Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rekordowy rok 2011 pod względem sprzedanych terminali TETRA

Rekordowy rok 2011 pod względem sprzedanych terminali TETRA

Dla branży TETRA zeszły rok był jak dotąd najbardziej udanym, jeśli chodzi o liczbę dostarczonych terminali. Według danych IMS Research, w porównaniu do 2010 roku nastąpił wzrost o ponad 9%, co oznacza, że rynek TETRA znowu rośnie niemal tak mocno, jak przed kryzysem.

Cassidian-Tetra-THR9plus-small.jpg

Jednakże, choć na kolejne pięć lat prognozowany jest dalszy wzrost, 2011 rok może pozostać najlepszy pod tym względem. Europejska branże bezpieczeństwa publicznego i ochrony wciąż są fundamentem rynku TETRA, lecz w 2011 miało miejsce kilka znacznych inwestycji w regionach pozaeuropejskich, m.in. na Środkowym Wschodzie, w Ameryce Południowej i Austrazji.

„Jesteśmy świadkami większej liczby sukcesów w dziedzinie TETRY w regionach zazwyczaj niekoniecznie uważanych za ostoje tej technologii,” powiedział Deryn Evans, analityk rynku radiokomunikacji ruchomej w IMS Research. „Sukces, jaki TETRA osiągnęła na europejskiej arenie jest teraz powtarzany na innych rynkach, gdzie nowe urządzenia oferujące ulepszone właściwości, m.in. ATEX, kamuflowanie, TEDS (TETRA Enhanced Data Services), zyskują popularność w sektorach bezpieczeństwa publicznego i ochrony.”

Technologia ta osiąga także znaczny sukces w branżach spoza sektora bezpieczeństwa publicznego – w usługach, przemyśle i transporcie. Znaczny odsetek użytkowników analogowej łączności ruchomej – 80% – pokazuje, że technologia TETRA wciąż ma duży potencjał do wzrostu.

Źródło: http://www.imsresearch.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń