Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian wprowadził stację bazową TETRA TB3s z obsługą LTE

Cassidian wprowadził stację bazową TETRA TB3s z obsługą LTE

Firma Cassidian podczas Światowego Kongresu TETRA 2012 wprowadziła stację bazową TETRA TB3s, którą można wyposażyć w moduł LTE. TB3s stanowi dla użytkowników łączności profesjonalnej prostą ścieżkę do systemów łączności jutra. Posiada ona te same, potężne funkcje, co inne stacje bazowe TETRA z serii TB3, gwarantuje całkowitą niezawodność, a także może bez problemu pomieścić w sobie wyposażenie LTE eNode, pozwalające na świadczenie łączności LTE obok zwykłych usług TETRA.

 

  • TB3s umożliwia łatwą i płynną rozbudowę sieci o usługi szerokopasmowe o dużej przepustowości danych.
  • Zawiera moduły LTE, oferując jednocześnie te same potężne możliwości, co wszystkie stacje bazowe TETRA z serii TB3.

Obsługa LTE łączy się ze wszystkimi zwykłymi funkcjami TB3, od TEDS (TETRA Enhanced Data Service) do szyfrowania interfejsu radiowego (AIE) oraz od handoveru typu 1 do awaryjnego trybu pracy (fallback). Połączenie obsługi TETRY i LTE w jednym urządzeniu oznacza, że aktualizacja sieci do obsługi LTE oraz wprowadzenie łączności szerokopasmowej może zostać osiągnięte w ramach jednej inwestycji. Operator może zdecydować gdzie i kiedy konkretnie uruchomi usługi TEDS i szerokopasmowe.

TB3s pomaga operatorom i posiadaczom sieci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ połączone moduły TETRA i LTE mogą współdzielić anteny i linie doprowadzające. Ponadto, mogą również wykorzystywać te same linie transmisyjne łączące z siecią szkieletową oraz wspólny system akumulatorowego podtrzymania zasilania. TB3s mogą być obsługiwane przez połączenie zdalne, co eliminuje kosztowne wyjazdy do miejsca zainstalowania.

Kolejną korzyścią TB3s dla operatorów i posiadaczy sieci jest jej podobieństwo do innych stacji bazowych z serii TB3s. Sieć „widzi” te urządzenia w ten sam sposób, co upraszcza jej planowanie.

„Władze polegają na komunikacji radiowej, potrzebują więc stacji bazowych TETRA do zapewniania najlepszych usług na możliwie najszerszym obszarze,” mówi Eric Davalo, dyrektor ds. technologii Bezpiecznych Rozwiązań Łączności w firmie Cassidian. „TB3s całkowicie spełnia te wymagania. Na dodatek, pomaga zoptymalizować koszty wprowadzenia tej usługi, co jest dobrą informacją dla operatorów i posiadaczy sieci oraz podatników.”

Źródło: www.cassidian.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń