Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Wzrost zapotrzebowania na systemy łączności kryzysowej w rejonie Środkowego Wschodu i Afryki

Wzrost zapotrzebowania na systemy łączności kryzysowej w rejonie Środkowego Wschodu i Afryki

Analitycy IHS prognozują 13% wzrost wartości rynku wąskopasmowych systemów radiokomunikacyjnych na obszarze Środkowego Wschodu i Afryki (MEA). Potwierdzeniem tej tendencji jest wzrastające zainteresowanie targami Critical Communications Middle East które odbyły się w Dubaju w dniach 7-9 listopada 2015 roku. Eksperci IHS przewidują ciągły wzrost zapotrzebowania na systemy radiokomunikacyjne, takie jak TETRA. Ich zdaniem w roku 2019 inwestycje związane z rozbudową sieci TETRA w krajach MEA będą stanowić 65% wartości wszystkich systemów radiokomunikacyjnych zainstalowanych na tym obszarze.

„Środkowy Wschód jest regionem wyznaczającym tempo rozwoju systemów łączności kryzysowej,” powiedział Phil Kidner, Dyrektor Generalny TCCA, organizacji zajmującej się radiokomunikacją w warunkach kryzysowych. „Rosnące zainteresowanie targami Critical Communications Middle East które dało się zauważyć podczas ich tegorocznej, trzeciej edycji świadczy o niesłabnącym znaczeniu systemów TETRA w tym regionie. Dotyczy to szczególnie takich branży jak transport czy przemysł wydobywczy. Targi umożliwiają zacieśnienie kontaktów między firmami radiokomunikacyjnymi działającymi w tym regionie, a także ściągają wystawców z całego świata.”

„Środkowy Wschód jest obszarem, w którym wzrasta zapotrzebowanie na najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, takie jak TETRA, zarówno w sektorze bezpieczeństwa publicznego jak i w przemyśle. Oczekujemy, że taka tendencja utrzyma się przez najbliższe lata,” powiedziała Elizabeth Mead, analityk IHS.

„Środkowy Wschód od dawna borykał się z poważnymi problemami związanymi z utrzymaniem bezpieczeństwa, a ostatnio poziom zagrożeń zwiększył się. By poprawić sytuację konieczne jest zastosowanie nowych technologii, spełniających wymagania związane z sytuacjami krytycznymi. TETRA jest jedną z takich technologii,” powiedział Ahmad Alwajih, Dyrektor zarządzający w International Gulf Engineering Consultancy Bureau (IGB). IGB mieści się w Abu Dhabi i jest członkiem TCCA.

Wraz z rozwojem wąskopasmowych systemów radiokomunikacyjnych rosną wymagania użytkowników, oczekujących możliwości wykorzystania bardziej wyrafinowanych aplikacji. Z tych względów rośnie zainteresowanie usługami szerokopasmowymi. Eksperci IHS prognozują, że technologie LMR, włączając w to takie systemy jak TEDS, w najbliższym czasie zyskają na popularności. Przyczynia się do tego rosnące zapotrzebowanie na prywatne sieci LTE, z których już obecnie korzystają niektóre kraje MEA.

Czym jest TCCA?
TCCA logoTCCA (TETRA and Critical Communications Association) jest stowarzyszeniem zrzeszającym ponad 160 innych organizacji zajmujących się radiokomunikacją kryzysową. TETRA jest obecnie najdoskonalszym systemem wąskopasmowym, pozwalającym na utrzymywanie łączności głosowej w warunkach krytycznych. Z kolei TEDS (TETRA Enhanced Data Service) pozwala na transmisję danych z prędkością zbliżoną do uzyskiwanej w sieciach EDGE. Dzięki temu możliwa jest transmisja zdjęć, obrazów telewizyjnych oraz map. Pracujemy nad udoskonaleniem standardu TETRA, tak by oparte na nim systemy znalazły więcej zastosowań i rozpowszechniły się na światowym rynku. Więcej informacji na temat TCCA na stronie www.tandcca.com.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń