Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ASTRID będzie używać systemu TETRA co najmniej do 2025

ASTRID będzie używać systemu TETRA co najmniej do 2025

Urzędnicy z ASTRID, belgijskiego krajowego operatora sieci łączności radiowej dla służb ratunkowych, stwierdzili, że sieć TETRA będzie nadal wspierać użytkowników bezpieczeństwa publicznego do co najmniej 2025-2030.

Ponadto belgijski rząd i ASTRID, planując z wyprzedzeniem, przyglądają się przyszłym technologiom komunikacyjnym, takim jak 5G i ich wpływowi na komunikację awaryjną. W ramach tej przyszłej pracy ASTRID zawarł porozumienia z operatorami komercyjnymi.

Kiedy LTE lub jej przyszłe wersje zastąpią TETRA – ASTRID będzie miał dwie opcje: stworzyć nową, dedykowaną sieć dla służb ratunkowych lub współpracować z operatorami komercyjnymi, którzy już posiadają sieci obsługujące technologię LTE.

Rozbudowa dedykowanej sieci prawdopodobnie będzie bardzo kosztowna, a zatem nie jest to najbardziej opłacalna opcja – powiedzieli urzędnicy ASTRID. Jednak przy współpracy z sieciami komercyjnymi ASTRID potrzebowałby gwarancji co najmniej takiego samego poziomu usług – jaki obecnie jest wykorzystywany przez służby ratunkowe tego kraju.

Firma ASTRID stwierdziła, że w celu awaryjnego wykorzystania sieci komercyjnych w przyszłości, wiele umów z operatorami komercyjnymi musiało zostać zawartych w ramach planowanej przez belgijski rząd aukcji częstotliwości 700 MHz. Ze względu na koszty opracowania dedykowanej sieci LTE, ASTRID nie ubiegał się o przyznanie żadnych częstotliwości w paśmie 700 MHz, ale nalegał na zawarcie niezbędnych gwarancji od operatorów komercyjnych, pomiędzy których zostaną przydzielone częstotliwości. Służby ratownicze i bezpieczeństwa będą korzystać w przyszłości z sieci komercyjnych, ale to ASTRID zapewni służbom niezbędne umowy i zagwarantuje odpowiednio wysoki poziom usług. Gwarancje te zawierają optymalny zasięg dla służb ratunkowych w obszarach gęsto zaludnionych i słabo zaludnionych, priorytet dostępny w każdym czasie i we wszystkich lokalizacjach, a także bezpieczeństwo i dostępność niezbędne do operacji kryzysowych.

Na prośbę ASTRID minister telekomunikacji Alexander De Croo i minister spraw wewnętrznych Jan Jambon – zabezpieczyli gwarancje w projektach dekretów królewskich (w odniesieniu do procesu aukcyjnego zatwierdzonego przez belgijską Radę Ministrów).

Rząd belgijski również zintegrował ASTRID z siecią dostępu dla prywatnych operatorów komórkowych poprzez dekret królewski. W tym celu ustanowiono zabezpieczenia w odniesieniu do obowiązkowych rozszerzeń sieci. Usługi awaryjne i zabezpieczające będą miały zasięg sieci w wielu miejscach, gdzie prywatni operatorzy nie oferują zasięgu z przyczyn komercyjnych. ASTRID będzie rygorystycznie monitorował te zabezpieczenia, a także gwarancje ciągłości świadczenia usług podczas silnych burz lub przerw w zasilaniu.

ASTRID będzie również nadzorować prawa dostępu i zapewniać bezpieczeństwo komunikacji w sytuacjach awaryjnych za pomocą dodatkowych systemów, takich jak dodatkowa sieć szkieletowa. Operator sprawdzi także czy w przypadku przeciążenia sieci utrzymywany jest priorytetowy dostęp.

„Zapewniliśmy, że istniejące usługi komunikacyjne dla służb bezpieczeństwa publicznego będą kontynuowane w przyszłości, z jakością usług, która jest co najmniej równa lub lepsza niż to, co jest satysfakcjonujące dzisiaj” – powiedzieli urzędnicy ASTRID. „Wybrany termin również nie powinien być niepokojący. Przejście z TETRA na LTE nie nastąpi szybko; szacuje się, że zastąpienie technologii rozpocznie się dopiero w latach 2025-2030. Najprawdopodobniej technologia będzie stopniowo wprowadzana w życie, a TETRA będzie działać dalej wraz z LTE.”

Źródło i foto: https://www.astrid.be/en

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń