Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze O bezpieczeństwie EURO 2012

O bezpieczeństwie EURO 2012

(MSWiA) O polsko-ukraińskich działaniach w ramach przygotowań do zabezpieczenia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 rozmawiano na konferencji, która odbyła się 29 czerwca br. w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział m.in.: Oleksandr Birsan, I zastępca Narodowej Agencji ds. Przygotowania i Przeprowadzenia EURO 2012, Adam Rapacki, podsekretarz stanu w MSWiA oraz gen. Andrzej Matejuk, komendant główny policji.

O-bezpieczenstwie-EURO-2012-posiedzenie-MSWiA-Adam-Rapacki-small.jpg

W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele UEFA m.in. Marc Timmer – dyrektor Departamentu Stadionów i Bezpieczeństwa UEFA, przedstawiciele służb i instytucji zaangażowanych w przygotowania do zabezpieczenia mistrzostw m.in. policji, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu oraz Straży Granicznej, przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej, Spółki PL.2012, miast-gospodarzy oraz policjanci z krajów, których drużyny będą brały udział w turnieju finałowym EURO 2012.

Zarówno dla strony polskiej, jak i ukraińskiej zabezpieczenie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 jest sprawą priorytetową. Gen. Andrzej Matejuk, komendant główny policji zwrócił uwagę, że najważniejsze znaczenie ma ścisła współpraca oraz wymiana doświadczeń między krajami-gospodarzami. – Upór, konsekwencja i wzajemne zrozumienie, czyli gra zespołowa są niezbędne, gdy dwa kraje organizują wspólnie jeden turniej – powiedział gen. Andrzej Matejuk. Podkreślił, iż celem numer jeden Polski i Ukrainy jest zorganizowanie bezpiecznego turnieju w przyjaznej atmosferze.

O-bezpieczenstwie-EURO-2012-posiedzenie-MSWiA-gen-Andrzej-Matejuk-Komendant-Glowny-Policji.jpg

Adam Rapacki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawił analizę przygotowań do zabezpieczenia EURO 2012, w szczególności działania Komitetu ds. Bezpieczeństwa EURO 2012, w którego skład wchodzą wszystkie instytucje i służby, odpowiedzialne za ten aspekt organizacji mistrzostw. Komitet został powołany do życia przez Prezesa Rady Ministrów w maju 2010 r. Podstawowym zadaniem komitetu jest koordynacja działań wszystkich instytucji i służb zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Minister Adam Rapacki, jako przewodniczący komitetu systematycznie przedstawia premierowi informacje na temat stanu przygotowań. – Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych elementów EURO 2012 – podkreślił w swoim wystąpieniu minister Rapacki. Jednak zabezpieczenie stadionów jest tylko jednym z aspektów przygotowań – równie ważne jest zabezpieczenie stref kibiców oraz miejsc pobytu drużyn i gości. Dlatego komitet przygotował zintegrowaną koncepcję bezpieczeństwa turnieju obejmującą 15 obszarów działania, od współpracy międzynarodowej, wymiaru sprawiedliwości aż po zabezpieczenie antyterrorystyczne.

Minister Rapacki zwrócił również uwagę, że Polska przygotowując się do mistrzostw korzysta z doświadczeń innych państw, które organizowały już tak duże imprezy sportowe m.in.: Austrii, Niemiec, Belgii.

Gen. Oleksandr Birsan, I zastępca szefa Narodowej Agencji ds. Przygotowania i Przeprowadzenia EURO 2012 na Ukrainie podkreślił doskonałą współpracę strony polskiej ze stroną ukraińską. – Mamy te same koncepcje zapewnienia bezpieczeństwa podczas mistrzostw – podkreślił gen. Birsan.

Z kolei Marc Timmer z UEFA zwrócił uwagę na bardzo duże zaangażowanie zarówno Polski, jak i Ukrainy w organizację Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. – Ze strony UEFA będziemy wspierali stronę polską i ukraińską w organizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa podczas turnieju – zapewnił Marc Timmer.

Minister Adam Rapacki i gen. Andrzej Matejuk poinformowali również, iż na początku 2012 roku będzie gotowe Centrum Dowodzenia i Wymiany Informacji w Legionowie. Od połowy maja 2012 roku do zakończenia mistrzostw, w centrum przez całą dobę będą pełnili służbę policjanci, koordynujący zabezpieczenie EURO 2012 na terenie całego kraju. Zgodnie z zapowiedziami ministra Rapackiego w centrum będą również służyli funkcjonariusze z krajów, których drużyny będą brały udział w turnieju.

O-bezpieczenstwie-EURO-2012-posiedzenie-MSWiA-Adam-Rapacki-2.jpg

Ze strony polskich organizatorów o stanie przygotowań do turnieju mówił Adam Olkowicz, dyrektor turnieju UEFA EURO 2012. Natomiast o nowej jakości zarządzania policyjnymi przygotowaniami do turnieju powiedział nadinsp. Waldemar Jarczewski, zastępca komendanta głównego policji.

W ramach konferencji odbyły się również panele warsztatowe obejmujące m.in. zagadnienia związane z uzgodnieniem zapisów Memorandum of Understanding, podpisywanego z krajami, których drużyny będą grały w czasie turnieju na terenie Polski i których policjanci będą skierowani do wsparcia działań polskiej policji w czasie turnieju oraz z wymianą informacji i przygotowaniami do przyjęcia delegacji zagranicznych.

 

Źródło: mswia.gov.pl

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń