Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Motorola podczas TETRA World Congress 2011: rozwiązania TETRA opracowane z myślą o...

Motorola podczas TETRA World Congress 2011: rozwiązania TETRA opracowane z myślą o sytuacjach krytycznych

TETRA WORLD CONGRESS, BUDAPESZT, 26 maja 2011 r. –  Motorola Solutions, Inc. (NYSE: MSI), prezentuje pełną ofertę rozwiązań TETRA na konferencji TETRA World Congress (TWC) 2011, odbywającej się w dniach 24-27 maja w Hungexpo Centre w Budapeszcie. Oferta Motoroli obejmuje serię beziskrowych urządzeń do pracy w niebezpiecznych środowiskach, radiotelefony kamuflowane oraz uzupełniające technologie i akcesoria.

Lider rynku pokazuje innowacje, które pomagają użytkownikom TETRA zwiększyć wydajność, a jednocześnie obniżyć ogólne koszty użytkowania

Firma prezentuje szereg innowacji pomagających organizacjom w stworzeniu systemów komunikacji krytycznej i biznesowej, które ograniczają ogólny koszt użytkowania i zwiększają wydajność rozwiązań TETRA w trudnym klimacie gospodarczym. „Transformacja ekonomiki sieci” to przewodni motyw konferencji TWC 2011.

Konferencja TWC 2011 odbywa się w momencie, w którym firma Motorola Solutions osiągnęła próg 1 500 000 dostarczonych radiotelefonów TETRA. Firma oferuje najszerszy asortyment urządzeń TETRA i jako jedyny producent posiada certyfikaty ATEX, IEC i FM dla radiotelefonów beziskrowych. Rozwiązania Motoroli są projektowane i budowane z myślą o potrzebach i bezpieczeństwie użytkownika. Niedawno firma zdobyła duży kontrakt na dostawę około 9700 radiotelefonów w Dolnej Saksonii w Niemczech (czytaj więcej).

Podczas konferencji TWC 2011 Motorola Solutions zademonstruje również swoją wizję nowej generacji systemów bezpieczeństwa publicznego. Pod hasłem „Extending beyond the core” — „Wyjście poza zastosowania podstawowe” — Motorola pokazuje i wyjaśnia, jak technologie nowej generacji zmienią realia operacji o znaczeniu  krytycznym, rozszerzając podstawową komunikację głosową o połączenia szerokopasmowe, rozwiązania wideo, usługi zunifikowane oraz urządzenia do pracy zespołowej.

motorola-podczas-tetra-world-congress-2011-rozwiazania-tetra-opracowane-z-mysla-o-sytuacjach-krytycznych-small.jpg

Motorola Solutions przedstawia również innowacyjne rozwiązania uzupełniające, takie jak komputery mobilne i sieci WLAN. Firma opisuje, jak te rozwiązania, w połączeniu z urządzeniami TETRA, pomagają działać w sytuacjach krytycznych — na przykład podczas interwencji policyjnych, pożarów, medycznych akcji ratunkowych, wypadków drogowych lub wycieków ropy i gazu.

Informacje o portfolio i zagadnieniach poruszanych przez Motorola Solutions w trakcie budapeszteńskiej konferencji można znaleźć na mikrowitrynie Motorola Solutions poświęconej konferencji TWC

Nowe produkty

Wśród nowych rozwiązań Motorola Solutions zaprezentowanych w Budapeszcie znajdują się:

  • Dimetra SR 8.0: nowa architektura systemu zapewniająca wyższą wydajność i posiadająca kompaktową platformę. Dzięki niej klienci mogą instalować system w ograniczonej przestrzeni oraz zwiększać przepustowość,  obniżając koszty operacyjne oraz usprawniając aktualizowanie i konserwowanie systemu. Ponadto Dimetra SR 8.0, jako pierwsze rozwiązanie, zaoferuje możliwość łączenia się z sieciami innymi niż TETRA, w tym ze standardowymi sieciami LTE.
  • TRACES: Nowy system TETRA RF Automated Coverage Evaluation (TRACES) pomaga administratorom sieci, zapewniając pełną widoczność zasięgu i wydajności sieci w jednym łatwym w użyciu narzędziu. Umożliwia ono szybką ocenę sieci, co przekłada się na dużą oszczędność czasu i kosztów.

Nowi klienci

  • Jersey i Guernsey uruchamiają zgodne operacyjnie sieci TETRA. Dzięki nowemu systemowi TETRA Motorola Dimetra 7.1 służby publiczne i ratunkowe Wysp Normandzkich mogą w razie potrzeby zunifikować swoje sieci.
  • Kontrakt z hiszpańskimi liniami lotniczymi Iberia: najnowsza generacja systemu TETRA Dimetra IP Compact zapewni nowoczesną cyfrową komunikację radiową na terenie madryckiego portu lotniczego.

Eksperci – odczyty i wywiady

W trakcie konferencji TWC 2011 eksperci Motorola Solutions i firm trzecich dzielą się swoją wiedzą o rynku i potrzebach użytkowników podczas szeregu wykładów:

  • W przemówieniu otwierającym kongres Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny TETRA Global Organization, Motorola Solutions, opisał źródła popytu na rozwiązania TETRA.
  • Analityk branżowy Andrew Seybold omawia projekt LTE w Zatoce San Francisco — pierwsze na świecie rozwiązanie tego typu opracowane przez Motorola Solutions.
  • Klienci Motorola Solutions, m.in. Tor-Helge Lyngstøl i partnerska firma Riedel, przekazują najnowsze informacje i dzielą się doświadczeniami z niedawnych wdrożeń.

Więcej informacji o programie wykładów można znaleźć pod adresem:

http://www.tetraworldcongress.com/programme-at-a-glance/

Wypowiedź dodatkowa

Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny, TETRA Global Organization, Motorola Solutions

„Podczas konferencji TETRA World Congress ponownie pokazujemy, że potrafimy wprowadzać innowacyjne rozwiązania spełniające potrzeby klientów i tworzyć produkty, które zapewniają niezawodność komunikacji przy jednoczesnym obniżeniu ogólnych kosztów. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ od wielu służb bezpieczeństwa publicznego oraz przedsiębiorstw wymaga się, aby zapewniały więcej mniejszym nakładem środków. W tym roku na TWC 2011 skupiamy się na rozwiązaniach, które pomagają zwiększać wydajność i zmniejszać koszty użytkowania”

ZASOBY DODATKOWE [WYBRAĆ OPCJE DOTYCZĄCE DANEGO OŚWIADCZENIA.]

Witryna: www.motorola.com/tetra

Portal: www.motorola.com/twc

Blog: www.motorola.com/twc

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest wiodącym producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie Motoroli wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

###

Kontakt dla mediów:

Bartłomiej Pasternak

Account Manager

ITBC Communication

022 4656207

0 608 678 654

Bartlomiej_Pasternak@itbc.pl

MOTOROLA, MOTO, MOTOROLA SOLUTIONS i stylizowane logo M są zastrzeżonymi znakami towarowymi Motorola Trademark Holdings, LLC i mogą być używane za zgodą ich właścicieli. Wszystkie pozostałe nazwy produktów lub usług są własnością ich poszczególnych właścicieli. © 2011 Motorola Solutions, Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń