Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Zielone światło dla ogólnoeuropejskiej sieci szerokopasmowej 700 MHz dla Służb

Zielone światło dla ogólnoeuropejskiej sieci szerokopasmowej 700 MHz dla Służb

Piątek, 17 marzec br.: Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego otworzyła drogę dla mobilnych sieci szerokopasmowych w paśmie 700 MHz. Oznacza to, że nie ma przeszkód prawnych uniemożliwiających państwom członkowskim rozpoczęcie przygotowań do wdrożenia mobilnych usług szerokopasmowych dla zastosowań komunikacyjnych o znaczeniu krytycznym.

 

Przedstawiciel stowarzyszenia TETRA i Łączność Krytyczna (TCCA = TETRA + Critical Communications Association) ds. branży łączności krytycznej wyraża zadowolenie z powodu tej decyzji, która udostępni pasmo 700 MHz dla mobilnych usług szerokopasmowych nie później niż do 2020 roku (w niektórych szczególnych przypadkach do 2022 roku). Podjęta na posiedzeniu plenarnym decyzja Europejskiej Partii Ludowej oznacza, iż wszystkie postanowienia – techniczne, jak i prawne – są obowiązujące do stopniowego wdrażania (zgodnie z warunkami krajowymi państw członkowskich) ogólnoeuropejskiej, mobilnej sieci szerokopasmowej dla służb.

 

W 2016 roku zostały wydane obowiązujące przepisy techniczne ustanawiające zharmonizowane warunki techniczne użytkowania pasma 700MHZ poprzez mobilne usługi szerokopasmowe dla ochrony ludności i reagowania kryzysowego (PPDR = Public Protection and Disaster Relief).

 

Skoordynowanie uwolnienia pasma częstotliwości we wszystkich państwach członkowskich skatalizuje rozwój innowacyjnych usług mobilnych w całej UE, zarówno dla krytycznego PPDR, jak i zdalnej opieki zdrowotnej, inteligentnych miast i „podłączonych do internetu samochodów” (czytaj o connected cars w Wikipedii).

 

Phil Kidner, dyrektor generalny TCCA powiedział: „Zharmonizowana częstotliwość w całej UE może być tylko dobrą rzeczą, jednak nadal lobbujemy w rządach za rezerwacją dedykowanego widma w paśmie 700 MHz, aby zapobiec konkurowaniu o pasmo usług o znaczeniu krytycznym z usługami konsumenckimi”.

 

„Francja jest obecnie jedynym państwem członkowskim, które przydzieliło dla PPDR dedykowane widmo radiowe w paśmie 700 MHz. Z uwagą śledzimy postępy rekomendacji wydanej przez osoby zainteresowane PPDR w Szwecji, aby jeden z przydziałów w paśmie 700 MHz zatrzymać jako majątek krajowy dla przyszłej, narodowej, mobilnej sieci szerokopasmowej o znaczeniu krytycznym. Istnieją również pozytywne zmiany w Norwegii, gdzie raport dla krajowego regulatora wyraźnie zaleca uwzględnienie w warunkach licencyjnych potrzeb związanych z PPDR”.

 

Przypomnijmy, iż zajmujący się branżą łączności portal Radiotech.pl już w zeszłym roku opisał sprawę przydzielenia przez Francję pasma 700 MHz dla służb bezpieczeństwa publicznego.

 

Źródło: tandcca.com ; Fot.: eppgroup.eu

Piątek, 17 marzec br.: Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego otworzyła drogę dla mobilnych sieci szerokopasmowych w paśmie 700 MHz. Oznacza to, że nie ma przeszkód prawnych uniemożliwiających państwom członkowskim rozpoczęcie przygotowań do wdrożenia mobilnych usług szerokopasmowych dla zastosowań komunikacyjnych o znaczeniu krytycznym.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń