Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola szacuje dochód z norweskiej sieci TETRA

Motorola szacuje dochód z norweskiej sieci TETRA

Motorola Solutions podjęła się realizacji norweskiego ogólnokrajowego systemu łączności o znaczeniu krytycznym, który do 2026 roku przyniesie jej dochody w wysokości około 750 mln dolarów. Firma przejęła pozycję głównego wykonawcy w projekcie od Nokia Siemens Networks.

N0dnett-TETRA-w-Norwegii-small.jpg

OSLO, Norwegia – Motorola Solutions (NYSE: MSI), wiodący dostawca rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym i Nokia Siemens Networks (NSN) sfinalizowały transakcję przeniesienia odpowiedzialności za projekt norweskiej ogólnokrajowej sieci TETRA Nødnett na firmę Motorola Solutions. Porozumienie zostało zapowiedziane wcześniej, 11 stycznia, i obejmuje również transfer 25 pracowników NSN do Motorola Solutions. Więcej na ten temat w artykule Motorola Solutions przejmuje sieć TETRA Nodnett

Wszystkie odpowiednie zezwolenia, wliczając zezwolenie norweskiego rządu, zostały uzyskane i Motorola Solutions niezwłocznie przejęła odpowiedzialność za wdrożenie i obsługę sieci Nødnett.

Oczekuje się, że dochody firmy Motorola Solutions z tytułu tego kontraktu do 2026 roku wyniosą około 750 milionów dolarów. Jest to jeden z jej największych kontraktów na ogólnokrajową łączność TETRA o znaczeniu krytycznym.

Najważniejsze informacje

  • Nødnett jest wieloagencyjnym cyfrowym systemem łączności pozostającym w posiadaniu przez odrębną komórkę administracyjną – Departament Łączności Ratunkowej (DNK) podporządkowany Ministerstwu Sprawiedliwości, które przewodzi rozwojowi sieci łączności ratunkowej i usług dla bezpieczeństwa publicznego w Norwegii.
  • Wraz z przeniesieniem odpowiedzialności, Motorola Solutions z poddostawcy staje się głównym kontrahentem, obsługującym całość wdrożenia.
  • Pracownicy NSN związani z projektem Nødnett w ramach transakcji zostali przeniesieni do norweskiego oddziału Motorola Solutions. Są oni teraz częścią działu Global Services Organization w Motorola Solutions, posiadającego wysokie umiejętności specjalistyczne w integracji i obsłudze sieci łączności o znaczeniu krytycznym.
  • Motorola Solutions posiada potwierdzone doświadczenie jako operator ogólnokrajowych sieci bezpieczeństwa, w tym w Danii jako właściciel operatora.
  • Motorola Solutions obchodzi 30 rocznicę swojej obecności w Norwegii, a kontrakt na Nødnett jest kolejnym dowodem na długofalowe poświęcenie firmy dla norweskiego rynku.
  • Technologia TETRA jest standardem ETSI opracowanym wspólnie z i dla organizacji publicznych. Motorola Solutions jest wiodącym dostawcą rozwiązań TETRA oferującym rozwiązania infrastrukturowe TETRA, terminale oraz aplikacje i usługi wdrażane obecnie i użytkowane w ponad 100 krajach świata. Motorola Solutions dostarczyła na całym świecie ponad 1,5 miliona terminali TETRA.

WYPOWIEDZI

Manuel Torres – wiceprezes i dyrektor generalny Motorola Solutions w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie

„W tym roku Motorola Solutions obchodzi 30 rocznicę swojej działalności w Norwegii i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy zaznaczyć to wydarzenie otrzymaniem kontraktu na tak niezwykły projekt, jak Nødnett. Mając na względzie nasze doświadczenie zdobyte w kraju i za granicą jesteśmy przekonani, że dostarczymy sieć łączności o znaczeniu krytycznym, na której DNK i inne organizacje utrzymujące bezpieczeństwo publiczne będą mogły polegać. Bezpieczeństwo publiczne jest głównym obszarem naszego działania od ponad 80 lat i pozostajemy liderem w dostarczaniu rozwiązań TETRA na całym świecie. Ten ogólnokrajowy kontrakt stanowi kolejny dowód, że TETRA jest podstawową technologią dla łączności o znaczeniu krytycznym. Obecnie technologię tę stosuje ponad 100 krajów. Tempo jej wdrażania na całym świecie przyspiesza, więc jesteśmy całkowicie poświęceni na rzecz napędzania innowacji w rozwiązaniach TETRA na nadchodzące dekady.”

Bruce Brda – starszy wiceprezes działu Global Services Organization w Motorola Solutions

„Motorola Solutions posiada potwierdzone doświadczenia w budowie, utrzymaniu i obsłudze ogólnokrajowych systemów o znaczeniu krytycznym. W Europie jesteśmy właścicielami duńskiego operatora i zapewniamy wsparcie operacyjne dla krajowych systemów ratunkowych w Austrii, Portugalii i Irlandii. Bazując na tym doświadczeniu, naszym priorytetem jest zapewnienie norweskim służbom ratowniczym najnowocześniejszych rozwiązań i usług komunikacyjnych, które pozwolą im na wykorzystanie maksimum swoich możliwości w sytuacjach, kiedy liczy się każdy moment.”

Tor Helge Lyngstøl, dyrektor norweskiego Departamentu Łączności Ratunkowej

„Łączność o znaczeniu krytycznym jest podstawowym obszarem działania Motorola Solutions i jesteśmy zadowoleni, że rola tej firmy w projekcie została zwiększona. Motorola Solutions od dnia, w którym rozpoczął się projekt Nødnett pozostaje kluczowym dostawcą podstawowej technologii. Jego wprowadzanie będzie kontynuowane zgodnie z harmonogramem.”

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie firmy Motorola wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń