Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ASTRID przyznaje kontrakty na transmisję danych w modelu MVNO

ASTRID przyznaje kontrakty na transmisję danych w modelu MVNO

Operator belgijskiej ogólnokrajowej sieci TETRA, ASTRID, przyznał kontrakty warte łącznie 4,5 mln euro na zapewnienie swoim abonentom szybkiej transmisji danych za pośrednictwem komercyjnych sieci 3G. Obecnie wykorzystywane rozwiązanie nie zapewnia wystarczającej przepustowości, a budowa własnej sieci szerokopasmowej jest w bliskiej perspektywie niewykonalna za sprawą ograniczeń budżetowych.

Ponadto, wciąż nie zostały przydzielone częstotliwości na usługi transmisji danych dla służb ratunkowych. Z tych powodów operator zdecydował się na uruchomienie usług transmisji danych w modelu MVNO (wirtualnego operatora komórkowego).

W kwietniu 2012 roku otwarto przetarg, podzielony na trzy części. W listopadzie natomiast rozpoczęto negocjacje z kandydatami, trzema belgijskimi operatorami GSM. Główną część kontraktu, wartą ok. 3 mln euro, otrzyma Belgacom, który będzie odpowiedzialny za zapewnienie roamingu pomiędzy sieciami komórkowymi oraz integracji z ASTRID. Atrium zajmie się dostarczeniem platformy zarządzania usługami dla służb bezpieczeństwa publicznego, natomiast Halys dostarczy specjalne karty SIM do terminali wykorzystywanych przez abonentów ASTRID.

 

Źródło: www.astrid.be

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń