Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tom Quirke: TETRA ma przed sobą jeszcze wiele lat funkcjonowania

Tom Quirke: TETRA ma przed sobą jeszcze wiele lat funkcjonowania

Podczas Światowego Kongresu TETRA 2012 Motorola zademonstrowała zaufanie, jakie pokłada w technologii TETRA, wprowadzając wiele kluczowych produktów i rozwiązań, m.in. serię ręcznych radiotelefonów MTP3000. O nich oraz o przyszłości TETRY na świecie w wywiadzie dla magazynu Wireless wypowiedział się Tom Quirke, wiceprezes ds. światowego marketingu produktów i rozwiązań w Motorola Enterprise Mobility Solutions.

W ciągu ostatnich pięciu lat standard TETRA został przyjęty w kolejnych 57 krajach. Łącznie TETRA zagościła już w ponad 100 krajach na całym świecie. Według Quirke’a, to pokazuje, że standard ten jest teraz prawdziwie globalnym standardem. Jak wynika z niezależnych analiz wykonanych przez firmę IMS, największy wzrost ma miejsce na trzech kluczowych rynkach pionowych. Są to: bezpieczeństwo publiczne i rząd, transport i logistyka oraz usługi.

Quirke podkreślił, że TETRA to obecnie bardzo bogaty standard, co oznacza, że może go przyjąć szersza społeczność, na przykład z obszaru bezpieczeństwa publicznego lub klienci komercyjni. Stwierdził również, że dobrze byłoby przypomnieć ludziom, że kolebką TETRY była Europa i choć obecnie w tym zakresie najbardziej rozwija się region Azji i Pacyfiku, to tutaj także mają miejsce wdrożenia TETRY, szczególnie w Niemczech i Norwegii.

Na ustach wszystkich jest teraz LTE i łączność szerokopasmowa, lecz to mało prawdopodobne, aby przed 2025/26 (szacunkowo) LTE mogło zapewnić organizacjom bezpieczeństwa publicznego jednolitą transmisję głosu i danych. Wygląda więc na to, że TETRA utrzyma się na rynku jeszcze przez pewien czas, w co Motorola mocno wierzy, sądząc po liczbie premier tej firmy, jakie można było zobaczyć w maju na TWC 2012 w Dubaju.

Nowości, jakie Motorola zaprezentowała na Światowym Kongresie TETRA 2012:

  • Seria radiotelefonów MTP3000, charakteryzująca się mocniejszym głośnikiem (2 W), większą czułością odbiornika (o 2 dB w porównaniu ze standardem ETSI) i zwiększoną wytrzymałością.
  • Głowica sterująca do radiotelefonu MTM5400 o wzmocnionej budowie i wzornictwie przypominającym telefon komórkowy. Można jej używać w odległości do 40 m od radiotelefonu.
  • Aktualizacja oprogramowania TRACES do monitorowania zasięgu i wydajności sieci. Nowa wersja przynosi możliwość przechowywania danych z radiotelefonów w bazie danych oraz monitorowanie położenia radiotelefonów w celu wczesnego ostrzegania ich użytkowników, jeśli zbliżają się do miejsca pozbawionego zasięgu sieci.
  • Platforma Dimetra IP Micro z TEDS. Dzięki niej także najmniejsi operatorzy będą mogli wyposażyć swoje sieci w obsługę TEDS. Jak mówi Tom Quirke, jest to przyszłościowe rozwiązanie, które wystarczy użytkownikom na kolejne 10-15 lat.

Patrząc w kierunku przyszłości LTE

Jak powiedział Tom Quirke, Motorola zastanawia się jak pokierować ewolucją tego standardu, aby móc w przyszłości w jak najlepszy sposób zmigrować użytkowników TETRY do LTE. „Dużym wyzwaniem dla społeczności poza Ameryką Północną, jest zyskanie pewności, że współpracujemy z organizacjami nad osiągnięciem zharmonizowanego widma i jest to krytyczna sprawa. Sądzimy, że potrzebujemy co najmniej 2 x 5 MHz, a w perspektywie 2 x 10 MHz. To pozwoli uzyskać wymaganą pojemność, aby osiągnąć pełne możliwości transmisji szerokopasmowej. Wtedy będzie można zmigrować użytkowników z organizacji bezpieczeństwa publicznego.”

„Czujemy, że spełniliśmy trzy wymagania naszych klientów: bezpieczeństwo; uzyskanie większej funkcjonalności z sieci TETRA i zapewnienie bardzo bogatego środowiska; zaoferowanie przyszłościowego rozwiązania poprzez danie maksymalnej liczby opcji: TETRA, jednoszczelinowa transmisja danych, wieloszczelinowa transmisja danych, TEDS i wreszcie LTE.”

 

 

Źródło: http://www.wireless-mag.com/

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń