Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian wprowadził stację bazową TETRA TB3s z obsługą LTE

Cassidian wprowadził stację bazową TETRA TB3s z obsługą LTE

Firma Cassidian podczas Światowego Kongresu TETRA 2012 wprowadziła stację bazową TETRA TB3s, którą można wyposażyć w moduł LTE. TB3s stanowi dla użytkowników łączności profesjonalnej prostą ścieżkę do systemów łączności jutra. Posiada ona te same, potężne funkcje, co inne stacje bazowe TETRA z serii TB3, gwarantuje całkowitą niezawodność, a także może bez problemu pomieścić w sobie wyposażenie LTE eNode, pozwalające na świadczenie łączności LTE obok zwykłych usług TETRA.

 

  • TB3s umożliwia łatwą i płynną rozbudowę sieci o usługi szerokopasmowe o dużej przepustowości danych.
  • Zawiera moduły LTE, oferując jednocześnie te same potężne możliwości, co wszystkie stacje bazowe TETRA z serii TB3.

Obsługa LTE łączy się ze wszystkimi zwykłymi funkcjami TB3, od TEDS (TETRA Enhanced Data Service) do szyfrowania interfejsu radiowego (AIE) oraz od handoveru typu 1 do awaryjnego trybu pracy (fallback). Połączenie obsługi TETRY i LTE w jednym urządzeniu oznacza, że aktualizacja sieci do obsługi LTE oraz wprowadzenie łączności szerokopasmowej może zostać osiągnięte w ramach jednej inwestycji. Operator może zdecydować gdzie i kiedy konkretnie uruchomi usługi TEDS i szerokopasmowe.

TB3s pomaga operatorom i posiadaczom sieci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ połączone moduły TETRA i LTE mogą współdzielić anteny i linie doprowadzające. Ponadto, mogą również wykorzystywać te same linie transmisyjne łączące z siecią szkieletową oraz wspólny system akumulatorowego podtrzymania zasilania. TB3s mogą być obsługiwane przez połączenie zdalne, co eliminuje kosztowne wyjazdy do miejsca zainstalowania.

Kolejną korzyścią TB3s dla operatorów i posiadaczy sieci jest jej podobieństwo do innych stacji bazowych z serii TB3s. Sieć „widzi” te urządzenia w ten sam sposób, co upraszcza jej planowanie.

„Władze polegają na komunikacji radiowej, potrzebują więc stacji bazowych TETRA do zapewniania najlepszych usług na możliwie najszerszym obszarze,” mówi Eric Davalo, dyrektor ds. technologii Bezpiecznych Rozwiązań Łączności w firmie Cassidian. „TB3s całkowicie spełnia te wymagania. Na dodatek, pomaga zoptymalizować koszty wprowadzenia tej usługi, co jest dobrą informacją dla operatorów i posiadaczy sieci oraz podatników.”

Źródło: www.cassidian.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń