Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Statoil Mongstad dołącza do norweskiej sieci dla służb Nødnett

Statoil Mongstad dołącza do norweskiej sieci dla służb Nødnett

Mongstad to obszar przemysłowy w norweskim okręgu Hordaland. Znajduje się tam rafineria ropy firmy Statoil. Mongstad jest drugim co do wielkości, a największym pod względem tonażu, terminalem ropy naftowej i produktów naftowych.

 

Było tylko kwestią czasu kiedy Statoil Monstad zacznie korzystać z sieci TETRA dla służb. Bezpośrednia łączność w (należącej do Statoilu) rafinerii pozwala na lepsze porozumiewanie się podczas niespodziewanego zdarzenia. Sieć umożliwia też lepszą koordynację ze służbami ratunkowymi, która jest niezbędna w czasie gotowości i podczas sytuacji kryzysowej.

 

„Trzeba być zawsze przygotowanym na niespodziewane rzeczy, które mogą się zdarzyć. Jest absolutnie konieczne zapewnienie efektywnej komunikacji na wszystkich poziomach. Właśnie dlatego Nødnett jest tak ważny” – powiedział Gjermund Hagesæter (z Partii Postępu), z norweskiego Ministerstwa Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Publicznego.

 

Nødnett to norweska sieć radiowa TETRA zbudowana w celu zapewnienia bezpiecznej komunikacji dla różnych służb ratowniczych i zarządzania kryzysowego.  W sieci tej działa ponad 2050 stacji bazowych i jest aktywnych więcej niż 51 tys. terminali, a w całej Norwegii korzysta z niej około 35 tys. użytkowników dziennie.

 

Przypomnijmy, że listopadzie zeszłego roku pisaliśmy o dołączeniu do sieci norweskiego Zarządu Dróg Publicznych.

 

Źródło: tetra-applications.com ; tetraforum.pl ; Fot.: statoil.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń