Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Współpraca służb na EURO 2012

Współpraca służb na EURO 2012

„Podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2008 austriackie służby bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa korzystają z najnowocześniejszej w skali Europy sieci łączności radiowej – ogólnokrajowej cyfrowej sieci BOS-Austria w standardzie TETRA.

Po raz pierwszy wszystkie służby i instytucje odpowiedzialne w Austrii za bezpieczeństwo pracują w jednolitym systemie łączności cyfrowej. Szybko i bez obawy o podsłuch można połączyć ze sobą różne grupy współdziałających funkcjonariuszy. Dzięki temu podczas akcji różne uczestniczące w operacji służby i instytucje mogą się ze sobą bezpośrednio komunikować.* ” – powiedział w 2008 roku Albert Schauer (na zdjęciu poniżej), dyrektor generalny TETRON GmbH, Operatora systemu BOS-Austria.

 

Z bogatych doświadczeń austriackich służb chce skorzystać (bardzo słusznie zresztą) polskie MSWiA.

Na stronach Ministerstwa czytamy:  „ścisła współpraca Polski i Austrii przed EURO 2012 oraz podczas turnieju mistrzostw Europy w piłce nożnej to główny punkt wspólnej deklaracji MSWiA oraz austriackiego MSW. Dokument podpisał w czwartek (4 listopada) w Wiedniu wiceminister Adam Rapacki razem z minister Marią Fekter. Wspólna deklaracja została podpisana jako rezultat pracy zespołu ekspertów, który analizuje stan przygotowań Polski do mistrzostw w 2012 roku. W skład międzynarodowego zespołu wchodzą specjaliści odpowiedzialni za bezpieczeństwo podczas rozgrywek piłkarskich Euro z Belgii i Holandii, Portugalii, Austrii i Szwajcarii.” Chcemy korzystać z cennych doświadczeń Austrii jako współorganizatora EURO 2008 – powiedział Adam Rapacki, podsekretarz stanu w MSWiA, podczas spotkania w Austrii. Wiceminister Adam Rapacki zwrócił uwagę na to, że kraje, które były już organizatorami europejskich mistrzostw w piłce nożnej dzielą się swoimi doświadczeniami z przyszłymi gospodarzami imprezy.”


Albert Schauer, TETRON podczas konferencij w Polsce (fot. tetraforum.pl)Tetraforum.pl przypomina, iż podczas konferencji „TETRA moving forward in Poland”, która odbyła się 8 lipca 2010 w Warszawie, Albert Schauer przedstawił  bardzo ciekawą prezentację pt.: „Austrian TETRA experiences including Euro 2008”. Znajdziemy w niej wiele interesujących faktów odnośnie samej sieci TETRON w Austrii tj.: genezy jej powstawania oraz historię całego projektu, jak również dane statystyczne wykorzystania sieci TETRA podczas meczów finałowych Euro 2008 (ilość PTT, czasu trwania wszystkich połączeń, procent obciążenia systemu w momentach największego ruchu, itp.)

Kliknij na slajd aby obejrzeć kompletną prezentację w PDF.

Austrian_TETRA_experiences_including_Euro_2008_Albert_Schauer_TETRON.jpg

Koniecznie obejrzyj całą relację z konferencji „TETRA moving forward in Poland”

źródło: * – wykorzystano fragment artykułu pt: „Ze stadionów na ulicę” – Andrzej Gontarz, archiwum informationstandard.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń