Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze CASSIDIAN przedstawia najmniejszą i najinteligentniejszą stację bazową TETRA TB3p

CASSIDIAN przedstawia najmniejszą i najinteligentniejszą stację bazową TETRA TB3p

CASSIDIAN przedstawia najmniejszą i najinteligentniejszą stację bazową TETRA TB3pFirma Cassidian zaprezentowała podczas TETRA World Congress 2011 kompaktową stację bazową TB3p zgodną ze standardem TETRA. Przystosowana jest ona zarówno do zapewnienia zasięgu radiowego wewnątrz budynków jak i do używania autonomicznego i tymczasowego udostępniania sygnału w określonych strefach.

Stacja TB3p jest bardzo ekologiczna. Jej pobór energii wynosi zaledwie 40W, co stanowi niecałe 10% tego, co pobierają tradycyjne stacje bazowe normalnych rozmiarów.

Miniaturyzacja stacji bazowej nie odbyła się kosztem oferowanych funkcji. Stacja TB3p oferuje dokładnie te same udogodnienia co jej większe siostry (TB3 i TB3c), czyli przykładowo TETRA Enhanced Data Service (TEDS), szyfrowanie interfejsu radiowego, handover typu 1 czy awaryjny tryb pracy.

Stacje bazowe TB3p mogą przydać się przy eliminowaniu martwych stref w zasięgu sieci, co niewątpliwie ucieszy jej użytkowników. Stacje TB3p najbardziej pomocne będą przy zapewnianiu zasięgu radiowego wewnątrz budynków, w wieżowcach, w galeriach handlowych czy parkingach podziemnych. Jest to także najekonomiczniejszy sposób na wyeliminowanie martwych stref. TB3p może też pracować jako samodzielna stacja bazowa zapewniająca punkt dostępu radiowego w miejscach, w których sieć normalnie nie jest osiągalna. TB3p łatwo może być też uruchomiona w przypadkach, kiedy trzeba zapewnić zasięg jedynie tymczasowo.

Stacja TB3p pozwala operatorom i właścicielom sieci TETRA na znaczne oszczędności pieniędzy. Nie wymaga bowiem drogiego pomieszczenia technicznego i może się dostosować do dostępnej sieci transmisji danych: może wykorzystywać tradycyjny przesył danych z wielodostępem czasowym (TDM) lub transmisję po IP. Stacja TB3p ma rozmiar zwykłego laptopa, a zatem jedna osoba może łatwo przenosić ją, instalować i konfigurować. Kiedy jest już uruchomiona, może być zdalnie konfigurowana, przez co zmniejszają się koszty związane z koniecznością odwiedzania lokalizacji nadawczych.

Jeszcze jedna korzyść wynika z podobieństwa TB3p do tradycyjnych stacji TB3 i TB3c. Nie tylko posiadają one ten sam zestaw funkcji, ale także takie same rozplanowanie i kompatybilność z terminalami radiowymi TETRA. Sieć postrzega te stacje bazowe w taki sam sposób, dzięki czemu planowanie sieci staje się prostsze.

Pokazana po raz pierwszy podczas konferencji TETRA World Congress 2011 w Budapeszcie, stacja TB3p będzie niebawem zaprezentowana w sytuacji z życia codziennego, kiedy to samochód będzie miał wypadek, podczas którego zapali się w tunelu i trzeba tam będzie zapewnić zasięg radiowy.

Źródło: http://www.cassidian.com/twc

O firmie CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2009 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.4 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2009 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 42.8 mld €, zatrudniając ponad 119 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń