Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Duże postępy firmy Rohill przy projekcie systemu w Kuwejcie.

Duże postępy firmy Rohill przy projekcie systemu w Kuwejcie.

Firma Rohill została wybrana do dostarczenia systemu telekomunikacyjnego o znaczeniu strategicznym – TETRA dla Muzeum Sheikh Abdullah oraz Centrum handlowego  (Sheikh Jaber Al Ahmad Cultural Centre) na Kuwejcie. Oba projekty, które obecnie nadal są w fazie budowy, wyposażone zostaną w system niezawodnej, krytycznej infrastruktury komunikacji czyli system TetraNode, firmy Rohill.

System zostanie zainstalowany w czterech budynkach nowego centrum kulturowego. Zainstalowane 1000 terminali ma zapewniać dostępność oraz niezawodność dla 400 – 500 użytkowników. System będzie spełniał swoje zadania podczas konferencji, wystaw, koncertów oraz wykorzystywany będzie w salach kinowych, bibliotekach czy teatrach.

Po oddaniu centrum do użytku, czyli w pierwszym kwartale 2016 roku powstająca infrastruktura dostępna będzie dla bliskiego grona „królewskiej” rodziny emira oraz rządu. Lokalnym partnerem firmy Rohill będzie DeLite Engineering Center zapewniającą integrację sieci telekomunikacyjnej z systemem Rohill dla systemów sterowania np. na parkingu.

„Obecnie jesteśmy w fazie produkcji elementów systemu w Holandii a nasz lokalny partner kończy budowanie konstrukcji przystosowanych do montażu wewnętrznych anten oraz repeater’ów.” – powiedział Cihan Altunbay, dyrektor regionalny Rohill. „Przed końcem roku planujemy zakończyć prace i przekazać budynek do odbioru”.

museum-kuwejt

„Na Bliskim Wschodzie mamy kilku klientów, którzy chcą używać systemu TETRA lecz z powodu braku dostępności odpowiednich częstotliwości, ich systemy nie będą działały” – wyjaśnia Altunbay. „Realne użycie sieci TETRA w tamtym regionie nadal istnieje i nie jest odrzucane. Z powodu ostatniego spadku cen ropy klienci nie zrezygnowali z kupna systemu lecz pojawiły się spore opóźnienia.

O firmie ROHILL

Rohill logoW oparciu o wiedzę i doświadczenie zdobywane przez ponad 30 lat, firma ROHILL stała się jednym z wiodących dostawców infrastruktury TETRA. Jej rozwiązania zaspokajają potrzeby odbiorców sektora bezpieczeństwa publicznego z całego świata. System TetraNode jest rezultatem wielu lat pracy i badań mających na celu dostarczenie najlepszego, najbardziej wszechstronnego rozwiązania, wszędzie tam, gdzie łączność ma specjalne znaczenie, a użytkownicy pracują w szczególnie trudnych warunkach. TetraNode łączy w sobie wiele współczesnych trendów by zaoferować naprawdę rewolucyjny, przyszłościowy i zawierający w sobie zaskakującą ilość unikalnych rozwiązań system oparty o standard TETRA.

O firmie IP Connect (ipconnect.pl)

IPConnect logoFirma IP Connect (wcześniej pod nazwą Aksel-Net) funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski. Firma jest również dostawcą internetu na południowo-zachodniej części województwa śląskiego. IP Connect jest autoryzowanym dystrybutorem systemów TETRA firmy ROHILL oraz radiotelefonów TETRA Funkwerk Security and Communication.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń