Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Bravo i Motorola Solutions będą budować sieć TETRA dla służb w Arabii...

Bravo i Motorola Solutions będą budować sieć TETRA dla służb w Arabii Saudyjskiej

Cyfrowe rozwiązanie radiowe bazujące na infrastrukturze DIMETRA TETRA odciąży sieć i zapewni zunifikowaną komunikację dla służb. Bravo – zajmujący się łącznością krytyczną oddział Saudi Telcom Company – wybrał firmę Motorola Solutions jako jednego z partnerów, w celu budowy na terenie Arabii Saudyjskiej narodowej sieci bezpieczeństwa publicznego. Oparta ona ma być na standardzie TETRA (Terrestrial Trunked Radio).

 

 

Tak więc Motorola Solutions będzie pracować z Bravo w celu zapewnienia ujednoliconej łączności krytycznej pomiędzy poszczególnymi agencjami rządowymi i bezpieczeństwa publicznego. Ulepszona sieć jest zaprojektowana do radzenia sobie z coraz większym zapotrzebowaniem ze strony użytkowników końcowych na niezawodną komunikację krytyczną. Infrastruktura komunikacyjna ma być rozszerzona o najnowsze cyfrowe rozwiązania radiowe opierające się na infrastrukturze DIMETRA TETRA.

 

Łączność o znaczeniu krytycznym jest niezbędna dla agencji bezpieczeństwa publicznego, zwłaszcza w okresach dużego ruchu w sieci. Nawet w przypadku klęsk żywiołowych lub innych poważnych sytuacji kryzysowych – dedykowane dla służb rozwiązania od firmy Motorola Solutions mają zapewnić bezproblemową i bezpieczną komunikację, która nie jest dostępna w sieciach komercyjnych. Motorola Solutions – jako lider w dziedzinie rozwiązań o znaczeniu krytycznym – przyczyniła się do rozwoju standardu TETRA. To zaangażowanie kontynuuje w nowych produktach i inicjatywach mających na celu zaspokojenie zmieniających się potrzeb swoich klientów na całym świecie.

 

Narodowa sieć o architekturze DIMETRA TETRA umożliwi ujednoliconą łączność pomiędzy licznymi w Królestwie agencjami rządowymi i bezpieczeństwa publicznego – z których wiele działa we własnych sieciach – jak również zaoferuje bardziej zaawansowane usługi dla przemysłu naftowego i gazowego.

 

„Naszym celem jest stworzenie jednej, ogólnokrajowej sieci, a to jest ważny krok w tym kierunku. Bravo ma świetną, trwającą dekadę współpracę z Motorolą Solutions, dostawcą sieci i integratorem naszej sieci iDEN. Liczymy na kontynuację tej strategiczej relacji” – powiedział Dr Fahad Bin Hussain Bin Mushayt, dyrektor Bravo.

 

Motorola Solutions wyposaży również Bravo w WAVE 7000, czyli platformę komunikacji PTT – push-to-talk („naciśnij, aby mówić”), wykorzystywaną w projektach, które wymagają specjalizowanej krytycznej łączności, jak np. sieć (brytyjskiego MSW) zarządzania kryzysowego ESN (Emergency Services Network). WAVE 7000 umożliwia komunikację PTT w szerokopasmowych i ruchomych lądowych sieciach radiowych, co umożliwia kontakt pomiędzy zespołami.

 

Oprócz push-to-talk, WAVE 7000 może zaoferować bogate możliwości szerokopasmowe, poprzez integrację z interfejsem Motoroli – Public Safety Experience (PSX). Wbudowany komunikator pozwala użytkownikom na udostępnianie zdjęć, wideo, plików dźwiękowych i lokalizacji. Interfejs PSX zawiera również funkcję, która pokazuje gdzie znajdują się członkowie grupy rozmownej i oferuje możliwość natychmiastowego nawiązania łączności.

 

„W sytuacjach kryzysowych wszystkie służby ratunkowe muszą współpracować, aby służyć społeczeństwu i je chronić. W takiej sytuacji czas może oznaczać życie, a więc kluczowa jest wyraźna i niezawodna komunikacja. System ten, używany przez służby ratownicze na całym świecie, pozwoli nam połączyć agencje bezpieczeństwa publicznego i zapewnić kompletne i pewne pokrycie radiowe na terenie całego Królestwa Arabi Saudyjskiej” – mówił Mark Schmidl, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Motorola Solutions w regionie EMEA.

 

Bravo obecnie dostarcza łączność krytyczną do ponad 180 tys. użytkowników, włączając w to push-to-talk z iDEN (Integrated Digital Enhanced Network). Motorola Solutions miała długofalowe partnerstwo z Bravo jako dostawca sieci i integrator systemu iDEN już w 2005 roku. Nowe przedsięwzięcie TETRA jest przedłużeniem bliskiego związku i dalszym zapewnianiem klientom Bravo najlepszych rozwiązań krytycznej komunikacji.

 

Informacje o Motorola Solutions (www.motorolasolutions.com)

motorola-solutions-logoMotorola Solutions tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o szczególnym znaczeniu. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Oferta firmy, obejmująca urządzenia, infrastrukturę, oprogramowanie i usługi, kierowana jest m.in. do organów ścigania, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwowe, służb komunalnych, także do organizacji z sektorów górnictwa, energetyki, produkcji, turystyki, handlu, transportu i logistyki, edukacji, a także służb publicznych.

Motorola powstała w 1928 roku. W ciągu swojego istnienia wprowadziła szereg innowacji, które rewolucjonizowały komunikację. Począwszy od bycia pionierem komunikacji mobilnej w latach 30-tych XX wieku, poprzez stworzenie urządzeń, które przeniosły pierwsze słowa z księżyca w 1969 r., aż po współczesne wyposażenie wykorzystywane w misjach pomocy humanitarnej na całym świecie – Motorola Solutions jest obecna ze swoimi rozwiązaniami na skalę globalną.

Motorola Solutions, z przychodami za 2015 r. sięgającymi 5,7 mld USD, wydatkami na badania i rozwój na poziomie 620 mln USD, przekładającymi się na tysiące patentów, a także z 13 tys. pracowników na całym świecie, pomaga klientom osiągnąć maksimum ich potencjału w chwilach, które mają znaczenie.

Źródło: http://www.motorolasolutions.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń