swoim zasięgiem czułe miejsca, takie jak lotniska, porty morskie czy przejścia graniczne, przez co znacznie ułatwi pracę służbom bezpieczeństwa podczas misji o znaczeniu krytycznym. Podjęcie drastycznych środków bezpieczeństwa jest istotne ze względu na wyzwania wynikające ze szczególnego położenia geograficznego Libanu.

Sieć instalowana przez Airbus Defence and Space będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie systemem łączności w Libanie, pokrywającym swoim zasięgiem cały obszar tego kraju. Ponadto Airbus Defence and Space kooperuje z firmą Serta Channels SAL w dziedzinie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Serta Channels SAL została założona w roku 2009 i jest dostawcą profesjonalnych systemów teleinformatycznych i radiokomunikacyjnych. Firma współpracuje z wieloma producentami i oferuje szerokie portfolio urządzeń do szyfrowanej komunikacji głosowej oraz do transmisji danych. Zajmuje się także zagadnieniami bezpieczeństwa teleinformatycznego i świadczy w tej dziedzinie profesjonalne usługi zarówno operatorom sieci stacjonarnych jak i bezprzewodowych.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń