Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Belgijska policja wybrała radiotelefony Sepura

Belgijska policja wybrała radiotelefony Sepura

Lokale Politie Antwerpen (LPA) — jedna z największych formacji policyjnych w Belgii, postanowiła wyposażyć swoich funkcjonariuszy w radiotelefony noszone STP9000 firmy Sepura. Wybór ten został dokonany po sześciomiesięcznym okresie ewaluacyjnym, podczas którego użytkownicy przetestowali szereg radiotelefonów pochodzących od różnych producentów.

Przetarg na wspomniane radiotelefony wygrał Abiom, długoletni belgijski partner firmy Sepura. W ramach zamówienia zostanie również dostarczone oprogramowanie Radio Manager 2 firmy Sepura. Jest to skalowalne narzędzie do zarządzania flotą radiotelefonów, umożliwiające ich błyskawiczne programowanie lokalnie lub zdalnie.

Policja z Antwerpii zdecydowała się na radiotelefony STP9000 ze względu na ich wytrzymałość, stopień ochrony IP67, pojemność baterii oraz szeroką gamę akcesoriów. Ponadto, intuicyjny interfejs użytkownika STP9000 spełnił sprecyzowane wymagania, jakie postawiła LPA.

Bernd Vleugels, główny inspektor LPA, skomentował: „Po gruntownej analizie i przeprowadzeniu testów terenowych, nasi funkcjonariusze nie wahali się nad wyborem radiotelefonów Sepura STP9000. W szczególności byli pod wrażeniem jakości dźwięku, solidności, pojemności baterii oraz wyboru dostępnych akcesoriów”. Vleugels pochlebnie wypowiedział się także o elastyczności, jaką charakteryzuje się Radio Manager 2: „Każda jednostka ma specjalnie dostosowane ustawienia w zależności od swojej roli, a możliwość szybkiego oraz prostego skonfigurowania radiotelefonów zaoszczędza nam sporo czasu i pieniędzy”.

Bas de Grood, dyrektor generalny Abiom, powiedział: „Jest to bardzo prestiżowe dla nas zamówienie. Będziemy ściśle współpracować z firmą Sepura i LPA aby zagwarantować, że migracja na nowy sprzęt radiowy, która ma się zakończyć w połowie przyszłego roku, przebiegła płynnie i pomyślnie”.

Źródło: www.sepura.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń