Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Belgijska wizyta Obamy wystawiła sieć ASTRID na próbę

Belgijska wizyta Obamy wystawiła sieć ASTRID na próbę

Pod koniec zeszłego miesiąca w belgijskim ogólnokrajowym systemie TETRA, ASTRID, zarejestrowano nawet kilkukrotnie większy ruch niż przeciętnie — to efekt wizyty prezydenta USA, Barracka Obamy, w Brukseli. Mimo to infrastruktura sieci funkcjonowała bez zarzutu.

Choć pobyt amerykańskiej głowy państwa w Belgii trwał tylko jedną dobę, dla tamtejszych służb bezpieczeństwa publicznego była to ogromna operacja. W samej Brukseli na służbie było około 1200 funkcjonariuszy, a stanowiska dowodzenia i rządowe centra zarządzania kryzysowego postawiono w najwyższy stan gotowości.

25 i 26 marca w Regionie Stołecznym Brukseli zarejestrowano około 24 tys. wywołań grupowych, a stacja bazowa ASTRID zlokalizowana w pobliżu hotelu w którym nocował Obama obsługiwała do 716 minut łączności na godzinę. Z kolei inna stacja, zainstalowana na brukselskim lotnisku, zanotowała nawet 10-krotnie większy ruch niż przeciętnie. Pierwszego dnia wizyty prezydenta USA szczególnie dużo łączności TETRA odbyło się we Flandrii Zachodniej, gdzie Obama odwiedził cmentarz żołnierzy amerykańskich poległych w I wojnie światowej. Obciążenie sieci było tak duże, że skutkowało niewielkimi opóźnieniami w zestawianiu połączeń, od kilkuset milisekund do maksymalnie dwóch sekund.

Sieć ASTRID zbudowano w taki sposób, aby radziła sobie z tego typu skokami obciążenia. Jej operator prowadzi codzienny monitoring ruchu radiowego, aby wykrywać i korygować problemy związane z pojemnością sieci. Sieć ASTRID została zbudowana przez firmę Cassidian w latach 2000-2003.

Źródło: www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń