Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Analitycy prognozują wzrost rynku TETRA w Azji

Analitycy prognozują wzrost rynku TETRA w Azji

Do 2018 roku liczba radiotelefonów TETRA pozostających w użytku na terenie Azji wzrośnie o 11% – takie szacunki przedstawiła firma analityczna IHS podczas niedawnej wystawy Critical Communications Asia w Kuala Lumpur. Opracowany przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) standard łączności po opanowaniu Starego Kontynentu zaczyna podbijać nowe rynki. Podobny wzrost TETRA zanotuje w obydwu Amerykach – 14% do 2019 roku.

“Liczba terminali TETRA użytkowanych w Azji wzrośnie o 11% do 2018 roku, głównie za sprawą znacznego wzrostu zamówień w Oceanii, Chinach, Hong Kongu, Singapurze, Południowej Korei oraz Tajwanie. Według prognoz, dostawy terminali TETRA do 2018 roku wzrosną o 200 tysięcy”, powiedziała Elisabeth Mead, starszy analityk w dziale łączności krytycznej IHS.

“Obecnie technologia TETRA posiada 24% światowego rynku cyfrowych technologii lądowej radiokomunikacji ruchomej, a w 2014 roku zanotowała rekordowy, 17-procentowy wzrost dostaw w regionie EMEA (Europy, Środkowego Wschodu i Afryki). Nawet przy wzroście znaczenia technologii takich, jak DMR czy dPMR, rynek TETRA wciąż się rozwija”, dodała Mead.

IHS szacuje również, że spośród wszystkich użytkowników lądowej radiokomunikacji ruchomej na świecie wciąż ponad 70% korzysta z systemów analogowych, więc potencjał wzrostu dla TETRY nadal pozostaje wysoki na wszystkich rynkach.

Analitycy przewidują, że TETRA będzie odnosić coraz to nowe sukcesy w regionach, gdzie do tej pory TETRA nie była zbytnio rozpowszechniona. Takimi regionami są właśnie Azja i Ameryka Północna oraz Południowa.

Źródło: www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń