Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Tom Quirke: TETRA ma przed sobą jeszcze wiele lat funkcjonowania

Tom Quirke: TETRA ma przed sobą jeszcze wiele lat funkcjonowania

Podczas Światowego Kongresu TETRA 2012 Motorola zademonstrowała zaufanie, jakie pokłada w technologii TETRA, wprowadzając wiele kluczowych produktów i rozwiązań, m.in. serię ręcznych radiotelefonów MTP3000. O nich oraz o przyszłości TETRY na świecie w wywiadzie dla magazynu Wireless wypowiedział się Tom Quirke, wiceprezes ds. światowego marketingu produktów i rozwiązań w Motorola Enterprise Mobility Solutions.

W ciągu ostatnich pięciu lat standard TETRA został przyjęty w kolejnych 57 krajach. Łącznie TETRA zagościła już w ponad 100 krajach na całym świecie. Według Quirke’a, to pokazuje, że standard ten jest teraz prawdziwie globalnym standardem. Jak wynika z niezależnych analiz wykonanych przez firmę IMS, największy wzrost ma miejsce na trzech kluczowych rynkach pionowych. Są to: bezpieczeństwo publiczne i rząd, transport i logistyka oraz usługi.

Quirke podkreślił, że TETRA to obecnie bardzo bogaty standard, co oznacza, że może go przyjąć szersza społeczność, na przykład z obszaru bezpieczeństwa publicznego lub klienci komercyjni. Stwierdził również, że dobrze byłoby przypomnieć ludziom, że kolebką TETRY była Europa i choć obecnie w tym zakresie najbardziej rozwija się region Azji i Pacyfiku, to tutaj także mają miejsce wdrożenia TETRY, szczególnie w Niemczech i Norwegii.

Na ustach wszystkich jest teraz LTE i łączność szerokopasmowa, lecz to mało prawdopodobne, aby przed 2025/26 (szacunkowo) LTE mogło zapewnić organizacjom bezpieczeństwa publicznego jednolitą transmisję głosu i danych. Wygląda więc na to, że TETRA utrzyma się na rynku jeszcze przez pewien czas, w co Motorola mocno wierzy, sądząc po liczbie premier tej firmy, jakie można było zobaczyć w maju na TWC 2012 w Dubaju.

Nowości, jakie Motorola zaprezentowała na Światowym Kongresie TETRA 2012:

  • Seria radiotelefonów MTP3000, charakteryzująca się mocniejszym głośnikiem (2 W), większą czułością odbiornika (o 2 dB w porównaniu ze standardem ETSI) i zwiększoną wytrzymałością.
  • Głowica sterująca do radiotelefonu MTM5400 o wzmocnionej budowie i wzornictwie przypominającym telefon komórkowy. Można jej używać w odległości do 40 m od radiotelefonu.
  • Aktualizacja oprogramowania TRACES do monitorowania zasięgu i wydajności sieci. Nowa wersja przynosi możliwość przechowywania danych z radiotelefonów w bazie danych oraz monitorowanie położenia radiotelefonów w celu wczesnego ostrzegania ich użytkowników, jeśli zbliżają się do miejsca pozbawionego zasięgu sieci.
  • Platforma Dimetra IP Micro z TEDS. Dzięki niej także najmniejsi operatorzy będą mogli wyposażyć swoje sieci w obsługę TEDS. Jak mówi Tom Quirke, jest to przyszłościowe rozwiązanie, które wystarczy użytkownikom na kolejne 10-15 lat.

Patrząc w kierunku przyszłości LTE

Jak powiedział Tom Quirke, Motorola zastanawia się jak pokierować ewolucją tego standardu, aby móc w przyszłości w jak najlepszy sposób zmigrować użytkowników TETRY do LTE. „Dużym wyzwaniem dla społeczności poza Ameryką Północną, jest zyskanie pewności, że współpracujemy z organizacjami nad osiągnięciem zharmonizowanego widma i jest to krytyczna sprawa. Sądzimy, że potrzebujemy co najmniej 2 x 5 MHz, a w perspektywie 2 x 10 MHz. To pozwoli uzyskać wymaganą pojemność, aby osiągnąć pełne możliwości transmisji szerokopasmowej. Wtedy będzie można zmigrować użytkowników z organizacji bezpieczeństwa publicznego.”

„Czujemy, że spełniliśmy trzy wymagania naszych klientów: bezpieczeństwo; uzyskanie większej funkcjonalności z sieci TETRA i zapewnienie bardzo bogatego środowiska; zaoferowanie przyszłościowego rozwiązania poprzez danie maksymalnej liczby opcji: TETRA, jednoszczelinowa transmisja danych, wieloszczelinowa transmisja danych, TEDS i wreszcie LTE.”

 

 

Źródło: http://www.wireless-mag.com/

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń