Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola zmierza do finału wdrożenia norweskiej sieci TETRA

Motorola zmierza do finału wdrożenia norweskiej sieci TETRA

Trzy lata temu Motorola Solutions przejęła odpowiedzialność wobec norweskiej sieci TETRA Nødnett, stając się jej głównym dostawcą i integratorem. Obecnie jest to największy kontrakt realizowany przez firmę. W tym roku wdrożenie sieci Nødnett, budowanej na zlecenie Dyrekcji ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii, zostanie ostatecznie ukończone.

Ekipę Nødnett tworzy 500 fachowców z firmy Motorola Solutions oraz jej podwykonawców. Ponad 30 zespołów technicznych pracuje w terenie, wspinając się na maszty radiowe i montując sprzęt TETRA. W tym samym czasie inni zajmują się instalowaniem rozwiązań dyspozytorskich na stanowiskach dowodzenia policji i straży pożarnej oraz w centrach ratownictwa. W sumie zainstalowanych i zintegrowanych zostało ponad 1300 stacji bazowych TETRA, do których dołączą setki kolejnych. Aby zagwarantować dobrą jakość sygnału w każdym miejscu, specjaliści z Motorola Solutions przejechali norweskimi autostradami i głównymi drogami ponad 400 tys. kilometrów, mierząc przy tym parametry sieci. Zasięg Nødnett został także doprowadzony do tuneli o łącznej długości 350 km, a także wielu obiektów publicznych, szpitali, oddziałów ratunkowych i remiz straży pożarnej.

W zeszłym roku Motorola Solutions wdrożyła 35 dużych systemów zarządzania w centrach dowodzenia policji i straży pożarnej oraz centrach ratunkowych, a w ciągu zeszłych 6 miesięcy także w 35 mniejszych dyspozytorniach. Firma dostarczyła ponad 10 tysięcy terminali TETRA dla norweskich służb bezpieczeństwa publicznego i zainstalowała radiotelefony przewoźne w ponad 1000 pojazdów: radiowozach, karetkach, wozach strażackich, łodziach, a nawet w skuterach śnieżnych.

Z racji tego, że w Nødnett wyznaczono bardziej restrykcyjne wymagania co do niezawodności niż w innych ogólnokrajowych sieciach, wszelkie nieprawidłowości muszą być szybko wykrywane i usuwane. Inżynierowie czuwają więc nieustannie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi do wyjazdu w teren w każdej chwili, aby dokonać niezbędnych poprawek w sprzęcie, np. po przejściu burzy polarnej lub zaniku zasilania z sieci energetycznej.

Wdrażanie sieci Nødnett idzie pełną parą, o czym świadczy częstość, z jaką jest ona oficjalnie uruchamiana w kolejnych regionach — mniej więcej raz na tydzień.

Źródło: communities.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń