Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Norwedzy mocno inwestują w łączność TETRA

Norwedzy mocno inwestują w łączność TETRA

Po atakach terrorystycznych w Oslo i na wyspie Utoya z lipca tego roku, norweski rząd postanowił przeznaczyć dodatkowe 400 mln Euro na policję, wojsko, wymiar sprawiedliwości oraz ratownictwo medyczne. Z tej kwoty, aż 220 mln euro zostanie przeznaczone na rozbudowę norweskiej  narodowej sieci TETRA „Nødnett”.

Norwedzy mocno inwestują w łączność TETRA

Informacja ta została ogłoszona w ostatni czwartek podczas debaty parlamentarnej nad przyszłorocznym budżetem Norwegii na rok 2012.

„Sieć łączności dla służb ratunkowych jest ważnym elementem przyczyniającym się do zwiększenia bezpieczeństwa ludności” – powiedział Tor Helge Lyngstøl, szef Dyrekcją ds. Łączności Kryzysowej (DNK The Directorate for Emergency Communication).

Sieć „Nødnett” sprawdziła się w 100 % podczas lipcowych ataków terrorystycznych. Mimo bardzo dużego wzrostu ilości połączeń, sieć była dostępna przez cały czas akcji ratunkowej. Szczególny wzrost natężenia ruchu odnotowano przy budynku parlamentu, gdzie nastąpiła eksplozja materiałów wybuchowych oraz w sąsiedztwie wyspy Utoya. Dlatego też już 9 czerwca 2011r, norweski parlament zdecydował o implementacji systemu TETRA dla służb ratunkowych na obszarze całej Norwegii. Osiągnięcie kompletnego pokrycia siecią TETRA w Norwegii spodziewane jest w 2015 roku. Dostawcą infrastrukturalnym jest Motorola (Dimetra IP), zaś Nokia Siemens Networks jest integratorem całego projektu.

Norweski rząd w roku 2012 przeznaczy specjalne środki na rozbudowę ogólnokrajowego systemu łączności dla służb „Nodnett”, który oparty jest na standardzie TETRA.

Plan antyterorstyczny obejmuje specjalistyczne badania oraz wywiad, nowy sprzęt dla jednostek antyterrorystycznych i dodatkowe śmigłowce dla policji.

Ponadto norweska armia dostanie 16 nowych helikopterów ratowniczych a prawie 220 milinów Euro zostanie przeznaczone na wdrożenie systemu TETRA  dla służb ratowniczych w całym kraju.

 

Projekt budżetu jest bezpośrednią reakcją na ataki na 22 lipca w Oslo i na wyspie Utöya, w którym śmierć z rąk szaleńca, Andersa Breivika poniosło aż 77 osób. W związku z tym niektórzy obserwatorzy nazywają plany rządu budżetem „terrorystycznym”.

Źródło: http://dinkom.no/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń