Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Statoil Mongstad dołącza do norweskiej sieci dla służb Nødnett

Statoil Mongstad dołącza do norweskiej sieci dla służb Nødnett

Mongstad to obszar przemysłowy w norweskim okręgu Hordaland. Znajduje się tam rafineria ropy firmy Statoil. Mongstad jest drugim co do wielkości, a największym pod względem tonażu, terminalem ropy naftowej i produktów naftowych.

 

Było tylko kwestią czasu kiedy Statoil Monstad zacznie korzystać z sieci TETRA dla służb. Bezpośrednia łączność w (należącej do Statoilu) rafinerii pozwala na lepsze porozumiewanie się podczas niespodziewanego zdarzenia. Sieć umożliwia też lepszą koordynację ze służbami ratunkowymi, która jest niezbędna w czasie gotowości i podczas sytuacji kryzysowej.

 

„Trzeba być zawsze przygotowanym na niespodziewane rzeczy, które mogą się zdarzyć. Jest absolutnie konieczne zapewnienie efektywnej komunikacji na wszystkich poziomach. Właśnie dlatego Nødnett jest tak ważny” – powiedział Gjermund Hagesæter (z Partii Postępu), z norweskiego Ministerstwa Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Publicznego.

 

Nødnett to norweska sieć radiowa TETRA zbudowana w celu zapewnienia bezpiecznej komunikacji dla różnych służb ratowniczych i zarządzania kryzysowego.  W sieci tej działa ponad 2050 stacji bazowych i jest aktywnych więcej niż 51 tys. terminali, a w całej Norwegii korzysta z niej około 35 tys. użytkowników dziennie.

 

Przypomnijmy, że listopadzie zeszłego roku pisaliśmy o dołączeniu do sieci norweskiego Zarządu Dróg Publicznych.

 

Źródło: tetra-applications.com ; tetraforum.pl ; Fot.: statoil.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń