Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions wyróżniona podczas pierwszej edycji Nagród TETRA

Motorola Solutions wyróżniona podczas pierwszej edycji Nagród TETRA

BASINGSTOKE, UK 22 – marca 2012 r. – Firma Motorola Solutions (NYSE: MSI), wiodący dostawca rozwiązań komunikacyjnych o znaczeniu krytycznym, została 16 marca br. wyróżniona podczas pierwszej edycji Międzynarodowych Nagród TETRA (TETRA Awards 2012) w kategorii „Najlepszy produkt dla przedsiębiorstw”. Wyróżnienie zostało przyznana za wytrzymały radiotelefon MTP850Ex, zgodny ze specyfikacją ATEX, przeznaczony do pracy w środowisku zawierającym potencjalnie wybuchowy gaz i pył.

Motorola-Solutions-wyrozniona-podczas-miedzynarodowych-nagrod-TETRA-small.jpg

Firma Motorola Solutions została też wyróżniona w kategorii „Najbardziej ekologiczny produkt TETRA”, za niskoemisyjne rozwiązanie wykorzystujące ogniwa paliwowe, będące kluczowym elementm duńskiej sieci bezpieczeństwa publicznego TETRA.

 

Nagrody te dowodzą wysokiej jakości, użyteczności i perfekcji nieodłącznie obecnej w wiodących rozwiązaniach TETRA Motorola Solutions. Ponadto, również klienci Motoroli zdobyli szereg nagród: firma Airwave w kategorii „Najlepsze wykorzystanie TETRA w sektorze bezpieczeństwa publicznego”, firma China Light & Power z Hongkongu w kategorii „Najlepsze wykorzystanie TETRY w przemyśle prywatnym”, firma Oyu Tolgoi LLC w kategorii „Najlepsze rozwiązanie TETRA dla przedsiębiorstw” i Policja z Hongkongu w kategorii „Najbardziej innowacyjny produkt TETRA”.

Międzynarodowe Nagrody TETRA to wspólna inicjatywa stowarzyszenia TETRA Critical Communications Association (TCCA) i magazynu TETRA Today, zapoczątkowana w tym roku. Wręczenie nagród odbyło się 16 marca w londyńskim hotelu Savoy. Panel wysoko poważanych jurorów z całego świata przyjrzał się licznym kandydatom i wybrał zwycięzców. Celem inicjatywy ma być wyróżnianie znaczących osiągnięć w dziedzinie łączności radiowej TETRA.

Najważniejsze informacje:

  • Radiotelefon ATEX MTP850Ex od Motorola Solutions zapewnia zwiększone bezpieczeństwo z racji zgodności z klasą ochronności IP65 – jest wysoce odporny na pył i wodę pod ciśnieniem (wzburzone morze, strumienie wody). Jest to uznawany na świecie standard, przyznawany przez TUV Singapur. MTP850Ex to pierwszy radiotelefon ATEX zgodny z IP65.
  • Terminal MTP850Ex został specjalnie zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach i łączy w sobie bezkompromisowy zestaw funkcji, ergonomię i wytrzymałość. Spełnia kryteria wymagane w najtrudniejszych środowiskach przemysłowych takich, jak wieże wiertnicze, zakłady petrochemiczne i nadbrzeżne farmy wiatrowe, ale zaprojektowano go również do użytku w niebezpiecznych środowiskach przez strażaków.
  • Przyjazne dla środowiska i unikatowe rozwiązania awaryjnego zasilania bazujące na ogniwach paliwowych, opracowane wspólnie przez Motorolę i Dantherm Power, zastosowano w Danii, w jednym z największych na świecie systemów łączności radiowej dla bezpieczeństwa publicznego. Wdrożony w 2009 roku, duński system TETRA dzięki awaryjnemu zasilaniu opartemu na ogniwach paliwowych gwarantuje niską emisję CO2, jednocześnie spełniając wygórowane wymagania dotyczące dostępności i łatwości w utrzymaniu.
  • Technologia TETRA to standard ETSI opracowany wspólnie z i dla organizacji publicznych. Firma Motorola Solutions jest czołowym dostawcą rozwiązań TETRA, jej portfolio zawiera rozwiązania infrastrukturalne, terminale, aplikacje i usługi, sprzedawane obecnie w ponad 100 krajach na całym świecie. Motorola Solutions dostarczyła w sumie ponad 1,5 miliona terminali TETRA.

WYPOWIEDZI

Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny TETRA,  Motorola Solutions, powiedział:

„Motorola Solutions jest zadowolona, że jurorzy Międzynarodowych Nagród TETRA docenili nasze wiodące urządzenie ATEX, MTP850Ex przeznaczone do niebezpiecznych środowisk oraz przyjazne dla środowiska rozwiązanie oparte na ogniwach paliwowych. Te wyróżnienia są kolejnym dowodem, że Motorola utrzymuje czołową pozycję na rynku wysokiej jakości rozwiązań do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Radiotelefon ATEX zaprojektowano z myślą o użytkownikach pracujących w najtrudniejszych, niebezpiecznych środowiskach, jako urządzenie będące „ostatnią deską ratunku”. Motorola Solutions jest również zadowolona, widząc wielu odbiorców systemów TETRA takich, jak Airwave, Policja z Hongkongu, spółka wydobywcza Oyu Tolgoi, Shanghai 3 i CLP wśród wyróżnionych podczas przyznania Nagród TETRA. Gratulujemy im tych osiągnięć.”

Informacje o firmie Motorola Solutions

Motorola Solutions jest producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie firmy Motorola wspierają jej klientów w kluczowych momentach. Motorola Solutions jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (New York Stock Exchange: NYSE) pod symbolem „MSI”. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.motorolasolutions.com. Bieżące komunikaty na temat firmy znaleźć można w centrum prasowym.

###

Kontakt dla mediów:

Bartłomiej Pasternak

Account Manager

ITBC Communication

022 250 49 22

0 608 678 654

Bartlomiej_Pasternak@itbc.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń