Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Analitycy prognozują wzrost rynku TETRA w Azji

Analitycy prognozują wzrost rynku TETRA w Azji

Do 2018 roku liczba radiotelefonów TETRA pozostających w użytku na terenie Azji wzrośnie o 11% – takie szacunki przedstawiła firma analityczna IHS podczas niedawnej wystawy Critical Communications Asia w Kuala Lumpur. Opracowany przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) standard łączności po opanowaniu Starego Kontynentu zaczyna podbijać nowe rynki. Podobny wzrost TETRA zanotuje w obydwu Amerykach – 14% do 2019 roku.

“Liczba terminali TETRA użytkowanych w Azji wzrośnie o 11% do 2018 roku, głównie za sprawą znacznego wzrostu zamówień w Oceanii, Chinach, Hong Kongu, Singapurze, Południowej Korei oraz Tajwanie. Według prognoz, dostawy terminali TETRA do 2018 roku wzrosną o 200 tysięcy”, powiedziała Elisabeth Mead, starszy analityk w dziale łączności krytycznej IHS.

“Obecnie technologia TETRA posiada 24% światowego rynku cyfrowych technologii lądowej radiokomunikacji ruchomej, a w 2014 roku zanotowała rekordowy, 17-procentowy wzrost dostaw w regionie EMEA (Europy, Środkowego Wschodu i Afryki). Nawet przy wzroście znaczenia technologii takich, jak DMR czy dPMR, rynek TETRA wciąż się rozwija”, dodała Mead.

IHS szacuje również, że spośród wszystkich użytkowników lądowej radiokomunikacji ruchomej na świecie wciąż ponad 70% korzysta z systemów analogowych, więc potencjał wzrostu dla TETRY nadal pozostaje wysoki na wszystkich rynkach.

Analitycy przewidują, że TETRA będzie odnosić coraz to nowe sukcesy w regionach, gdzie do tej pory TETRA nie była zbytnio rozpowszechniona. Takimi regionami są właśnie Azja i Ameryka Północna oraz Południowa.

Źródło: www.wireless-mag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń