Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Statoil Mongstad dołącza do norweskiej sieci dla służb Nødnett

Statoil Mongstad dołącza do norweskiej sieci dla służb Nødnett

Mongstad to obszar przemysłowy w norweskim okręgu Hordaland. Znajduje się tam rafineria ropy firmy Statoil. Mongstad jest drugim co do wielkości, a największym pod względem tonażu, terminalem ropy naftowej i produktów naftowych.

 

Było tylko kwestią czasu kiedy Statoil Monstad zacznie korzystać z sieci TETRA dla służb. Bezpośrednia łączność w (należącej do Statoilu) rafinerii pozwala na lepsze porozumiewanie się podczas niespodziewanego zdarzenia. Sieć umożliwia też lepszą koordynację ze służbami ratunkowymi, która jest niezbędna w czasie gotowości i podczas sytuacji kryzysowej.

 

„Trzeba być zawsze przygotowanym na niespodziewane rzeczy, które mogą się zdarzyć. Jest absolutnie konieczne zapewnienie efektywnej komunikacji na wszystkich poziomach. Właśnie dlatego Nødnett jest tak ważny” – powiedział Gjermund Hagesæter (z Partii Postępu), z norweskiego Ministerstwa Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Publicznego.

 

Nødnett to norweska sieć radiowa TETRA zbudowana w celu zapewnienia bezpiecznej komunikacji dla różnych służb ratowniczych i zarządzania kryzysowego.  W sieci tej działa ponad 2050 stacji bazowych i jest aktywnych więcej niż 51 tys. terminali, a w całej Norwegii korzysta z niej około 35 tys. użytkowników dziennie.

 

Przypomnijmy, że listopadzie zeszłego roku pisaliśmy o dołączeniu do sieci norweskiego Zarządu Dróg Publicznych.

 

Źródło: tetra-applications.com ; tetraforum.pl ; Fot.: statoil.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń