Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space tworzy centrum serwisowe TETRA w Bejrucie

Airbus Defence and Space tworzy centrum serwisowe TETRA w Bejrucie

Firma Airbus Defence and Space zachęcona rosnącym znaczeniem systemów TETRA na libańskim rynku radiokomunikacyjnym zdecydowała się na stworzenie centrum serwisowego TETRA na terytorium tego kraju. Wybór padł na firmę Serta Channels SAL mieszczącą się w Bejrucie, będącą lokalnym dystrybutorem i integratorem systemów TETRA w Libanie.

serta-airbus-tetra-repair-center

Ponadto z początkiem bieżącego roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Libanu zawarło kontrakt z firmą Airbus Defence and Space oraz jej partnerem Serta Channels na budowę systemu radiokomunikacyjnego dla krajowych służb bezpieczeństwa (General Directorate of General Security – GDGS). Bliskość centrum serwisowego zapewni użytkownikom możliwość stałej konserwacji i szybkiej naprawy radiotelefonów TETRA.

W ramach planu modernizacji krajowego systemu łączności, TETRA zastąpi istniejące sieci analogowe. Nowy system będzie wykorzystywany przez ponad 3000 abonentów należących do rządowych służb wywiadowczych, co przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na terenie całego Libanu. System obejmie swoim zasięgiem czułe miejsca, takie jak lotniska, porty morskie czy przejścia graniczne, przez co znacznie ułatwi pracę służbom bezpieczeństwa podczas misji o znaczeniu krytycznym. Podjęcie drastycznych środków bezpieczeństwa jest istotne ze względu na wyzwania wynikające ze szczególnego położenia geograficznego Libanu.

Sieć instalowana przez Airbus Defence and Space będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie systemem łączności w Libanie, pokrywającym swoim zasięgiem cały obszar tego kraju. Ponadto Airbus Defence and Space kooperuje z firmą Serta Channels SAL w dziedzinie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Serta Channels SAL została założona w roku 2009 i jest dostawcą profesjonalnych systemów teleinformatycznych i radiokomunikacyjnych. Firma współpracuje z wieloma producentami i oferuje szerokie portfolio urządzeń do szyfrowanej komunikacji głosowej oraz do transmisji danych. Zajmuje się także zagadnieniami bezpieczeństwa teleinformatycznego i świadczy w tej dziedzinie profesjonalne usługi zarówno operatorom sieci stacjonarnych jak i bezprzewodowych.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń