Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ASTRID przyznaje kontrakty na transmisję danych w modelu MVNO

ASTRID przyznaje kontrakty na transmisję danych w modelu MVNO

Operator belgijskiej ogólnokrajowej sieci TETRA, ASTRID, przyznał kontrakty warte łącznie 4,5 mln euro na zapewnienie swoim abonentom szybkiej transmisji danych za pośrednictwem komercyjnych sieci 3G. Obecnie wykorzystywane rozwiązanie nie zapewnia wystarczającej przepustowości, a budowa własnej sieci szerokopasmowej jest w bliskiej perspektywie niewykonalna za sprawą ograniczeń budżetowych.

Ponadto, wciąż nie zostały przydzielone częstotliwości na usługi transmisji danych dla służb ratunkowych. Z tych powodów operator zdecydował się na uruchomienie usług transmisji danych w modelu MVNO (wirtualnego operatora komórkowego).

W kwietniu 2012 roku otwarto przetarg, podzielony na trzy części. W listopadzie natomiast rozpoczęto negocjacje z kandydatami, trzema belgijskimi operatorami GSM. Główną część kontraktu, wartą ok. 3 mln euro, otrzyma Belgacom, który będzie odpowiedzialny za zapewnienie roamingu pomiędzy sieciami komórkowymi oraz integracji z ASTRID. Atrium zajmie się dostarczeniem platformy zarządzania usługami dla służb bezpieczeństwa publicznego, natomiast Halys dostarczy specjalne karty SIM do terminali wykorzystywanych przez abonentów ASTRID.

 

Źródło: www.astrid.be

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń