Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Dni Użytkownika norweskiej sieci Nødnett

Dni Użytkownika norweskiej sieci Nødnett

Dyrekcja ds. Łączności Kryzysowej (DNK) w Ministerstwie Sprawiedliwości Norwegii zamieściła zaproszenie na Dni Użytkownika sieci Nødnett, 2 i 3 kwietnia br. Jednym z głównych celów tego spotkania, jest wymiana doświadczeń, pomysłów i informacji związanych z łącznością kryzysową w Norwegii.

Program wydarzenia:

Pierwszy dzień (2 kwietnia): Doświadczenia użytkowników. Jaka jest obecnie Nødnett? Czy użytkownicy w pełni wykorzystują jej potencjał? Jak wygląda technologia Nødnett w porównaniu do podobnych sieci w innych krajach?

Ponadto odbędzie się prezentacja transmisji danych (TEDS) poprzez Nødnett, oraz prezentacja produktów dostawców sprzętu radiowego.

Drugi dzień (3 kwietnia): Główne kwestie dotyczące Nødnett. Obecne i przyszłe potrzeby, solidność systemów telekomunikacyjnych. Jakie są doświadczenia innych krajów z ich odpowiednikami Nødnett? Jakie są kolene etapy rozwoju technologicznego?

Dni Użytkownika sieci Nødnett odbędą się w hotelu Radisson Blu w Nydalen, dzielnicy Oslo. Rejestracja jest otwarta, lecz ograniczona liczbą miejsc. Koszt uczestnictwa wynosi 500 koron norweskich za osobę. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej DNK: dinkom.no.

Nødnett to norweska ogólnokrajowa sieć TETRA wykorzystywana przez tamtejsze służby bezpieczeństwa publicznego. Jej właścicielem jest DNK, natomiast głównym dostawcą i integratorem — firma Motorola Solutions, która w lutym 2012 roku przejęła odpowiedzialność za Nødnett od Nokia Siemens Networks, twórcy i pierwotnego operatora sieci.

Źródło: www.tetra-applications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń