Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ASTRID przyznaje kontrakty na transmisję danych w modelu MVNO

ASTRID przyznaje kontrakty na transmisję danych w modelu MVNO

Operator belgijskiej ogólnokrajowej sieci TETRA, ASTRID, przyznał kontrakty warte łącznie 4,5 mln euro na zapewnienie swoim abonentom szybkiej transmisji danych za pośrednictwem komercyjnych sieci 3G. Obecnie wykorzystywane rozwiązanie nie zapewnia wystarczającej przepustowości, a budowa własnej sieci szerokopasmowej jest w bliskiej perspektywie niewykonalna za sprawą ograniczeń budżetowych.

Ponadto, wciąż nie zostały przydzielone częstotliwości na usługi transmisji danych dla służb ratunkowych. Z tych powodów operator zdecydował się na uruchomienie usług transmisji danych w modelu MVNO (wirtualnego operatora komórkowego).

W kwietniu 2012 roku otwarto przetarg, podzielony na trzy części. W listopadzie natomiast rozpoczęto negocjacje z kandydatami, trzema belgijskimi operatorami GSM. Główną część kontraktu, wartą ok. 3 mln euro, otrzyma Belgacom, który będzie odpowiedzialny za zapewnienie roamingu pomiędzy sieciami komórkowymi oraz integracji z ASTRID. Atrium zajmie się dostarczeniem platformy zarządzania usługami dla służb bezpieczeństwa publicznego, natomiast Halys dostarczy specjalne karty SIM do terminali wykorzystywanych przez abonentów ASTRID.

 

Źródło: www.astrid.be

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń