Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Wystawa IWCE 2012 w Las Vegas

Wystawa IWCE 2012 w Las Vegas

W Las Vegas zakończyła się właśnie ekspozycja i konferencja IWCE 2012. Jest to największa impreza branży profesjonalnej łączności radiowej na świecie. Najwięcej prezentowanych produktów dotyczyło standardu P25, ale nie zabrakło przedstawicieli bardzo popularnego w Stanach DMR’a a także TETRA. Jedyną polską firmą podczas expo była firma Aksel z Rybnika, prezentująca swoją aplikację dyspozytorską Consel, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Oczywiście bardzo popularnym i modnym tematem jest „LTE for public safety”. Odzwierciedleniem tego hasła było wiele pokazów na żywo u kluczowych dostawców m.in.: Motorola, Alcatel-Lucent, Harris i wielu innych.

 

Firma PowerTrunk (amerykański oddział Teltronic) prezentowała rozwiązania TETRA oraz P25. Chińska Hytera pokazała całą gamę swoich produktów poczynając od systemów analogowych, poprzez DMR oraz TETRA. Sporą popularnością cieszył się LTE show car Motorola, gdzie każdy odwiedzający mógł wsiąść do auta i na żywo zapoznać się z koncepcją radiowozu następnej generacji. Jedno z największych stoisk miał Kenwood, na którym można było obejrzeć nie tylko całą gamę analogowych radiotelefonów ale także cyfrowy system NexEdge. Cassidian pokazał swój system Corpo P25 oraz aplikację do odbierania połączeń alarmowych 911 tzw. call talking. Koreańska firma Unimo pokazywała dwyzakresowe radiotelefony TETRA – GSM/WCDMA oraz nowy najmniejszy i najlżejszy(jak twierdzi) radiotelefon TETRA PT-1500.

Poniżej kilka wybranych zdjęć z ekspozycji. Fot. Mariusz Waruszewski

 


01-IWCE2012-Las-Vegas-Convention-center 03-Motorola-stoisko 04-Motorola-LTE-radiowoz-policyjny 05-Alcatel-Lucent-LTE-prezentacja
05-Alcatel-Lucent-LTE-samochod-wnetrze 06-Cassidian-stand 07-Powertrunk-P24-TETRA-Las-Vegas 09-Stoisko-Sepury-STP8x
09-Zetron 10-Aksel-Consel-na-IWCE-2012 10-Raytheon 15-Unimo-radiotelefony-TETRA
16-Kenwood 17-Harris 18-Hytera-stoisko-IWCE2012 19-Raytheon-LTE-truck-IWCE2012

 

Źródła: własne,

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń