Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola zmierza do finału wdrożenia norweskiej sieci TETRA

Motorola zmierza do finału wdrożenia norweskiej sieci TETRA

Trzy lata temu Motorola Solutions przejęła odpowiedzialność wobec norweskiej sieci TETRA Nødnett, stając się jej głównym dostawcą i integratorem. Obecnie jest to największy kontrakt realizowany przez firmę. W tym roku wdrożenie sieci Nødnett, budowanej na zlecenie Dyrekcji ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii, zostanie ostatecznie ukończone.

Ekipę Nødnett tworzy 500 fachowców z firmy Motorola Solutions oraz jej podwykonawców. Ponad 30 zespołów technicznych pracuje w terenie, wspinając się na maszty radiowe i montując sprzęt TETRA. W tym samym czasie inni zajmują się instalowaniem rozwiązań dyspozytorskich na stanowiskach dowodzenia policji i straży pożarnej oraz w centrach ratownictwa. W sumie zainstalowanych i zintegrowanych zostało ponad 1300 stacji bazowych TETRA, do których dołączą setki kolejnych. Aby zagwarantować dobrą jakość sygnału w każdym miejscu, specjaliści z Motorola Solutions przejechali norweskimi autostradami i głównymi drogami ponad 400 tys. kilometrów, mierząc przy tym parametry sieci. Zasięg Nødnett został także doprowadzony do tuneli o łącznej długości 350 km, a także wielu obiektów publicznych, szpitali, oddziałów ratunkowych i remiz straży pożarnej.

W zeszłym roku Motorola Solutions wdrożyła 35 dużych systemów zarządzania w centrach dowodzenia policji i straży pożarnej oraz centrach ratunkowych, a w ciągu zeszłych 6 miesięcy także w 35 mniejszych dyspozytorniach. Firma dostarczyła ponad 10 tysięcy terminali TETRA dla norweskich służb bezpieczeństwa publicznego i zainstalowała radiotelefony przewoźne w ponad 1000 pojazdów: radiowozach, karetkach, wozach strażackich, łodziach, a nawet w skuterach śnieżnych.

Z racji tego, że w Nødnett wyznaczono bardziej restrykcyjne wymagania co do niezawodności niż w innych ogólnokrajowych sieciach, wszelkie nieprawidłowości muszą być szybko wykrywane i usuwane. Inżynierowie czuwają więc nieustannie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi do wyjazdu w teren w każdej chwili, aby dokonać niezbędnych poprawek w sprzęcie, np. po przejściu burzy polarnej lub zaniku zasilania z sieci energetycznej.

Wdrażanie sieci Nødnett idzie pełną parą, o czym świadczy częstość, z jaką jest ona oficjalnie uruchamiana w kolejnych regionach — mniej więcej raz na tydzień.

Źródło: communities.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń