Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Wystawa PMRExpo 2012 - jeszcze większa i bardziej międzynarodowa

Wystawa PMRExpo 2012 – jeszcze większa i bardziej międzynarodowa

W zeszłym tygodniu zakończyła się największa europejska wystawa i konferencja poświęcona systemom radiokomunikacji profesjonalnej – PMRExpo 2012 w niemieckiej Kolonii. Tegoroczna edycja zgromadziła po raz kolejny rekordową ilość wystawców – 197 (wobec 190 w 2011) oraz 3274 uczestników (3075 w zeszłym roku). Znaczenie wystawy PMRExpo wzrasta z roku na rok i nie świadczy o tym jedynie większa powierzchnia wystawiennicza oraz rosnąca liczba wystawców.

Z lokalnej imprezy, nastawionej na niemiecki rynek urosła ona do rangi międzynarodowej wystawy, która na stałe wpisała się w kalendarz największych firm z branży radiokomunikacji profesjonalnej. Wychodząc naprzeciw coraz większej widowni zagranicznej organizatorzy postanowili w tym roku po raz pierwszy zapewnić tłumaczenie symultaniczne z niemieckiego na angielski podczas bogatego programu seminariów i  prezentacji.

Nie dało się nie zauważyć, że w podczas tegorocznej edycji było sporo nowości DMR, patrząc na liczbę nowych radiotelefonów i systemów pracujących w tym standardzie. Szczególnie ważnym hasłem był DMR Tier III, czyli systemy oferujące funkcjonalności trankingowe. Naturalnym powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że dla branży TETRA najważniejszą imprezą są coroczne Światowe Kongresy TETRA na które przygotowywane są premierowe produkty. Mimo to, w Kolonii również pojawiło się sporo nowych produktów TETRA.

Na PMRExpo nie mogło zabraknąć firmy CASSIDIAN, która miała najbardziej eksponowane stanowisko na wystawie (tuż przy samym wejściu na halę wystawową). Jak wiadomo, CASSIDIAN jest dostawcą infrastruktury niemieckiej ogólnokrajowej sieci TETRA, wykorzystywanej przez pół miliona użytkowników ze służb bezpieczeństwa publicznego. Docelowo ma ona być zbudowana z 5000 stacji bazowych. Firma prezentowała nową przenośną centralę cyfrową TETRA DXT3p (portable). Dużym zainteresowaniem cieszyła się też szeroka gama radiotelefonów, z najmniejszym TH1n na czele. Na stoisku obecna była również firma ASTRIUM z grupy EADS, prezentująca rozwiązanie łączności satelitarnej dla sieci TETRA i TETRAPOL.

 

 

odwiedzajacy-pmrexpo-2012
ogolne-ujecie
mototrbo-atex-dp4801ex-customers
Motorola-tetra-radios-at-PMRExpo-2012
Cassidian-Threx-PMRexpo-2012
alcatel-lucent-stand-pmrexpo-2012
IMG_2297
Stoisko Hytera
IMG_4088
r8000-general-dynamics-radio-tester
motorola-mototrbo-dm4601
IMG_2397
dmr-tier-iii-radiodata-pmrexpo-2012.jpg
motorola-mototrbo-atex-dp4801ex-pmrexpo-2012-pic2.jpg
hytera-covered-digital-radio-X1p-2.jpg
IMG_2397
cassidian-th1n-tetra-2
Sepura-Selectric
01-Peter-Domerau-otwarcie-PMRExpo-2012

Motorola Solutions wśród nowości TETRA prezentowała nowe radiotelefony przewoźne MTM5200/5400 i MTP6550 – pierwszy ręczny radiotelefon obsługujący technologię TEDS (TETRA Enhanced Data Service). Sporą część stoiska zajmowały premiery firmowego systemu  MOTOTRBO, gdzie poza całą gamą nowych radiotelefonów DP4400/4800 oraz DM4800, był pierwszy radiotelefon MOTOTRBO spełniający normę ATEX – DP4801Ex, przeznaczony dla klientów wywodzących się z sektora paliwowego, petrochemicznego, górniczego czy wydobywczego.

Firma Hytera na swoim stoisku zaprezentowała kompletne portfolio systemów radiowych, poczynając od radiotelefonów konwencjonalnych (znanych pod marką HYT) poprzez MPT1327 oraz DMR Tier II i Tier III a na kompletnej ofercie radiotelefonów, infrastruktury i aplikacji TETRA kończąc. Hytera po przejęciu oddziału TETRA Rohde & Schwarz uzupełniła swoją ofertę o infrastrukturę TETRA. Na stoisku firmy można było zobaczyć przenośny radiotelefon PT580H (kolorowy wyświetlacz 1.8”, IP67, GPS, 3W RF) oraz MT680. Prawdziwym hitem stoiska chińskiego producenta były jednak produkty standardu DMR: premiera nowego kamuflowanego radiotelefonu DMR X1p. Jest to bardzo smukły radiotelefon z kolorowym wyświetlaczem 1.8” i pełną klawiaturą, pierwszy na świecie prawdziwie mobilny i przenośny przemiennik cyfrowo-analogowy DMR Hytera RD965 oraz PD795Ex – pierwszy radiotelefon iskrobezpieczny DMR zgodny z normą ATEX.

Tradycyjnie obecna była też firma SEPURA, która wspólnie ze swoim wieloletnim partnerem na rynku niemieckim, firmą Selectric miała największe stoiska na całej wystawie. SEPURA prezentowała nowe radiotelefony TETRA serii STP9000 oferujące klasę szczelności IP67, z nowym bardziej czułym odbiornikiem GPS, udoskonalonym interfejsem użytkownika, współpracę z technologią RFID. Kolejnym ważnym punktem był STP8x ATEX. Stoisko SEPURY miało aż 165 m2 powierzchni – najwięcej na całej wystawie. Drugie stoiska niedawno przejętej przez SEPURĘ firmy 3T skupiało się na prezentacji oferty infrastruktury TETRA.

Kolejne spotkanie specjalistów od radiokomunikacji profesjonalnej odbędzie się już za niecały rok i z pewnością zostanie przekroczona magiczna liczba 200 wystawców. A tymczasem już za pół roku kolejne święto branży TETRA podczas Critical Communication World w Paryżu

Źródła: własne, Fot: Mariusz Waruszewski

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń