Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola szacuje dochód z norweskiej sieci TETRA

Motorola szacuje dochód z norweskiej sieci TETRA

Motorola Solutions podjęła się realizacji norweskiego ogólnokrajowego systemu łączności o znaczeniu krytycznym, który do 2026 roku przyniesie jej dochody w wysokości około 750 mln dolarów. Firma przejęła pozycję głównego wykonawcy w projekcie od Nokia Siemens Networks.

N0dnett-TETRA-w-Norwegii-small.jpg

OSLO, Norwegia – Motorola Solutions (NYSE: MSI), wiodący dostawca rozwiązań łączności o znaczeniu krytycznym i Nokia Siemens Networks (NSN) sfinalizowały transakcję przeniesienia odpowiedzialności za projekt norweskiej ogólnokrajowej sieci TETRA Nødnett na firmę Motorola Solutions. Porozumienie zostało zapowiedziane wcześniej, 11 stycznia, i obejmuje również transfer 25 pracowników NSN do Motorola Solutions. Więcej na ten temat w artykule Motorola Solutions przejmuje sieć TETRA Nodnett

Wszystkie odpowiednie zezwolenia, wliczając zezwolenie norweskiego rządu, zostały uzyskane i Motorola Solutions niezwłocznie przejęła odpowiedzialność za wdrożenie i obsługę sieci Nødnett.

Oczekuje się, że dochody firmy Motorola Solutions z tytułu tego kontraktu do 2026 roku wyniosą około 750 milionów dolarów. Jest to jeden z jej największych kontraktów na ogólnokrajową łączność TETRA o znaczeniu krytycznym.

Najważniejsze informacje

  • Nødnett jest wieloagencyjnym cyfrowym systemem łączności pozostającym w posiadaniu przez odrębną komórkę administracyjną – Departament Łączności Ratunkowej (DNK) podporządkowany Ministerstwu Sprawiedliwości, które przewodzi rozwojowi sieci łączności ratunkowej i usług dla bezpieczeństwa publicznego w Norwegii.
  • Wraz z przeniesieniem odpowiedzialności, Motorola Solutions z poddostawcy staje się głównym kontrahentem, obsługującym całość wdrożenia.
  • Pracownicy NSN związani z projektem Nødnett w ramach transakcji zostali przeniesieni do norweskiego oddziału Motorola Solutions. Są oni teraz częścią działu Global Services Organization w Motorola Solutions, posiadającego wysokie umiejętności specjalistyczne w integracji i obsłudze sieci łączności o znaczeniu krytycznym.
  • Motorola Solutions posiada potwierdzone doświadczenie jako operator ogólnokrajowych sieci bezpieczeństwa, w tym w Danii jako właściciel operatora.
  • Motorola Solutions obchodzi 30 rocznicę swojej obecności w Norwegii, a kontrakt na Nødnett jest kolejnym dowodem na długofalowe poświęcenie firmy dla norweskiego rynku.
  • Technologia TETRA jest standardem ETSI opracowanym wspólnie z i dla organizacji publicznych. Motorola Solutions jest wiodącym dostawcą rozwiązań TETRA oferującym rozwiązania infrastrukturowe TETRA, terminale oraz aplikacje i usługi wdrażane obecnie i użytkowane w ponad 100 krajach świata. Motorola Solutions dostarczyła na całym świecie ponad 1,5 miliona terminali TETRA.

WYPOWIEDZI

Manuel Torres – wiceprezes i dyrektor generalny Motorola Solutions w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie

„W tym roku Motorola Solutions obchodzi 30 rocznicę swojej działalności w Norwegii i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy zaznaczyć to wydarzenie otrzymaniem kontraktu na tak niezwykły projekt, jak Nødnett. Mając na względzie nasze doświadczenie zdobyte w kraju i za granicą jesteśmy przekonani, że dostarczymy sieć łączności o znaczeniu krytycznym, na której DNK i inne organizacje utrzymujące bezpieczeństwo publiczne będą mogły polegać. Bezpieczeństwo publiczne jest głównym obszarem naszego działania od ponad 80 lat i pozostajemy liderem w dostarczaniu rozwiązań TETRA na całym świecie. Ten ogólnokrajowy kontrakt stanowi kolejny dowód, że TETRA jest podstawową technologią dla łączności o znaczeniu krytycznym. Obecnie technologię tę stosuje ponad 100 krajów. Tempo jej wdrażania na całym świecie przyspiesza, więc jesteśmy całkowicie poświęceni na rzecz napędzania innowacji w rozwiązaniach TETRA na nadchodzące dekady.”

Bruce Brda – starszy wiceprezes działu Global Services Organization w Motorola Solutions

„Motorola Solutions posiada potwierdzone doświadczenia w budowie, utrzymaniu i obsłudze ogólnokrajowych systemów o znaczeniu krytycznym. W Europie jesteśmy właścicielami duńskiego operatora i zapewniamy wsparcie operacyjne dla krajowych systemów ratunkowych w Austrii, Portugalii i Irlandii. Bazując na tym doświadczeniu, naszym priorytetem jest zapewnienie norweskim służbom ratowniczym najnowocześniejszych rozwiązań i usług komunikacyjnych, które pozwolą im na wykorzystanie maksimum swoich możliwości w sytuacjach, kiedy liczy się każdy moment.”

Tor Helge Lyngstøl, dyrektor norweskiego Departamentu Łączności Ratunkowej

„Łączność o znaczeniu krytycznym jest podstawowym obszarem działania Motorola Solutions i jesteśmy zadowoleni, że rola tej firmy w projekcie została zwiększona. Motorola Solutions od dnia, w którym rozpoczął się projekt Nødnett pozostaje kluczowym dostawcą podstawowej technologii. Jego wprowadzanie będzie kontynuowane zgodnie z harmonogramem.”

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie firmy Motorola wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń