Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Bravo i Motorola Solutions będą budować sieć TETRA dla służb w Arabii...

Bravo i Motorola Solutions będą budować sieć TETRA dla służb w Arabii Saudyjskiej

Cyfrowe rozwiązanie radiowe bazujące na infrastrukturze DIMETRA TETRA odciąży sieć i zapewni zunifikowaną komunikację dla służb. Bravo – zajmujący się łącznością krytyczną oddział Saudi Telcom Company – wybrał firmę Motorola Solutions jako jednego z partnerów, w celu budowy na terenie Arabii Saudyjskiej narodowej sieci bezpieczeństwa publicznego. Oparta ona ma być na standardzie TETRA (Terrestrial Trunked Radio).

 

 

Tak więc Motorola Solutions będzie pracować z Bravo w celu zapewnienia ujednoliconej łączności krytycznej pomiędzy poszczególnymi agencjami rządowymi i bezpieczeństwa publicznego. Ulepszona sieć jest zaprojektowana do radzenia sobie z coraz większym zapotrzebowaniem ze strony użytkowników końcowych na niezawodną komunikację krytyczną. Infrastruktura komunikacyjna ma być rozszerzona o najnowsze cyfrowe rozwiązania radiowe opierające się na infrastrukturze DIMETRA TETRA.

 

Łączność o znaczeniu krytycznym jest niezbędna dla agencji bezpieczeństwa publicznego, zwłaszcza w okresach dużego ruchu w sieci. Nawet w przypadku klęsk żywiołowych lub innych poważnych sytuacji kryzysowych – dedykowane dla służb rozwiązania od firmy Motorola Solutions mają zapewnić bezproblemową i bezpieczną komunikację, która nie jest dostępna w sieciach komercyjnych. Motorola Solutions – jako lider w dziedzinie rozwiązań o znaczeniu krytycznym – przyczyniła się do rozwoju standardu TETRA. To zaangażowanie kontynuuje w nowych produktach i inicjatywach mających na celu zaspokojenie zmieniających się potrzeb swoich klientów na całym świecie.

 

Narodowa sieć o architekturze DIMETRA TETRA umożliwi ujednoliconą łączność pomiędzy licznymi w Królestwie agencjami rządowymi i bezpieczeństwa publicznego – z których wiele działa we własnych sieciach – jak również zaoferuje bardziej zaawansowane usługi dla przemysłu naftowego i gazowego.

 

„Naszym celem jest stworzenie jednej, ogólnokrajowej sieci, a to jest ważny krok w tym kierunku. Bravo ma świetną, trwającą dekadę współpracę z Motorolą Solutions, dostawcą sieci i integratorem naszej sieci iDEN. Liczymy na kontynuację tej strategiczej relacji” – powiedział Dr Fahad Bin Hussain Bin Mushayt, dyrektor Bravo.

 

Motorola Solutions wyposaży również Bravo w WAVE 7000, czyli platformę komunikacji PTT – push-to-talk („naciśnij, aby mówić”), wykorzystywaną w projektach, które wymagają specjalizowanej krytycznej łączności, jak np. sieć (brytyjskiego MSW) zarządzania kryzysowego ESN (Emergency Services Network). WAVE 7000 umożliwia komunikację PTT w szerokopasmowych i ruchomych lądowych sieciach radiowych, co umożliwia kontakt pomiędzy zespołami.

 

Oprócz push-to-talk, WAVE 7000 może zaoferować bogate możliwości szerokopasmowe, poprzez integrację z interfejsem Motoroli – Public Safety Experience (PSX). Wbudowany komunikator pozwala użytkownikom na udostępnianie zdjęć, wideo, plików dźwiękowych i lokalizacji. Interfejs PSX zawiera również funkcję, która pokazuje gdzie znajdują się członkowie grupy rozmownej i oferuje możliwość natychmiastowego nawiązania łączności.

 

„W sytuacjach kryzysowych wszystkie służby ratunkowe muszą współpracować, aby służyć społeczeństwu i je chronić. W takiej sytuacji czas może oznaczać życie, a więc kluczowa jest wyraźna i niezawodna komunikacja. System ten, używany przez służby ratownicze na całym świecie, pozwoli nam połączyć agencje bezpieczeństwa publicznego i zapewnić kompletne i pewne pokrycie radiowe na terenie całego Królestwa Arabi Saudyjskiej” – mówił Mark Schmidl, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Motorola Solutions w regionie EMEA.

 

Bravo obecnie dostarcza łączność krytyczną do ponad 180 tys. użytkowników, włączając w to push-to-talk z iDEN (Integrated Digital Enhanced Network). Motorola Solutions miała długofalowe partnerstwo z Bravo jako dostawca sieci i integrator systemu iDEN już w 2005 roku. Nowe przedsięwzięcie TETRA jest przedłużeniem bliskiego związku i dalszym zapewnianiem klientom Bravo najlepszych rozwiązań krytycznej komunikacji.

 

Informacje o Motorola Solutions (www.motorolasolutions.com)

motorola-solutions-logoMotorola Solutions tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o szczególnym znaczeniu. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Oferta firmy, obejmująca urządzenia, infrastrukturę, oprogramowanie i usługi, kierowana jest m.in. do organów ścigania, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwowe, służb komunalnych, także do organizacji z sektorów górnictwa, energetyki, produkcji, turystyki, handlu, transportu i logistyki, edukacji, a także służb publicznych.

Motorola powstała w 1928 roku. W ciągu swojego istnienia wprowadziła szereg innowacji, które rewolucjonizowały komunikację. Począwszy od bycia pionierem komunikacji mobilnej w latach 30-tych XX wieku, poprzez stworzenie urządzeń, które przeniosły pierwsze słowa z księżyca w 1969 r., aż po współczesne wyposażenie wykorzystywane w misjach pomocy humanitarnej na całym świecie – Motorola Solutions jest obecna ze swoimi rozwiązaniami na skalę globalną.

Motorola Solutions, z przychodami za 2015 r. sięgającymi 5,7 mld USD, wydatkami na badania i rozwój na poziomie 620 mln USD, przekładającymi się na tysiące patentów, a także z 13 tys. pracowników na całym świecie, pomaga klientom osiągnąć maksimum ich potencjału w chwilach, które mają znaczenie.

Źródło: http://www.motorolasolutions.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń