Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Ze świata Norweski Zarząd Dróg Publicznych dołącza do sieci TETRA dla służb Nødnett

Norweski Zarząd Dróg Publicznych dołącza do sieci TETRA dla służb Nødnett

Po fazie badań norweski Zarząd Dróg Publicznych (NPRA = Norwegian Public Roads Administration) postanowił rozpocząć korzystanie z sieci Nødnett.

 

 

Nødnett (Norwegian Emergency Public Safety Network = Norweska Kryzysowa Sieć Bezpieczeństwa Publicznego) to samodzielna sieć radiowa TETRA zbudowana specjalnie dla służb ratowniczych (policja, służba zdrowia, straż pożarna i organizacje uczestniczące w działaniach ratowniczych). W sieci działa 2060 stacji bazowych i jest aktywnych prawie 51,5 tys terminali, a w całej Norwegii korzysta z niej 35 tys. użytkowników dziennie.

 

NPRA i Dyrekcja Łączności Kryzysowej (DNK = Directorate for Emergency Communication) w przeszłości współpracowały już przy zapewnianiu pokrycia radiowego w tunelach (obecnie łącznością jest objęte 332 tunele).

 

„Nødnett jest dla użytkowników ponoszących szczególną odpowiedzialność w zakresie ratownictwa, a to zdecydowanie coś dla NPRA” – powiedziała Nina Myren, zastępca dyrektora generalnego ds. rozwoju w DNK.

 

NPRA to ważny norweski operator działający w sytuacjach kryzysowych, który blisko współpracuje z policją i innymi służbami. NPRA już od dłuższego czasu potrzebował solidnego połączenia dostosowanego do kooperacji z innymi organizacjami bezpieczeństwa publicznego.

 

„Potrzebujemy pewnego połączenia radiowego, które sprawdza się podczas sytuacji kryzysowych i na co dzień. Ponadto Nødnett zapewnia właściwie pełne pokrycie radiowe wzdłuż dróg, a także w miastach i miasteczkach” – mówi Bjørn Vidar Saltrø, odpowiedzialny za wdrożenie sieci kryzysowej w agencji.

 

Wprowadzanie sieci jest podzielone na etapy i będzie realizowane w ścisłej współpracy z DNK. Już we wrześniu NPRA ustanowiło interdyscyplinarną grupę roboczą, aby wdrożyć projekt, która obecnie ukończyła specyfikacje dla zamówienia terminali radiowych.

 

Pierwsze (złożone w grudniu) zamówienie będzie się składać prawdopodobnie z 200 radiotelefonów TETRA.

 

NPRA planuje, buduje i utrzymuje drogi w całej Norwegii, w tym 50 przejazdów przez przełęcze górskie. Są również odpowiedzialni za przeprowadzanie testów na prawo jazdy i kontrolę pojazdów i użytkowników dróg.  Mają 7 tys. pracowników, 72 stacje rejestracji kierowców i pojazdów oraz 5 centrów kontroli ruchu drogowego. Inne części organizacji również zastosują sieć Nødnett.

 

Źródło: tetra-applications.com & dinkom.no & vegvesen.no ; Fot.: dinkom.no/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń