Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Wystawa IWCE 2012 w Las Vegas

Wystawa IWCE 2012 w Las Vegas

W Las Vegas zakończyła się właśnie ekspozycja i konferencja IWCE 2012. Jest to największa impreza branży profesjonalnej łączności radiowej na świecie. Najwięcej prezentowanych produktów dotyczyło standardu P25, ale nie zabrakło przedstawicieli bardzo popularnego w Stanach DMR’a a także TETRA. Jedyną polską firmą podczas expo była firma Aksel z Rybnika, prezentująca swoją aplikację dyspozytorską Consel, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających.

Oczywiście bardzo popularnym i modnym tematem jest „LTE for public safety”. Odzwierciedleniem tego hasła było wiele pokazów na żywo u kluczowych dostawców m.in.: Motorola, Alcatel-Lucent, Harris i wielu innych.

 

Firma PowerTrunk (amerykański oddział Teltronic) prezentowała rozwiązania TETRA oraz P25. Chińska Hytera pokazała całą gamę swoich produktów poczynając od systemów analogowych, poprzez DMR oraz TETRA. Sporą popularnością cieszył się LTE show car Motorola, gdzie każdy odwiedzający mógł wsiąść do auta i na żywo zapoznać się z koncepcją radiowozu następnej generacji. Jedno z największych stoisk miał Kenwood, na którym można było obejrzeć nie tylko całą gamę analogowych radiotelefonów ale także cyfrowy system NexEdge. Cassidian pokazał swój system Corpo P25 oraz aplikację do odbierania połączeń alarmowych 911 tzw. call talking. Koreańska firma Unimo pokazywała dwyzakresowe radiotelefony TETRA – GSM/WCDMA oraz nowy najmniejszy i najlżejszy(jak twierdzi) radiotelefon TETRA PT-1500.

Poniżej kilka wybranych zdjęć z ekspozycji. Fot. Mariusz Waruszewski

 


01-IWCE2012-Las-Vegas-Convention-center 03-Motorola-stoisko 04-Motorola-LTE-radiowoz-policyjny 05-Alcatel-Lucent-LTE-prezentacja
05-Alcatel-Lucent-LTE-samochod-wnetrze 06-Cassidian-stand 07-Powertrunk-P24-TETRA-Las-Vegas 09-Stoisko-Sepury-STP8x
09-Zetron 10-Aksel-Consel-na-IWCE-2012 10-Raytheon 15-Unimo-radiotelefony-TETRA
16-Kenwood 17-Harris 18-Hytera-stoisko-IWCE2012 19-Raytheon-LTE-truck-IWCE2012

 

Źródła: własne,

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń