Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola testuje transmisję wideo w norweskiej sieci TETRA

Motorola testuje transmisję wideo w norweskiej sieci TETRA

Firma Motorola Solutions poinformowała wczoraj o pomyślnym przeprowadzeniu dwukierunkowej transmisji obrazu na żywo poprzez norweską sieć TETRA, Nødnett, przy wykorzystaniu technologii TEDS (TETRA Enhanced Data Service). Był to element pilotażowego projektu w Notodden, mieście położonym na południowym wschodzie Norwegii.

Oprócz obrazu, w kanale radiowym o szerokości 50 kHz przesyłany był także szereg innych danych o znaczeniu krytycznym, m.in. skany linii papilarnych oraz wyniki sprawdzeń rejestracji pojazdów w bazie danych. Sprawdzano również przekazywanie połączenia (handover) pomiędzy stacjami bazowymi pracującymi w trybach TEDS oraz wieloszczelinowej transmisji danych.

Testy przeprowadzono wspólnie z właścicielem norweskiej ogólnokrajowej sieci TETRA Nødnett, Dyrekcją ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii. Ten pilotaż jest wstępem do wdrożenia technologii TEDS w Nødnett na skalę całego kraju. Modernizacja będzie stosunkowo prosta, gdyż około jedna trzecia z wszystkich 2100 stacji bazowych TETRA w Norwegii, Dimetra IP firmy Motorola Solutions, jest przygotowana do obsługi TEDS — wystarczy jedynie zaktualizować oprogramowanie.

Steve Young, wiceprezes i dyrektor działu produktów TETRA w Motorola Solutions, powiedział: “Mobilne usługi transmisji danych stały się kluczowe dla bezpieczeństwa publicznego: zespoły muszą ufać w bezpieczeństwo stosowanych przez siebie aplikacji i to, że będą one zawsze dostępne, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki TEDS możemy dać taką pewność oraz, jak to widać w Nødnett, możemy zapewnić agencjom szeroki wybór usług transmisji danych razem z dostępnością i niezawodnością, które są krytyczne dla zespołów pracujących w najbardziej wymagających środowiskach.”

Źródło: Motorola Solutions

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń