Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Belgijska wizyta Obamy wystawiła sieć ASTRID na próbę

Belgijska wizyta Obamy wystawiła sieć ASTRID na próbę

Pod koniec zeszłego miesiąca w belgijskim ogólnokrajowym systemie TETRA, ASTRID, zarejestrowano nawet kilkukrotnie większy ruch niż przeciętnie — to efekt wizyty prezydenta USA, Barracka Obamy, w Brukseli. Mimo to infrastruktura sieci funkcjonowała bez zarzutu.

Choć pobyt amerykańskiej głowy państwa w Belgii trwał tylko jedną dobę, dla tamtejszych służb bezpieczeństwa publicznego była to ogromna operacja. W samej Brukseli na służbie było około 1200 funkcjonariuszy, a stanowiska dowodzenia i rządowe centra zarządzania kryzysowego postawiono w najwyższy stan gotowości.

25 i 26 marca w Regionie Stołecznym Brukseli zarejestrowano około 24 tys. wywołań grupowych, a stacja bazowa ASTRID zlokalizowana w pobliżu hotelu w którym nocował Obama obsługiwała do 716 minut łączności na godzinę. Z kolei inna stacja, zainstalowana na brukselskim lotnisku, zanotowała nawet 10-krotnie większy ruch niż przeciętnie. Pierwszego dnia wizyty prezydenta USA szczególnie dużo łączności TETRA odbyło się we Flandrii Zachodniej, gdzie Obama odwiedził cmentarz żołnierzy amerykańskich poległych w I wojnie światowej. Obciążenie sieci było tak duże, że skutkowało niewielkimi opóźnieniami w zestawianiu połączeń, od kilkuset milisekund do maksymalnie dwóch sekund.

Sieć ASTRID zbudowano w taki sposób, aby radziła sobie z tego typu skokami obciążenia. Jej operator prowadzi codzienny monitoring ruchu radiowego, aby wykrywać i korygować problemy związane z pojemnością sieci. Sieć ASTRID została zbudowana przez firmę Cassidian w latach 2000-2003.

Źródło: www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń