Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Wystawa IWCE 2015, rozwój TETRY w Ameryce Północnej

Wystawa IWCE 2015, rozwój TETRY w Ameryce Północnej

W Las Vegas trwa właśnie międzynarodowa wystawa komunikacji bezprzewodowej IWCE 2015, największe tego typu wydarzenie w Ameryce Północnej. Odbywająca się 1977 roku impreza skupiła ponad 350 wystawców i ponad 7 tysięcy odwiedzających. Tymczasem technologia TETRA, która dopiero stosunkowo niedawno dotarła do Ameryki Północnej, robi tam coraz większą karierę.

 

Firma analityczna IHS przewiduje, że do 2019 roku liczba terminali TETRA pozostających w użytku w obydwu Amerykach wzrośnie o 14%. Za ten wzrost będą odpowiedzialne głównie sektory transportu, użyteczności publicznej i przemysłu. Ponadto, w 2019 roku liczba terminali dostarczonych do Ameryki Północnej ma się podwoić w porównaniu do roku 2014 i wynieść 30 tysięcy.

“Jednym z najbardziej interesujących aspektów rozwoju TETRY jest rosnąca popularność, jaką zdobywa w Ameryce Północnej za sprawą kolejnych zamówień składanych w tym regionie”, powiedziała Elizabeth Mead, starszy analityk w dziale łączności krytycznej w IHS. “Od zawsze bogaty zestaw funkcji urządzeń TETRA sprawia, że technologia ta odnosi znaczący sukces w sektorach innych niż bezpieczeństwo publiczne, szczególnie w transporcie i użyteczności publicznej”.

Według szacunków IHS, wśród obecnych użytkowników radiokomunikacji ruchomej 70% wciąż korzysta z systemów analogowych, tak więc technologia TETRA wciąż ma duży potencjał do wzrostu we wszystkich głównych regionach świata.

“Technologia TETRA obecnie stanowi 24% rynku cyfrowych technologii radiokomunikacji na świecie, a w regionie EMEA osiągnęła w 2014 roku rekordowy wzrost dostaw — o 17%. Jako dojrzała, wypróbowana i przetestowana technologia, TETRA bez wątpienia nadal będzie chętnie wybierana w wielu ogólnokrajowych wdrożeniach, także zw względu na swoją nadzwyczajną funkcjonalność. Nawet w obliczu upowszechniania się cyfrowych technologii takich jak DMR i dPMR, rynek TETRA wciąż się powiększa”, dodała Mead.

W Niemczech zbliża się zakończenie budowy największej na świecie sieci TETRA dla służb bezpieczeństwa publicznego, Norwegowie wciąż inwestują w swoją Nødnett i również wiele innych sieci TETRA, takich jak holenderska C2000, wciąż jest aktywnie utrzymywanych.

IHS przewiduje, że TETRA będzie osiągać coraz to nowe sukcesy w regionach, które do tej pory nie były jej bastionami. Jej triumf na europejskiej arenie zaczyna być teraz powtarzany na innych rynkach, gdzie nowe urządzenia oferujące zwiększone możliwości, takie jak iskrobezpieczeństwo i przystosowanie do noszenia kamuflowanego, zyskują popularność w służbach bezpieczeństwa publicznego i prywatnych agencjach ochrony.

Źródło: www.tandcca.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń