Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Bezpieczniejsze, bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w użyciu – radiotelefony TETRA Motorola z...

Bezpieczniejsze, bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w użyciu – radiotelefony TETRA Motorola z serii MTP3000

25 czerwca 2012 r. – Firma Motorola Solutions, Inc. (NYSE: MSI), jeden z czołowych światowych dostawców rozwiązań komunikacyjnych do zastosowań w sytuacjach krytycznych, zaprezentowała nowe produkty ze swojej oferty TETRA (TErrestrial Trunked Radio): serię radiotelefonów przenośnych MTP3000. Trzy nowe modele z serii MTP3000, będące odpowiedzią na oczekiwania użytkowników poszukujących bezpieczeństwa i niezawodności, wyznaczają nowe standardy dzięki wyższej jakości dźwięku, zasięgu, wytrzymałości i wygodzie użytkowania. Radiotelefony te spełniają wymagania różnych grup klientów, począwszy od tych  oczekujących funkcji podstawowych po użytkowników zaawansowanych.

Radiotelefony MTP3000 oferują najwyższą czułość odbiornika radiowego na rynku (wzrost o -2dB w porównaniu z wszystkimi istniejącymi radiotelefonami TETRA), co przekłada się na 14-procentowy wzrost zasięgu i 30-procentowe zwiększenie pokrycia sieci w porównaniu ze specyfikacją European Telecommunications Standards Institute (ETSI).¹  Serię MTP3000 zaprojektowano tak, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku za sprawą optymalnego poziomu głośności i klarowności głosu oraz specjalnego systemu mikrofonowego, co gwarantuje , że użytkownicy słyszą i są słyszani nawet w najbardziej hałaśliwych środowiskach.

KLUCZOWE INORMACJE

 • Zwiększona czułość i rzeczywista moc wyjściowa 1,8W zapewniają optymalny zasięg, polepszają łączność w budynkach i zwiększają bezpieczeństwo użytkowników.
 • Terminale są wyposażone w dwa pokrętła sterujące, jedno do ustawiania głośności, a drugie do wybierania grup rozmówców. Sposób ich użycia przypomina korzystanie z radiotelefonu analogowego, co ułatwia użytkownikom przejście z komunikacji analogowej na cyfrową. Pozwala też na łatwą obsługę radiotelefonu noszonego poza zasięgiem wzroku (na przykład z tyłu paska).
 • Seria MTP3000 posiada szybkie i wytrzymałe złącze boczne spełniające normę IP55, które umożliwia podłączanie i odłączanie akcesoriów w niespełna dwie sekundy.
 • Rodzina MTP3000 jest w pełni obsługiwana przez system Integrated Terminal Management Motoroli, który umożliwia organizacjom efektywne zarządzanie flotą radiotelefonów.
 • Podobnie jak wszystkie radiotelefony Motoroli, seria MTP3000 oferuje intuicyjny interfejs użytkownika i pomyślnie przeszła testy jakości oraz przyspieszonej eksploatacji.
 • Rodzina radiotelefonów MTP3000 posiada ulepszony wyświetlacz, który automatycznie dopasowuje się do zewnętrznych warunków oświetlenia.
 • Terminale z serii MTP3100, MTP3200 i MTP3250 można zamawiać już teraz.

MTP3100

 • Seria MTP3100 to urządzenia klasy podstawowej przeznaczone dla instytucji, które chcą wykorzystać zalety technologii TETRA, ale nie potrzebują zaawansowanej komunikacji ani funkcji udostępniania danych, które wymagałyby klawiatury. Przykłady zastosowań: utrzymywanie kontaktu między patrolami bezpieczeństwa a przełożonymi, koordynacja działań zespołów konserwacyjnych w dużych zakładach przemysłowych lub przetwórczych.

MTP3200

 • Model MTP3200 oferuje niezawodną komunikację użytkownikom pracującym w środowiskach wymagających zachowania szczególnej ostrożności, którzy chcą używać radiotelefonu w połączeniu z innymi urządzeniami do przetwarzanie danych, w celu np. przeszukiwania baz danych oraz współdzielenie informacji podczas działań terenowych.
 • Przykłady zastosowań: nadzorowanie i śledzenie służb bezpieczeństwa publicznego podczas reakcji na incydenty, udostępnianie bieżących informacji z centralnej bazy danych policjantom na patrolu, a także skuteczniejsza ochrona zespołów inspekcyjnych z branży naftowo-gazowej, które przebywają w niebezpiecznych instalacjach chemicznych lub produkcyjnych o wysokim poziomie hałasu.
 • MTP3200 obsługuje łączność Bluetooth, co zwiększa elastyczność operacyjną i wydajność personelu terenowego, umożliwiając podłączanie bezprzewodowych akcesoriów oraz skanerów, drukarek i mobilnych urządzeń komputerowych.
 • Radiotelefony są wyposażone w odbiorniki GPS, co umożliwia śledzenie personelu podczas operacji terenowych w trudnych dzielnicach lub niebezpiecznych środowiskach przemysłowych.

MTP3250

 • Oprócz wspomnianych wyżej funkcji radiotelefon MTP3250 posiada pełną klawiaturę dla bardziej zaawansowanych użytkowników, umożliwiając komunikację i współpracę między zespołami dowodzenia a personelem terenowym. Urządzenie idealnie nadaje się do utrzymywania bieżącego kontaktu między oficerami straży pożarnej a członkami zespołu podczas ewakuacji płonącego budynku, do bezpiecznej wymiany informacji o podejrzanym podczas pościgu policyjnego, a także do operacji bezpieczeństwa publicznego, w których członkowie zespołów ratowniczych muszą podejmować błyskawiczne decyzje w skrajnie trudnych warunkach, jednocześnie utrzymując stały kontakt z centrum zarządzania kryzysowego.
 • Do najważniejszych funkcji, które zwiększają efektywność misji i bezpieczeństwo użytkowników, należą:
  • Usługa Radio Messaging Service dla użytkowników, którzy chcą raportować swój status przez radiotelefon.
  • Funkcja Call Out, która umożliwia operatorom wysłanie wiadomości z gwarantowaną odpowiedzią.
  • Pełna obsługa telefonii, dzięki której radiotelefon umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych użytkownikom sieci TETRA.

WYPOWIEDŹ

Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny, Global TETRA Organization, Motorola Solutions

„Instytucje publiczne i przedsiębiorstwa potrzebują radiotelefonów TETRA, które zapewniają większe bezpieczeństwo, łatwość obsługi i wytrzymałość, umożliwiając użytkownikom skupienie się na zadaniach wykonywanych w trudnych lub niesprzyjających warunkach. MTP3000 zapewnia nowy poziom funkcjonalności i oferuje możliwości posługiwania się różnymi urządzeniami i akcesoriami w terenie. Za sprawą wbudowanych zabezpieczeń, wyższej jakości dźwięku oraz intuicyjnej obsługi nowa seria przenośnych terminali MTP3000 wyznacza nowe standardy, oferując wybór urządzeń dla szerokiej gamy użytkowników. Opinie różnych organizacji podczas beta testów okazały się pozytywne. Bardzo cieszy nas to, że grupa użytkowników z Holandii już teraz wybrała serię MTP3000 jako swój preferowany radiotelefon”.

Uwagi dla mediów

¹ Na podstawie porównania ze specyfikacją radiotelefonu European Telecommunications Standards Institute (ETSI) w miejskim modelu Hata.

Adres www: MTP3000 TETRA

Adres www: rozwiązania TETRA

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie firmy Motorola wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

Kontakt dla mediów:

Bartłomiej Pasternak

Account Manager

ITBC Communication

022 250 49 22

0 608 678 654

Bartlomiej_Pasternak@itbc.pl

MOTOROLA, MOTO, MOTOROLA SOLUTIONS i stylizowane logo M są zastrzeżonymi znakami towarowymi Motorola Trademark Holdings, LLC i mogą być używane za zgodą ich właścicieli.

Wszystkie pozostałe nazwy produktów lub usług są własnością ich poszczególnych właścicieli. © 2012 Motorola Solutions, Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń