Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA do obsługi Mistrzostw Świata w Biathlonie

TETRA do obsługi Mistrzostw Świata w Biathlonie

Firma Airbus Defence and Space zapewniła bezpieczną łączność dla personelu imprezy biatlonowej, która odbyła się w Oslo Holmenkollen w Norwegi. Airbus dostarczył technologię TETRA, aby umożliwić szybką i bezpieczną komunikację pomiędzy sztabem organizacyjnym podczas biathlonowych mistrzostw świata 2016. Wykorzystano 260 radiotelefonów THR9i i THR880i, a także 26 stacji bazowych i kilka stacji dyspozytorskich RCS9500. Lokalnym operatorem sieci TETRA była firma TC Connect Norway.

Od 2 do 13 marca organizująca zawody Międzynarodowa Unia Biathlonowa (IBU) miała za zadanie skoordynowanie licznej ekipy obsługującej zawody, w tym lekarzy, kierowców, pracowników ochrony i jury, w celu zapewnienia sprawnego przebiegu mistrzostw. Dlatego też niezbędna była niezawodna i sprawna w działaniu profesjonalna sieć łączności radiowej.

„Doceniamy, że Airbus Defence and Space przyczynił się do organizacji naszego ważnego turnieju. Komitet organizacyjny polegał na infrastrukturze radiokomunikacyjnej, która sprawdziła się na innych dużych imprezach sportowych” – mówi Erik Trosby, szef łączności w lokalnym komitecie organizacyjnym Oslo2016. Na terenie Holmenkollen w Oslo pojawiło się tysiące odwiedzających. Airbus Defence and Space z sukcesem wspierał już, w zakresie podobnych usług profesjonalnej łączności radiowej, Nordyckie Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, które odbyły się w Szwecji w Falun w 2015 roku.

Poza radiotelefonami TETRA w Oslo zastosowano cyfrową centralę DXT3c firmy Airbus Defence and Space. Posiada ona wbudowaną redundancję i oferuje wysoką dostępność pojemności sieci radiowej. Ponadto  dostarczone solidne radiotelefony zostały opracowane dla łączności głosowej i transmisji danych o znaczeniu krytycznym i są one szczególnie uznane i wybierane przez użytkowników ze względu na łatwość w użyciu i intuicyjną obsługę.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń